Skocz do zawartości
maciek-s

Montaż spryskiwaczy lamp - zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

Chej a czy wymiar 10x3 to nie 10 mm w środku a ścianka 3mm bo oglądałem dzisiaj w sklepie tak oznaczony przewód i takie mial wymiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos przypomniec, bo chyba nie zwariowalem a znalesc nie moge.

kiedys czytalem o podmianie bezpiecznika na 30A przy montowaniu spryskow lamp. moze mi ktos przypomniec ktory to bezpiecznik byl?

i w jakiej sytuacji sie go podmienialo?

z gory dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze mi ktos przypomniec, bo chyba nie zwariowalem a znalesc nie moge.

kiedys czytalem o podmianie bezpiecznika na 30A przy montowaniu spryskow lamp. moze mi ktos przypomniec ktory to bezpiecznik byl?

i w jakiej sytuacji sie go podmienialo?

z gory dzieki

pozdrawiam

Ja u siebie nic nie kombinowałem (nic nie podmieniałem) po dołożeniu sprysków. Nawet nie wymieniałem na "mocniejszy" bezpiecznik po montażu samopoziomowania (chodzi o bezpiecznik od świateł). I jak do tej pory (spryski 2 lata, samopoziomowanie od ok. 2 miesięcy) wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki Wojtek, bede dzialal, wolalem sie upewnic przed niz po, i stanac blady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, dzieki Wojtek, bede dzialal, wolalem sie upewnic przed niz po, i stanac blady ;)

 

Łukaszu, żeby była jasność - mówię oczywiście o dołożeniu sprysków ala oryginał ;-) a nie o przypadku jak to robili inni - dokładanie z oddzielnym (dodatkowym) włacznikiem. Przy dodatkowym właczniku należałoby jednak dołozyć bezpiecznik - nie koniecznie 30 A a dużo mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Wojtku, dobrze sie rozumiemy, mam przekaznik i bedzie tak jak w oryginale ;)

jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak jest ze zbiornikiem na płyn w B5 3b tdi ajm czy ten zbiornik pojedynczy na dwie pompki 3b0955453j będzie pasował czy trzeba stosować 8d0955453ap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3b0955453j

Ten ma miejsce tylko na 1 pompkę i czujnik.

Będzie pasował tylko zbiornik o nr

8D0 955 453

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował tylko zbiornik o nr

Cytat:

8D0 955 453

a jakie ma mieć literki na końcu ten zbiornik bo z tym numerem w etce są dwa jeden podwójny a drugi pojedynczy duży

Edytowane przez gregor_oe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie ma mieć literki na końcu ten zbiornik bo z tym numerem w etce są dwa jeden podwójny a drugi pojedynczy duży

taki zbiornik do 3b ma AN na koncu:

http://www.passatplus.de/umbauteile/sra/8D0955453AN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie stalo ;)

wszystko podlaczone prawidlowo, zgodnie ze schematem od Mr.X i okazuje sie ze nie dochodzi napiecie do wtyczki ktora zasila pompke do spryskow.

ale od poczatku...

podlaczylem wszystko zgodnie ze schematem, piny tak jak powinno byc. Od pinu 9 bezposrednio do wtyczki 6 pinowej pod pin nr 4.

spryskiwacze szyby przedniej dzialaja bez problemu, ale juz spryski lamp ani drgna :[

no to sprawdzilem czy aby dobrze podlaczylem piny 1 i 2 we wtyczce - okazalo sie ze cale podlaczenie od wtyczki po same bezpieczniki w aucie - wszystko w najlepszym porzadku.

no to sprawdzam napiecie na wtyczce od spryskow - i co sie okazuje - 0V :zeco

sprawdzalem calosc 2 razy, zgodznie ze schematem - zreszta nie jest to az tak skomplikowane (ale ze mna nigdy nic nie wiadomo wiec sprawdziłem mimo wszystko ;))

i teraz nie wiem co moze byc nie tak, czy mimo tego ze spryski szyby przedniej dzialaja, to czy moze byc cos nie tak z przekaznikiem?

no i kolejna rzecz, ktora nie daje mi spokoju to moj regulator wysokosci swiatla lamp. dlatego, ze ja mam ten "zwykly" ktory nie jest przeznaczony do lamp xenonowych, bo "samopoziomowanie" to ja mam w paluszku, konkretnie rzecz biorac, to wymienilem silniczki w lampach, wiec ten przelacznik zostaje. i czy aby napewno w moim przypadku, podlaczenie z pinu nr 9 pod zolty kabelek w pinie nr 4 w kostce 6pinowej.

 

bede wdzieczny za wszelkie uwagi i pomysly co moglbym poprawic zeby wsio zadzialalo.

:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przekaźnik ja miałem taki problem już go kiedyś opisywałem niby 603 a nie działał poprawnie po wymianie na 389 wszystko zaczeło chodzić normalnie. Druga sprawa to trzymaj dłużej manetkę i pamiętaj o włączonych światłach. To że masz regulację ręczną nie ma znaczenia ja mam tak zrobione i chodzi.

Przy okazji sam przerabiałeś silniczki czy ktoś Ci to robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po wymianie na 389 wszystko zaczeło chodzić normalnie
a co to za cudo?
Druga sprawa to trzymaj dłużej manetkę
uwierz mi ze dluzej juz sie nie dalo ;)
pamiętaj o włączonych światłach.
tak, wlaczone byly ;)
Przy okazji sam przerabiałeś silniczki czy ktoś Ci to robił.
robilem w brzezinach na poczekaniu.

 

czyli co podmiana przekaznika, tylko powiedz mi dlaczego na 389? a nie 192?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 389 to odpowiednik 603 tylko troche tańszy na aukcjach. A Ty masz czujnik deszczu?

Co do tej przeróbki to działa Ci ładnie regulacja wysokości i nie ma problemu z ustawianiem świateł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Ty masz czujnik deszczu?
nie, nie mam czujnika, ale nie slyszlalem wczesniej o tym 389, i nie powiem ze tanszy, bo ten 603 za 20zl kupilem a ten 389 za 90 na allegro
Co do tej przeróbki to działa Ci ładnie regulacja wysokości i nie ma problemu z ustawianiem świateł?
nie ma zadnych problemow, zeby nie zapeszyc

 

 

edit.

jaka jest roznica miedzy przekaznikiem z * (gwiazdka) i bez gwiazdki??

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nie masz czujnika to 603 powinien być zainstalowany. U mnie poszło wszystko w porządku. Spryski działają poprawnie tylko ja kupiłem ten drugi bo wtedy kosztował ok 35 zł a 603 ponad 70. Jak masz możliwośc to podmień przekaźnik i sprawdź wtedy bo jeżeli napięcia wszystkie masz czyli od regulatora świateł +12 oraz stały plus i dobrą masę na wtyczce to wszystko powinno chodzić bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie podmien przekaznik, proste co ;)

no nic, trzeba bedzie zakupic drugi :[

 

---------- Post added at 17:52 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

 

tylko ktory z gwiazdka czy bez??

http://allegro.pl/przekaznik-389-vw-audi-seat-skoda-4b0955531c-i1280132705.html

http://allegro.pl/przekaznik-389-vw-audi-seat-skoda-4b0-955-531-c-i1283346415.html

jaka miedzy nimi roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luke, ja mam w B5 u mnie ten przekaźnik 389 z gwiazdka do sprysków lamp

ale linki co pokazałeś to num. na tych przekaźnikach są identyczne

Edytowane przez pawelvw
dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy ja mam z gwiazdką czy bez. Powiem Ci jutro przed południem jak zobaczę w samochodzie. Ale ceny widzę poszły chyba w górę. Szkoda że nie mieszkasz bliżej mnie bo mógłbym Ci pożyczyć taki przekaźnik do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szkoda, jakbys sprawdzil czy masz ta gwiazdke czy nie to bylo by fajnie

z gory dzieki

 

---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:16 ----------

 

no tak panowie,

czyli co, przekaznik na 100% do dupy jest?

 

edit:

przekazniki kupione, kupilem dwa 603 i 192, zobaczymy co nawalilo, a pozniej jak co to sie sprzeda ;)

we wtorek przymiarka

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności