Skocz do zawartości
maciek-s

Montaż spryskiwaczy lamp - zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja troche z innej beczki pytanko do kolegi Mr-x ponieważ powoli kompletuje orginalne części do spryskiwaczy chciałem zapytać czy taki przekażnik koloru brązowego o numerze podanym przez Bartka ten akurat jest z A6 2.8 mam nadzieje że będzie OK nowy od 120 do 190zł a ja chyba znalazłem za 40zł dlatego zamieszczam fotke czy chodzi o ten bo numer sie zgadza.

7236423651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy chodzi o ten bo numer sie zgadza.

 

tak Robert chodzi o ten nr ;) i wg tego nr wychodzi na to, że to właśnie taki przekaźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info Bartosz bardzo mi pomogłeś Pozdrawiam :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za info Bartosz bardzo mi pomogłeś Pozdrawiam

 

nie ma sprawy ;)

pozdrawiam również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem za 40zł dlatego zamieszczam fotke czy chodzi o ten bo numer sie zgadza.

Jak za 40 zyla to bierz i się nie zastanawiaj (pod warunkiem że jest sprawny), ja jak szukałem to ceny zaczynały się od 115 zł.

Hmm, tylko czy do 3B idą takie same?? Sprawdzę w ETCE.

Sprawdziłem i do 3B idzie inny przekaźnik: 8L0 955 535 - Bartek popraw jak się mylę i źle napisałem i wprowadzam w ten sposób Robcyka w błąd.

bez tytu?u.jpg

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem i do 3B idzie inny przekaźnik: 8L0 955 535 - Bartek popraw jak się mylę i źle napisałem i wprowadzam w ten sposób Robcyka w błąd.

 

hmm to żeś Wojtku teraz zabił mi ćwieka bo wydawało mi się, że inne przekaźniki były w pierwszych b5 (osobno na wycieraczki i osobno na spryskiwacze lamp)

EDIT: sprawdziłem właśnie w etce i przekaźnik o nr 4B0 955 531 E występował w passatach od roku 1997 ale fakt niby jest osobny przekaźnik do spryskiwaczy którego nr podałeś więc najlepiej jakby wypowiedział się ktoś mający spryskiwacze w pasku sprzed liftu

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm to żeś Wojtku teraz zabił mi ćwieka bo wydawało mi się, że inne przekaźniki były w pierwszych b5 (osobno na wycieraczki i osobno na spryskiwacze lamp)

EDIT: sprawdziłem właśnie w etce i przekaźnik o nr 4B0 955 531 E występował w passatach od roku 1997

Dokładnie tak mówi ETKA. Oddzielnie jest przekaźnik do wycieraczek a oddzielny do spryskiwaczy reflektorów. U nas w 3BG - jest to jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak mówi ETKA. Oddzielnie jest przekaźnik do wycieraczek a oddzielny do spryskiwaczy reflektorów. U nas w 3BG - jest to jeden

To teraz Wojtek mam dylemat najlepiej by ktoś z forum posiadający Passata przed liftem B5 3B z ori lampami xenonowymi luknął a jeszcze ;lepiej pstryknął fote jaki powinien byc ten przekażnik od spryskiwaczy lamp hmm może kolega Adams ?Pomoże

Koledzy POMOŻECIE?

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz Wojtek mam dylemat najlepiej by ktoś z forum posiadający Passata przed liftem B5 3B z ori lampami xenonowymi luknął a jeszcze ;lepiej pstryknął fote jaki powinien byc ten przekażnik od spryskiwaczy lamp hmm może kolega Adams ?Pomoże

Koledzy POMOŻECIE?

 

Sie postaramy ;-) .

Robert, zadaj sobie troszeczkę trudu i odkręć osłonę pod kierownicą żeby dostać się do przekaźników. Zobacz jaki masz przekaźnik do wycieraczek (załaczona fotka), podejrzewam że wiesz gdzie i jaki jest - ale ustalmy to. Jeżeli masz 377 (4B0 955 531A) to jesteśmy w domu i będzie najprawdopodobnie pasował wtedy 603 (4B0 955 531 E), powtarzam najprawdopodobniej. Oczywiście gwarancji nie ma, ale daję 99% ;-) , mając w pamięci swój montaż. Nie masz oczywiście czujnika deszczu??

 

 

Edit: Burza mózgu i szybki wniosek. Po "wewnętrznych" przemyśleniach doszedłem do wniosku, że namieszałem:idiota:. Przecież Robert będzie tworzył nową instalację (podobnie jak my) a nie modernizował istniejącą. Więc wszystko będzie OK. Sorry za zamieszanie :631:.

Robert kupuj i montuj, my bedziemy się przyglądać z boku i pomagać jak by co :).

 

Ale pytanie o czujnik deszczu jest ciągle aktualne, jeżeli masz to trzeba użyć innego przekaźnika (192).

relaistraeger.jpg

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za zaangażowanie się w problem ale nadal jestem w ciemnej D.....ie ale zadałem sobie troche trudu i luknąłem do siebie i mam ten czarny przekażnik 377 troche dowiedziałem się na klubie A4 a przecież passsat B5 to przecież to samo podejrzewam ze cała elektryka także oto co sie dowiedziałem wklejam info:

Podłączenie fabryczne jest takie ze po ok 3 sek po przytrzymaniu sprysku szyby przedniej wysuwają się spryskiwacze lamp,a tu masz jak to wszystko podłączyć

demontujesz osłonę pod kierownicą na wprost mamy skrzynkę przekaźnikową a w niej przekaźnik o numerze 377, wyciągasz go w podstawce tego przekaźnika brakuje 3 styków. Styki są numerowane od 1 do 18. Musimy mieć odpowiednie styki do przekaznika

dokładamy styk numer 9 - kabelek od tego styku prowadzimy do do styku gniazda bezpiecznika od świateł to jest nr 20

dokładamy styk numer 6 - kabelek od tego styku prowadzimy i łączmy ze stykiem "+" pompki wysokiego ciśnienia

dokładamy styk numer 15 - kabelek od tego styku prowadzimy do skrzynki bezpiecznikowej do wolnego miejsca w skrzynce bezpieczników

7. drugie wolne miejsce pod bezpiecznik także uzupełniamy stykiem i prowadzimy kabel do zacisku 30 (zasilanie) widocznego na spodzie skrzynki przekaźnikowej

8. drugi kabelek z pompki łączymy do masy (na pompce są oznaczone styki jako "+" i "-" - nie pomylić).

10. W miejsce po przekaźniku 377 zakładamy przekaźnik o numerze 389

 

a tutaj zapodaje fotki tego przekażnika który niczym sie nieróżni od tego który ma być w 3BG poza ostatnią cyferką zamiast E to ma C i numer u góry 389 ale tak jak prosiłem wcześniej może ktoś z kolegów który posiada passata B5 przed lifte z orginalnymi lampami fabrycznie montowanymi zapoda fotki tego przekażnika bo inaczej to niebęde pewny jaki szukać takze prosze raz jeszcze kolegów Daan,kowal 1978,barman ,Alvares83 i innych kolegów którzy posiadają orginalne fabryczne xenony Hella w passacie B5 o fotki przekażnika w przegrodzie pod kierownicą Dziękuje zgóry za pomoc:)

2542_Wisch-Wasch-Relais-Seat-Toledo-1M-4B0955531C.jpg

2542_Wisch-Wasch-Relais-Seat-Toledo-1M-4B0955531C_0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przekażnika który niczym sie nieróżni od tego który ma być w 3BG poza ostatnią cyferką zamiast E to ma C i numer u góry 389

 

podobno 389 też będzie działał a montowany był właśnie w audi

 

a gdzie podłączyć wolne styki 6,9 i 15 podałem w opisie ze schematem ;)

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie podłączyć wolne styki 6,9 i 15 podałem w opisie ze schematem
tak czytałem twój opis i już wydrukowałem sobie dla elektryka
podobno 389 też będzie działał

muszę mieć pewność Bartek

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
muszę mieć pewność Bartek

Potwierdzam - mam taki u siebie i wszystko działa OK - był tańszy niż 603. Sprawdziłem przed zakupem i działa :-)

 

EDIT: Dodam jeszcze że przed zakupem sprawdzałem w ASO i gościu powiedział mi że przekaźnik 389 został zastąpiony 603 (niczym się nie różnią - prócz nr), resztę napisałem wyżej.

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam - mam taki u siebie i wszystko działa OK - był tańszy niż 603. Sprawdziłem przed zakupem i działa :-)

 

EDIT: Dodam jeszcze że przed zakupem sprawdzałem w ASO i gościu powiedział mi że przekaźnik 389 został zastąpiony 603 (niczym się nie różnią - prócz nr), resztę napisałem wyżej.

 

muszę mieć pewność Bartek

 

no to już Robert masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeetam, tutaj jest tańszy 4B0 955 531E (603) - 60 zyla, ale gość sprzedaje go pod szyldem: "PRZEKAZNIK ELEKTRYCZNYCH SZYB AUDI A6 C5":

http://moto.allegro.pl/item812324160_przekaznik_elektrycznych_szyb_audi_a6_c5.html

za 60 zł mamy jeszcze tutaj:

http://moto.allegro.pl/item813165901_przekaznik_audi_a6_2_7_biturbo_99r.html

no i jest jeszcze jeden - tańszy (49 zyla) tutaj"

http://moto.allegro.pl/item809605847_audi_a6_c5_2_5_tdi_2003r_180km_przekazniki.html

No i kto by pomyślał, ja jak szukałem to ceny zaczynały się od 115 zł ;-) za "603"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i kto by pomyślał, ja jak szukałem to ceny zaczynały się od 115 zł za "603"

 

eee tam jak ja szukałem to znalazłem i kupiłem 603 za 50pln :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Dziękuje Koledzy czyli przekażnik tak jak podejrzewałem 389 o nr.4B0 955 531C był montowany w pierwszych latach a potem zastąpiono go numerem 603z nr.4B0 955 531E

Dziękuje raz jeszcze wszystkim za pomoc:)

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK Dziękuje Koledzy czyli przekażnik tak jak podejrzewałem 898 o nr.4B0 955 531C

 

Oj wkradł się czeski błąd: Robek to jest przekaźnik 389 a nie 898 ;-) , ale nr katalogowy jak najbardziej prawidłowy.

Życzę udanego montażu. Mi to zajęło około 2 godzin. Roboty nie jest dużo, pod warunkiem że się wie co trzeba robić ;-)

Opis Bartka w rękę i do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a moze ktorys z was ma linka od strony albo z allegro odnosnie tego dodatkowego zbiorniczka co sie montuje pod zbiorniczkem wyrownawczym.Szukalem wszedzie ale nie moge go znalezc.Jesli sie nie myle to ma nr 8DO 955 453AP lub AN.Kolega ZIOM3476 ma to calkiem ladnie zrobione.Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności