Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak poznać gdzie jest ten czujnik akurat u mnie ? Wydaje mi się iż mam uruchomiony tryb skandynawski bo światła zapalają się po odpaleniu, a deska się nie świeci tylko wskazówki (w pozycji wyłaczonej). Doświetlanie zakrętów znajduje się gdzieś w lampie? Bo coś się zapala przy skręcaniu i ładnie doświetla, myślałem, że to halogeny. Będzie trzeba będzie odwiedzić jakiegoś VAGA. Co do barwy to wydaje mi się, że jest jednakowa dzisiaj mi nic nie mrugało a wczoraj tylko raz. Czy mógłbyś jeszcze napisać jaki tam siedzi xenon ? Chciałbym zakupić komplet na wszelki wypadek i myślę o OSRAM XENARC D1S 35W 66144, parę stron wcześniej ktoś napisał, że zakupił takie w salonie jako oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik powinien być w okolicach przedniego prawego wahacza (oczywiście poza tymi z tyłu). Tyle, że nie wiem, czy w 2009 nie zaprzestali już montowania czujnika z przodu. Najlepiej, jak by zawitał tu ktoś ze skanem z ETKI.

 

Doświetlanie zakrętów masz w lampie taką żarówką H1/H3/H7 (nie pamiętam :D ) skierowaną pod kątem 45 stopni w stosunku do świateł pozycyjnych. Jednak w Twoim roczniku auta, to możesz sobie pewnie jeszcze włączyć VCDSem doświetlanie zakrętów halogenami. Ale to dużo mniej skuteczne, niż ta żarówka.

 

A żarniki siedzą albo Osram albo Philips. W 2009 prawdopodobnie był to już Philips, ale ja ze swojej strony polecam Osram. :) Jak większość użytkowników z resztą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na drodze z kostki z dużymi nierównościami i felgami 18 to normalne, że ksenon drga co jest widoczne w nocy ?

W/g mnie zależy czy obserwujesz drgania jednej lampy czy obu.Jak ja wymieniałem żarniki to zauważyłem ,że lustro w jednej lekko drga a w drugiej jest stabilne .I podczas jazdy po naszych kochanych drogach w nocy wyraźnie widać ,że jedna lampa świeci stabilnie a druga drga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik powinien być w okolicach przedniego prawego wahacza (oczywiście poza tymi z tyłu). Tyle, że nie wiem, czy w 2009 nie zaprzestali już montowania czujnika z przodu. Najlepiej, jak by zawitał tu ktoś ze skanem z ETKI.

Czujniki od poziomowania reflektorów są po lewej stronie.

Doświetlanie zakrętów masz w lampie taką żarówką H1/H3/H7 (nie pamiętam )

H7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cronos ale te kupić OSRAM XENARC D1S 35W 66144 ? Pierwszy raz mam doczynienia z xenonem więc nie wiem dokładnie jakiej mocy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W/g mnie zależy czy obserwujesz drgania jednej lampy czy obu

 

U mnie raczej obie drgają.

 

 

 

Czujniki od poziomowania reflektorów są po lewej stronie.

 

Fakt... Mój błąd.

 

 

 

Cronos ale te kupić OSRAM XENARC D1S 35W 66144 ? Pierwszy raz mam doczynienia z xenonem więc nie wiem dokładnie jakiej mocy itd.

 

O ile pamiętam ksenon zawsze ma moc 35W. A ja mam właśnie u siebie Osram Xenarc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cronos i tam siedzi D1S ? W tych z 2009 także ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie D1S, późniejsze roczniki różnią się tylko przetwornicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Problem modułu lampy lewej powrócił... no krew człowieka zaleje : )

Ale chciałbym zapytac użytkowników i jedną sprawę.

Tak jak wcześniej czasami po uruchomieniu samochodu, miga lampka od spalonej żarówki, xenony początkowo w poziomie się ustawiają po czym schodzą w doł i tak zostają. Muszę uruchomić jeszcze raz samochód żeby weszły na dobrą pozycję pionową.

I teraz pytanie, czy ktoś słyszał aby wymiana czujnika poziomu który znajduje się (chyba?) na tylnej belce rozwiązał problem ?

 

Dlaczego myślę że może to mieć coś wspólnego z tym czujnikiem? A więc czasami jeśli pojawi się w/w usterka i lampka spalonej zarówki miga od samego początku, gdy zaciągne ręczny to po dodaniu gazu ręczny sam sie nie zwolni. Czy jest on połączony w ogóle z czujnikiem poziomu ? czy reaguje tylko na pedał gazu ?

 

Oczywiście jak lampka nie miga, po zaciągnieciu ręcznego i dodaniu gazu, ręczny ładnie puszcza. A powiem tylko ze problem wrócił po niezauważeniu i wjechaniu w nie za małą dziurę.

 

I jeszcze jedno pytanie, czy ktoś zna kogoś kto mógłby zająć się diagnozą tego problemu w okolicach Katowic/Sosnowca ?

 

Z góry, dzięku serdeczne za odp ; )

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy zaciągne ręczny to po dodaniu gazu ręczny sam sie nie zwolni. Czy jest on połączony w ogóle z czujnikiem poziomu ? czy reaguje tylko na pedał gazu ?

 

A masz zapięte pasy? Bo bez tego samoczynnie ręcznego nie zwolni.

 

Mi też lampka czasem zamiga podczas uruchamiania samochodu, ale nie ma to wpływu na poziomowanie. Ot, taka anomalia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, przepaliła mi się żarówka od świateł postojowych w biksenonie, idzie ją samemu wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli będe działał, a ktoś wie jaka tam przychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest bardzo prosta. Żarówka W5W, zdejmujesz klapkę od doświetlania i jak się przyjrzysz to w głębi zobaczysz taki długi plasti. Trzeba go pociągnąć do siebie i wychodzi żarówka. Jak mi się uda zrobić zdjęcie to wstawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj na zatrzaski w tym plastiku, bo ja przy wymianie żarówki (jak już był na zewnątrz) je palcem połamałem niechcący ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wielogodzinnych poszukiwaniach usterki polegającej na tym że jeden zarnik po wymianie w aso święcił jaśniej a po kilku miesiącach nie "wyświecił"sie i dalej była różnica w świeceniu a dodatkowo pojawił się problem że*jedna lampa nie chciała się zapalić każdego ranka i dopiero po kilkakrotnym zapalaniu się zaświecała. Diagnoza serwisu to przetwornica uszkodzona

PRZETWORNICA XENON VALEO VW PASSAT 3C0 3D0907391B

 

Mam do was pytanie ile czasu może zająć wymiana przetwornicy i czy do jej wymiany potrzeba ściągać zderzak.

 

Mam nadzieje ze to już ostatnia rzecz w tej lampie bo rok temu padł modul skretu

Pozdrawiam

Mini

 

---------- Dodano o 20:21 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:15 ----------

 

po uruchomieniu samochodu, miga lampka od spalonej żarówki, xenony początkowo w poziomie się ustawiają po czym schodzą w doł i tak zostają

 

Z góry, dzięku serdeczne za odp ; )

pozdrawiam!

 

U mnie podobne objawy zakończyły się wymiana modułu.

M.

 

---------- Dodano o 20:36 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:21 ----------

 

zauważyłem że lewa lampa świeci jaśniej od prawej. Dzwoniłem już do gościa który je wymieniał i ten twierdzi że to się unormuje???

Zna ktoś taki przypadek?

Tak. U mnie się nic nie zmieniło po 1000 km i okazało się że przetwornica do wymiany

M.

Edytowane przez minime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej minime,

 

A masz dostęp do kogoś sprawdzonego z modułami ? ja wymieniłem jeden ale dalej to samo, miałeś wykonywana adaptację świateł po wymianie modułu ?

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem rideman.

Dzięki za odpowiedz. Auto stoi w serwisie i na 100% zdiagnozowali przetwornice.

A propo jej wymiany, trzeba sciagac zderzak?

Pozdrawiam

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Tak,żeby wyciągnąć lampę trzeba ściągnać zderzak ale nie jest to żaden problem.

 

Podpytam raz jeszcze o moduł który wymieniałeś, kupowałeś w jakimś internetowym sklepie może? Podziel się namiarem na sprzedawcę jeśli to nie problem no i czy adaptacja była robiona po wymianie modułu ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności