Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wymieniałem dziś żarówki. Były Hidy H7 i nowe też Hidy. Na nowych mam problem taki że jak włącze światła drogowe to lewy "Hid" zaczyna mrugać, po chwili gaśnie i na desce wyskakuje błąd żarówki. Na starych tego nie było. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O dziwo w lampach były Philipsy
może dlatego, że auto masz z 2008 - więc pewnie nowszy model lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy wersje 1.9 105KM występowały z fabrycznymi bi-xenonami?

 

Występowały. Fakt istnienia ksenonów nie był zależny od silnika, tylko od wybranej opcji. Nawet wersja Highline z mocnym silnikiem nie miała w standardzie ksenonów. Z kolei widziałem np. 1.6 FSI w podstawowej wersji Trendline doposażonej właśnie m.in. w ksenony.

 

 

 

Ale zauważyłem że lewa lampa świeci jaśniej od prawej. Dzwoniłem już do gościa który je wymieniał i ten twierdzi że to się unormuje???

 

Po zamontowaniu nowych żarników mają prawo one świecić np. lekko na zielono. Nie słyszałem jednak o tym, żeby jedna świeciła mocniej, a druga słabiej.

Obserwuj te lampy. Po około 1000 km jeżdżenia z włączonymi światłami ksenony powinny już świecić tak, jak należy. Sprawdź po tym przebiegu i zobacz, czy dalej będą świecić różnie. Jeśli tak, to wróć do mechanika i niech szuka przyczyny.

Bo rozumiem, że przed wymianą, gdy jeszcze działały jak należy, to świeciły równym światłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy żarnik D1S można źle zamontować?

Zamieściłem fotkę źle świecącej lampy- prawej. Co może być przyczyną.

 

LEWA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie takie żeby dwie lampy było widać. Bo z tego zdjęcia to wygląda jakby źle zamontowany żarnik a dodatkowo soczewka obrócona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób zdjęcie takie żeby dwie lampy było widać. Bo z tego zdjęcia to wygląda jakby źle zamontowany żarnik a dodatkowo soczewka obrócona.

Też tak myśle że źle zamontowany żarnik, ale obrócona soczewka??? W jaki sposób???

Fotka lampy lewej i razem dwie lampy.

d1s.jpg

PRAWA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat, dzis mylem samochod i poogladalem swoje lampki, sa troche jakby zamglone, taki bialawy osad na zewnetrznej stronie soczewki, i co widze ze na jednej jest odbity palec! Ciekawe jak go ktos kiedys odbil skoro nie ma jak tam dojsc palcami, jedynie pokroic lampe powyciagac bebechy i posklejac ja spowrotem, moja nie byla nigdy klejona wiec jak tam mozna dojsc na powierzchnie zewnetrzna tej soczewki. Moze w taki sam sposob ktos obrocil tobie te soczewke w jakis magiczny sposob, tylko jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym najlepiej wyczyścić soczewkę? benzynką czy czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dodatkowo soczewka obrócona.

 

Dzisiaj przyglądałem się soczewką i zauważyłem że obie mają na dole taki znaczek (3 trókąty), także obrócona nie jest.

Byłem też na regulacji u diagnosty coś tam pokręcił jest trochę lepiej ale nadal jak patrze na lampy to lewa świeci jaśniej.

Może wypalony jest odbłyśnik? Jak to rozpoznać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz dobrze widać o co chodzi. Wygląda to na wypalony odbłyśnik. To jest efekt starzenia się lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie teraz dobrze widać o co chodzi. Wygląda to na wypalony odbłyśnik. To jest efekt starzenia się lamp.

 

A jednak... Dziwne że tylko jedna i trochę szybko bo 125000 km.

Czyli na reklamacje że źle założony żarnik nie ma co jechać?

robertno dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamień żarniki stronami - jak ta sama lampa będzie jaśniej świecić to znaczy że coś z lampą nie tak, jak druga, to przyczyna tkwi w żarówce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie..

 

Mam problemik, wymieniłem nowe lampy i zauwazyłem ze w lewa lampa mi paruje...jest jakis sposob zebyc to wyeliminować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

czy żarnik D1S można źle zamontować?

Zamieściłem fotkę źle świecącej lampy- prawej. Co może być przyczyną.

 

[ATTACH=CONFIG]97891[/ATTACH]

 

Taki efekt (także na prawym reflektorze) miałem po ostatniej wymianie żarników - po reklamacji okazało się, że wystarczyło mocniej żarnik wcisnąć i już było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki efekt (także na prawym reflektorze) miałem po ostatniej wymianie żarników - po reklamacji okazało się, że wystarczyło mocniej żarnik wcisnąć i już było OK.

 

A musiałeś demontować lampę żeby to poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki - czy kolega kupił prawdziwe żarówki ksenonowe, czy chińskie podróbki? Jeżeli te drugie to mogą się dziać przeróżne rzeczy, między innymi różna jasność, awarie przetwornicy itp. Po czym poznać "chinola"? - kupiony na allegro i kosztuje mniej niż 200 PLN sztuka... :marecek

bonito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie z innej beczki - czy kolega kupił prawdziwe żarówki ksenonowe, czy chińskie podróbki? Jeżeli te drugie to mogą się dziać przeróżne rzeczy, między innymi różna jasność, awarie przetwornicy itp. Po czym poznać "chinola"? - kupiony na allegro i kosztuje mniej niż 200 PLN sztuka... :marecek

bonito

 

Niby orginały z INTERCARS po zniżkach za 250 zł sztuka.

Ale kto to wie,słyszałem że nawet w ASO można trafić podróbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A musiałeś demontować lampę żeby to poprawić.

 

Niestety mechanik zdejmował zderzak po raz drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do rocznika 2009 z białymi zegarami, montuje się OSRAM XENARC D1S 35W 66144 ?? Czy mruganie xenona sugeruje problem z przetwornicą czy jednak z xenonem ? Czy na drodze z kostki z dużymi nierównościami i felgami 18 to normalne, że ksenon drga co jest widoczne w nocy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mruganie xenona sugeruje problem z przetwornicą czy jednak z xenonem ?

 

Może być i to i to. Pytanie, czy masz inny kolor światła w mrugającym ksenonie? Np. różowy lub coś w tym stylu? Jeśli tak, to żarnik.

 

 

 

Czy na drodze z kostki z dużymi nierównościami i felgami 18 to normalne, że ksenon drga co jest widoczne w nocy ?

 

To normalne. Zwłaszcza jak masz czujnik samopoziomowania także w przednim zawieszeniu. Ja tak mam i też na początku myślałem, że jest coś nie tak. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności