Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

No to wydane prawie 300zł w błoto, jakoś nie chce bardzo inwestować w zmacniacz i inne tam, myślałem że bedą zajeb... grały pod samym radiem, a tu straszna lipa. A jak sobie poprawić tą jakość muzyki małym kosztem kasiorki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto to wszystko zrobić, naprawde ;), jeżeli teraz nie masz funduszy to po prostu się wstrzymaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Jakies 200-300 zł dam rade moze wyciułac na reszte. Jaki wzmacniacz doradzacie? jakie przewody i jak to podpiąc, żeby basik był ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie dużo nie podskoczysz niestety.... Nawet z używek nie ma nic konkretnego. Mogę ci jedynie zaproponować TAKI wzmak z kablami w zestawie. Niestety deczko będzie jeszcze brakowało mocy żeby te Hertze naprawdę pokazały co potrafią no ale to już zawsze krok do przodu.

Musisz wiedzieć że dobrego basu nie uzyskasz dopóki nie wygłuszysz drzwi dobrymi matami a to kolejne 100-120 zł (mowa o dobrych matach)

Schemat podłączenia masz w TYM temacie, akurat na przykładzie twoich głośników.

I musisz pamiętać jeszcze o jednej kwestii. Zestaw odseparowany zawsze będzie grał inaczej niż ori głośniki. Tak czy owak możesz mieć niedosyt niskich tonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka długość kabli potrzebna będzie do instalacji głośników w tylnych drzwiach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka długość kabli potrzebna będzie do instalacji głośników w tylnych drzwiach

 

Z radia w zależności którędy puścisz max 4 mb.

Ze wzmaka w zależności gdzie umieścisz max 3 mb.

Grubość przewodu z radia to max 1,5 mm2 ze wzmaka 2,5 mm2 - również w zależności od mocy głośników.

Poza tym montowanie głośników w tylnych drzwiach to też kasa w błoto, no chyba że masz na składzie ale osobiście nie polecam. Dużo lepszym rozwiązaniem jest sub w bagażniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się ludziska upierają na te głośniki w tylnych drzwiach:) Podpisuje się obiema rekami pod tym co kolega Cinul tu wypisuje. Nie ma sensu pchać głośników w tylne drzwi. Wiecej kasy zostanie na przód i suba. 12 głośników to tylko chwyt marketingowy w salonach (w myśl zasady im więcej tym lepiej) lub popisowa w demo carach która ma niewiele wspólnego z jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się kiedyś uparłem, żeby wsadzić dodatkowe głośniki na tył i też mi odradzano - ale gdzie tam im więcej tym lepiej (lepszy efekt znaczy się). A tu faktycznie kupa wyszła... dobrze, że kupiłem głośniki tylko pod samo radio (phonocar Y-Line) a nie lepsze i większej mocy pod wzmak. Oczywiście jako sam zestaw pod radiem grały ładnie, ale gdy wygłuszyłem przód i dałem PB CK-6 pod wzmak i skrzynkę w bagażnik to efekt był taki, że efektu nie było. Dlatego nie chcąc już się bawić w demontaż, mam tak wysterowane że jedynie mogą tego słuchać dzieci na tylnych siedzeniach. Także szkoda kasy bo zadowolenia nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kable i wzmacniacz JBL C5 Series CS50.4 link nie znam sie na modelach. Ten da rade bo myślałem żeby podpiąć do niego jeszcze jakąś skrzynke:-) (kiedyś tam nie teraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja wole 8głośników, bo nie chce jakiejs wiejskiej skrzyni po ziemniakach wozić w bagażniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daroTDI

Dla poprawnie zbudowanego systemu przedniego subwoofer nie jest konieczny. Wystarczy dobre wygłuszenie drzwi, poprawny montaż i dobór przewodów. Jak chcesz 8 głośników to Twoja sprawa, dźwięk przez to nie będzie zniekształcony, a jedynie wrażenia odsłuchowe będą odbiegać od założonych przez "audiofilów" zasad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 głośników tzn. z przodu 2 głośniki średniotonowe 16,5cm + 2 tweetery, a z tyłu 2 woofery 16,5cm + 2 tweetery, ja chce słuchać muzyki, a nie chce żeby mnie głowa bolała i żeby całą muzyke zagłuszał Bass ze skrzyni ;D

Edytowane przez daroTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany, o tym że wiesz o czym piszesz....

Głośniki o średnicy 16,5cm z zestawów odseparowanych, montowane w drzwiach przenoszą pasmo "średnioniskotonowe". Potocznie choć mylnie nazywane wooferami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kable i wzmacniacz JBL C5 Series CS50.4 link nie znam sie na modelach. Ten da rade bo myślałem żeby podpiąć do niego jeszcze jakąś skrzynke:-) (kiedyś tam nie teraz)

 

Cieniutko - o ile producent podaje rzeczywiste parametry (choć wiem z doświadczenia że deczko zawyżone) W zasadzie lepsze to niż nic, dobrze by jednak było zmostkować dwa kanały i uważnie wysterować wzmak na głośniki (żeby nie spalić cewek).Skoro masz taka możliwość to podepnij głośniki pod wzmak i zobacz czy ci odpowiada taka konfiguracja. Jak dalej będzie brakowało mocy to mostkuj kanały, tylko z rezerwą wysteruj wzmak.

 

ale ja wole 8głośników, bo nie chce jakiejs wiejskiej skrzyni po ziemniakach wozić w bagażniku

 

Zawsze możesz zastosować TAKĄ skrzynke w boczku o ile masz wersję kombi

 

ja chce słuchać muzyki, a nie chce żeby mnie głowa bolała i żeby całą muzyke zagłuszał Bass ze skrzyni

 

Zależy od tego jak sobie ustawisz ....

 

Nie jestem przekonany, o tym że wiesz o czym piszesz....

Głośniki o średnicy 16,5cm z zestawów odseparowanych, montowane w drzwiach przenoszą pasmo "średnioniskotonowe". Potocznie choć mylnie nazywane wooferami.

 

Racja !

 

Poza tym nikt cię nie namawia na montaż skrzyni, zrobisz wedle swojego uznania

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podpinam się do tematu. Chciałbym zmienić oryginalne przednie głośniki w moim Passacie B5 na jakieś lepsze. Radio mam seryjne Beta V z podłączonym adapterem pod zmieniarkę CD http://allegro.pl/adapter-aux-in-vw-audi-seat-mfd-f-vat-i1613373008.html

Do adaptera podłączam iPoda i staram się słuchać utworów dobrej jakości 320kbps (piszę to bo może każda informacja wam się przyda)

Raczej nie chciałbym go zmieniać bo ładnie komponuje się w środkowym panelu. I teraz mam pytanie czy jest sens inwestować w nowe głośniki podłączając je pod seryjne radio? Bardzo zainteresowała mnie propozycja zamontowania głośników Signat H16. Czy po podłączeniu do samego radia będą dobrze grały? Czy konieczne jest zamontowanie zwrotnic i ewentualnie dodatkowo jeszcze wzmacniacza? Czy głośniki wysokotonowe należałoby również wymienić? A może są jakieś inne głośniki które po podłączeniu do samego radia grałyby lepiej od oryginalnych?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do pytania kolegi wyżej ;) mając w perspektywie wzmacniacz do kabiny, warto zainwestować w głośniki do auta ? ( 4 w drzwi i 4 gwizdki ) na chwile dzisiejszą mam założony głośnik niskotonowy w bagażniku. I co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie kupiłeś nie kupuj dwóch zestawów. Tylne drzwi to zbędny wydatek. Skrzynkę w bagażniku już masz wiec teraz porządny przód, a te w tylnych drzwiach odłącz i zapomnij. Poczytaj watek znajdziesz najczęściej polecane głośniki. A najlepiej to posłuchać u kogoś jak graja, bo wiadomo są rożne gusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

podpinam się do tematu. Chciałbym zmienić oryginalne przednie głośniki w moim Passacie B5 na jakieś lepsze. Radio mam seryjne Beta V z podłączonym adapterem pod zmieniarkę CD http://allegro.pl/adapter-aux-in-vw-...613373008.html

Do adaptera podłączam iPoda i staram się słuchać utworów dobrej jakości 320kbps (piszę to bo może każda informacja wam się przyda)

Raczej nie chciałbym go zmieniać bo ładnie komponuje się w środkowym panelu. I teraz mam pytanie czy jest sens inwestować w nowe głośniki podłączając je pod seryjne radio? Bardzo zainteresowała mnie propozycja zamontowania głośników Signat H16. Czy po podłączeniu do samego radia będą dobrze grały? Czy konieczne jest zamontowanie zwrotnic i ewentualnie dodatkowo jeszcze wzmacniacza? Czy głośniki wysokotonowe należałoby również wymienić? A może są jakieś inne głośniki które po podłączeniu do samego radia grałyby lepiej od oryginalnych?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

 

Dalej nie znam odpowiedzi na moje pytanie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalej nie znam odpowiedzi na moje pytanie :/

Na Twoje pytania znajdziesz odpowiedź na forum w tym dziale CA -szukaj tematów o głośnikach np.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=97544

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20652

 

Wzmacniacz oczywiście by się przydał,musisz też wygłuszyć drzwi,o SIGNATACH było,o wysokotonowych też było.

Nikt nie odpowiada,bo ile można na podobne pytania odpowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź kmdm24 :) Czytałem tamte tematy, dlatego pytam o te Signaty. Kolega Doc, który je montował sam sobie zrobił zwrotnice i ma radio Sony (pewnie 4x45W). Ja mam fabryczne radio Beta V 2x20W, nie mam wzmacniacza ani zwrotnic. Czy jak zamontuje Signaty H16 zamiast oryginalnych głośników to będzie jakaś różnica (bez wzmacniacza i zwrotnic)? Czy to ma w ogóle jakiś sens? Odnośnie wygłuszania również są różne opinie. Wiadomo, że jeśli inwestuje się sporo pieniędzy w audio to wypada również wygłuszyć boczki. Niektórzy jednak piszą, że Passat ma bardzo dobrze skonstruowane drzwi pod względem akustyki i nie trzeba wygłuszać... (że niepotrzebne zwiększanie masy auta itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności