Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za odpowiedź. Wybór padł jednak na soniaka. Tylko teraz pytanie czy wystarczy do niego kabel 16mm2 i czy mógłby być to kabel spawalniczy? i jeszcze jedno pytanie o kabel remote. RCA kupiłem hollywood pro 425 i w nim nie ma tego kabla chyba (bo dopiero zamowiłem). Jaki to ma byc kabel? jaki przekrój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sam przód 16mm2 spawarki w zupełnosci wystarczy a jako remote zwykły jednożyłowy o przekroju 1-1,5mm2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wraz z brnięciem w temat nasuwają się kolejne pytania.. Jest jakaś/zasada różnica którym progiem puszcze kabla sygnałowe, zasilania, remote? passat b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest - sygnał jednym - zasilanie drugim - nie powinny być prowadzone obok siebie. (rem bez znaczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a głośnikowy można puścić razem z zasilającym czy tez oddzielnie?

Edytowane przez kamillos88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem kompletnie zielonym użytkownikiem, niedawno zakupiłem passata b5 98r sedan i mam zamiar zmodernizować car audio. Jedno czego jestem pewny to wyciszenie pojazdu. Na całość mam 400-500 złotych i głównym moim pytaniem jest to, czy kupić skrzynię basową, czy może zrobić głośniki w drzwiach. W tej cenie z skrzyń zainteresowała mnie JBL CS 1214 ze wzmacniaczem można znaleźć na allegro za 450. Drugą opcją jest zakupienie głośników i wymiana w przednich/tylnych drzwiach, myślałem o signat h16 i ewentualnie tweerki. Radio mam pionieer 4x50w ale dokładny model mogę podać gdy wrócę do domu. Myślałem żeby podpiąć głośniki bez wzmacniacza, radio ma 50w a głośniki 70rms wiec nie bardzo wiem co zrobić. Proszę o radę bo zalezy mi na przyjemnej muzyce, a nie tylko żeby tłukło bo po 20 minutach glowa i tak wymięknie od tępego bassu, z drugiej strony z budżetem szału nie ma. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio ma 4x50W w teorii. Moc faktyczna to ok 4x22W. Jeśli o głośniki pod samo radio to albo ori albo coś w stylu Excursion SX6C. Radio tych Signatów nie napedzi. A na pewno nie tak jak byś sobie tego życzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wyrobienia sie w 500 zł ze wzmacniaczem i signatami? Czy może dać spokój i kupic skrzynie żeby trochę basu było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko będzie kupić rozsądny wzmak i te głośniki za 500 zeta chyba że trafisz na jakąś mega okazję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dolozylem przedwczoraj skrzynie basowa i do fabrycznego radia i glosnikow w b5fl. Uwazam ze jak ktos nie jest maniakiem car audio to w zupelnosci wystaczy. Z tym ze czytalem kiedys ze ponoc passatowe glosniki maja taka charakterystyke ze lepiej graja z seryjnym radiem niz z jakimis dokupowanymi. Takze pamietam ze pisali ze jak sie zmienia radio to najlpeiej zmienic tez glosniki. Ja w jednym pasku dolozylem skrzynie i wzmacniacz sony, a w drugim aktywna skrzynie FLI i przyjemnie wypelnilo auto basem, a oba sa rozkrecone nie wiecej niz do polowy.

 

1d597c03a91d566a1476dc01bb9e03ca.jpg

85f318114484a77658feb5268c738a4e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o zestawie JBL CS 1214 ze wzmacniaczem magnat Edition two? Wystarczy tak żeby w miarę przyjemnie posłuchać muzyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupował tego wzmacniacza. Lepiej kupić używanego Sony w tym budżecie. Głośnik też najwyższych lotów nie jest, Powerbass serii S powinien być lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierując się forum po tym jak padł mi oryginalny głośnik z przodu wymieniłem przód na Excursion SX 6C na mdf-ach. Góra i środek pasma na + ale dół bardzo na - . Oryginalne głośniki miały miękki przyjemny i niski bas a nowe kurcze pukają, głośniej już nie do słuchania. Zastanawiam się czy to Panasonic CQ-RX300N po prostu nie daje rady mocniejszym głośnikom, czy coś zrobiłem źle może przecw-fazie je podłączyłem, choć wydaje mi się że nie. Ktoś miał takie odczucia ? Pakować wzmacniacz jakiś mały do przodu ? Kwestia wytłumienia też czytałem ale przedtem bez wytłumienia dół bym o wiele lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenie - jeśli jest ok to ja bym obstawiał radio i to nawet nie w kwestii mocy ale jakości sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś powiedzieć jak mają się morel tempo 6 do excursion sx-6c, albo jak się mają excursiony do fabrycznych głośników dsp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morel tempo 6 to o wiele wyzsza liga od Sx-6c. Jak gra DSP tego nie wiem ale raczej przy prawidlowej aplikacji glosnikow roznica miedzy sx-6c a dsp będzie duza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy w temacie pyrkania muzyczki w aucie to mam pytanie.

Pojawiło się wreszcie "tanie" przyszłościowe radio z obsługą standardu cyfrowego radia DAB+

http://www.ceneo.pl/40509367?se=YZWEiuYAMCVK_5QdYKKuAMsuYNmaiX-8&gclid=CKP7qbOan8kCFYcSwwodmooPbA

http://www.pioneer.pl/pl/newsroom/news/Caraudio-DEH-MVH/page.html

 

Patrząc jednak w szczegóły dostrzegłem, że "Może być wymagana opcjonalna antena DAB+ (CA-AN-DAB.001)"

http://www.ceneo.pl/23200218#tab=click_scroll

 

Ktoś coś powie na ten temat? Chodzi o to, że seryjnie montowana antena może nie pasować lub nie potrafić ściągać fal DAB+ ?

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamontowałem u siebie w pasku morelki maximo 6.2 pod wzmakiem sony xm450 i radiem alpine ute-72bt (ze zwrotnicami aktywnymi). Jestem trochę zawiedziony co do jakości niskich tonów (dźwięk jest za płytki) i dominują nad nimi tweetery. Chciałbym woofery odłączyć od zwrotnicy pasywnej (z zestawu) a tweetery ściszyć gainem na wzmaku i każdy z głośników podłączyć pod inny kanał wzmaka i teraz moje pytania:

1. czy można tymi wooferami sterować na radyjku jak subuferem (podbijać bas itp) czy nic im się nie stanie?

2. czy tweetery pozostawić pod zwrotnicą pasywną czy też lepiej pociąć pasmo na radiu?

3. jakiego przekroju kabelki puścić od wzmaka do tweeterów?

 

opcje radia co do Regulacji dźwięku

 

Subwoofer Level Adjustment: 0 to 15

Subwoofer Phase Setting: 0° or 180°

High Pass Filter: Off, 60/80/120/160 Hz

Low Pass Filter: Off, 60/80/120/160 Hz

Bass Level Control Range: -14 to +14 dB

Bass Center Frequency: 60/80/100/120 Hz

Bass Bandwidth Adjustment (Q): 4 Choices (0.5=wide, 1.0=medium, 1.5=medium, 2.0=narrow)

Mid Level Control Range: -14 to +14 dB

Mid Center Frequency: 500/1k/1.5k/2k Hz

Mid Bandwidth Adjustment (Q): 4 Choices (0.75=wide, 1.0=medium, 1.25=medium, 1.5=narrow)

Treble Level Control Range: -14 to +14 dB

Treble Center Frequency: 7.5k/10k/12.5k/15k Hz

Treble Bandwidth Adjustment (Q): 2 Choices (0.75=wide, 1.25=narrow)

Edytowane przez kamillos88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz teraz ustawione cięcie woofera?? na radiu ? jak ustawiony filtr? czy na piecu filtry powyłączane?

Jak zamocowany woofer? na mdf'ie?

Ten zestaw lepiej zagra aktywnie niż na fabrycznej zwrotnicy.

Podbijać bas jak Ci pasuje możesz - na pewno nic się nie stanie pod warunkiem że masz dobrze ustawiony gain (który nie jest regulatorem głośności)

 

Kabelki do TW wystarczą 2x1,0 albo 2x1,5 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności