Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanawiam poprawić swoje audio w pasku i mam do was parę pytań. Troszkę poczytałem o samym nagłośnieniu i się paru rzeczy dowiedziałem ale im dalej w las tym więcej drzew (wiecie pewnie o co mi chodzi) ale ogółem jestem zielony w tym temacie ;) Posiadam oryginalne głośniki (już leciwe w tym jeden który nie działa) podłączone pod radio Kenwood (starsze radyjko na cd mp3). Chcę uzyskać dobre brzmienie + dobry bas z samych głośników bez żadnych skrzyń itd. (nie mam zamiaru wybijać szyb w blokach przejeżdżając przez miasto). Na początku będę się brał za wygłuszenie drzwi bo od tego chyba najlepiej zacząć i tu od razu moje pytanie jakimi matami będzie najrozsądniej? Maty od GMS są wystarczające? Następnie z biegiem czasu będę chciał wymienić głośniki z przodu + jakiś wzmacniacz pod nie. A następnie jakieś rozsądne radyjko, z tego co wiem to dużo ludzi poleca Alpine z serii "CDA", czy może jakieś inne? Wszystko myślę robić powoli i dozbierać najpierw funduszy i kupić coś rozsądnego aniżeli kupić coś po taniości i żałować. Muzyki słucham różnej głownie to pop, rock itp. - po prostu słucham tego co mi wpadnie w ucho ;)

Kwoty jakie myślę przeznaczyć to:

Wygłuszenie - tutaj jak już wyżej wspomniałem myślę nad matami z firmy GMS.

Głośniki - okolice 300zł

Wzmacniacz - tu nie wiem jak mam się określić. 300-400 zł wystarczy (aby dawał moc na same głośniki)?

Radyjko - Również około 400-500zł

 

Prosił bym o jakąś mała pomoc w doborze sprzętu. Głośniki Helix B62C są warte uwagi czy lepiej pozostać przy oryginałach i dołożyć do np. Hertz ESK165? Nie jestem żadnym audiofilem i nie będę jeździć i się chwalić sprzętem audio na zlotach. Chcę mieć w miarę dobry dźwięk stawiając na bardziej basowe brzmienie za niewielkie pieniądze i abym był usatysfakcjonowany względem tego co mam teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400-500 zł to ja bym wziął jakiegoś Pioneer'a rady. Dość fajne można już dorwać w tej kwocie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Co do głośników to zwróć uwagę na u-Dimension El-Comp 6.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I do tego pamietaj i dystansach z mdf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o maty to GMS mam siebie. Sztywne, grube i dobrze się kleją. Ok 300musisz wydać na maty.

Drzwi to podstawa więc musisz się tu przyłożyć i nie żałować wkładu pracy i kasy niestety też.

Ale jak piszesz dobry bas z samych drzwi... Może być ciężko

 

W tej kwoty na wzmak to bym trochę odjął bo za 200możesz kupić fajną firmową używke a zaoszczędzone pieniądze dołożył do wygłuszenia lub głośników.

Jak wyżej pamiętaj że musisz kupić dystanse i kable a to też niestety kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Postanawiam poprawić swoje audio w pasku i mam do was parę pytań. Troszkę poczytałem o samym nagłośnieniu i się paru rzeczy dowiedziałem ale im dalej w las tym więcej drzew (wiecie pewnie o co mi chodzi) ale ogółem jestem zielony w tym temacie ;) Posiadam oryginalne głośniki (już leciwe w tym jeden który nie działa) podłączone pod radio Kenwood (starsze radyjko na cd mp3). Chcę uzyskać dobre brzmienie + dobry bas z samych głośników bez żadnych skrzyń itd. (nie mam zamiaru wybijać szyb w blokach przejeżdżając przez miasto). Na początku będę się brał za wygłuszenie drzwi bo od tego chyba najlepiej zacząć i tu od razu moje pytanie jakimi matami będzie najrozsądniej? Maty od GMS są wystarczające? Następnie z biegiem czasu będę chciał wymienić głośniki z przodu + jakiś wzmacniacz pod nie. A następnie jakieś rozsądne radyjko, z tego co wiem to dużo ludzi poleca Alpine z serii "CDA", czy może jakieś inne? Wszystko myślę robić powoli i dozbierać najpierw funduszy i kupić coś rozsądnego aniżeli kupić coś po taniości i żałować. Muzyki słucham różnej głownie to pop, rock itp. - po prostu słucham tego co mi wpadnie w ucho ;)

Kwoty jakie myślę przeznaczyć to:

Wygłuszenie - tutaj jak już wyżej wspomniałem myślę nad matami z firmy GMS.

Głośniki - okolice 300zł

Wzmacniacz - tu nie wiem jak mam się określić. 300-400 zł wystarczy (aby dawał moc na same głośniki)?

Radyjko - Również około 400-500zł

 

Prosił bym o jakąś mała pomoc w doborze sprzętu. Głośniki Helix B62C są warte uwagi czy lepiej pozostać przy oryginałach i dołożyć do np. Hertz ESK165? Nie jestem żadnym audiofilem i nie będę jeździć i się chwalić sprzętem audio na zlotach. Chcę mieć w miarę dobry dźwięk stawiając na bardziej basowe brzmienie za niewielkie pieniądze i abym był usatysfakcjonowany względem tego co mam teraz.

 

1.Maty GMS sobie odpuść , złe nie są ale lepiej dołożyć do mat HOlywood'a (miałem najdroższego GMS'a i zadowolony nie byłem , teraz na holywooda zmieniłem i jest dużo lepiej , sztywniej itd)

2. Głośniki z dobrym dołem to Np: Excursion SX-6C , EL Comp'y są ok ale za kulturalne i dołu z nich też zbytnio nie ma . B62C są trochę nijakie , a ESK to tylko stare serie ale rzadko można je znaleźć no i Tweetery hertz ma ostre .

3. Masz już fajny budżet na "dobry"piec np. Soniaki XM np: xm-4040 , XM-6020 , XM-10020 itp. Stare Serie Rockford'a , Pioneer'y

Gm-X922/924, Kenwooda PS'a moża znaleźć do wybory do koloru.

4. Radio to szukaj Alpine CDA-9855r , CDA-9815R , CDA-9886r (9855r to już bardzo Fajnie i Dynamiczny Grajek, do 500zł Ciężko o coś na porównywalnym poziomie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro polecacie Excursion SX-6C i u-Dimension El-Comp 6 to się faktycznie im przyjże z bliższa i poczytam co nie co. Matlis wymieniłeś wzmacniacze jak i radyjka których nie mogę znaleźć choćby na allegro :/ Dodam iż najchętniej nabył bym coś nowego - jakoś nigdy nie miałem przekonania do używanej elektroniki. Ile Ci poszło tej holywoodzkiej maty na dwie pary drzwi z przodu? Jaki polecilibyście nowy wzmacniacz do w/w głośników do tych 300zł? To samo pytanie na temat radyjka bo jest ich trochę i najchętniej nabył bym nówkę. Taki Pioneer do 500zł byłby w porządku? Coś gdzieś wyczytałem że bardziej preferowane są właśnie pod basowy dźwięk te radyja. W dystanse jak i kable też z pewnością się uzbroję. I tak jak już wcześniej pisałem chcę mieć audio takie iż wsiadając do samochodu po włączeniu radia nie narzekać na trzeszczące głośniki przy śrędniej głośności, lubię czasami sobie podkręcić muzykę ale bez przesady. To że do basu są skrzynie i różne tuby to też wiem ale ja nie wymagam a nawet nie przepadam jak mi coś dudni w płuca - dobry nie pierdzący bas z głośników i będzie dla mnie lepiej jak wspaniale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro polecacie Excursion SX-6C i u-Dimension El-Comp 6 to się faktycznie im przyjże z bliższa i poczytam co nie co. Matlis wymieniłeś wzmacniacze jak i radyjka których nie mogę znaleźć choćby na allegro :/ Dodam iż najchętniej nabył bym coś nowego - jakoś nigdy nie miałem przekonania do używanej elektroniki. Ile Ci poszło tej holywoodzkiej maty na dwie pary drzwi z przodu? Jaki polecilibyście nowy wzmacniacz do w/w głośników do tych 300zł? To samo pytanie na temat radyjka bo jest ich trochę i najchętniej nabył bym nówkę. Taki Pioneer do 500zł byłby w porządku? Coś gdzieś wyczytałem że bardziej preferowane są właśnie pod basowy dźwięk te radyja. W dystanse jak i kable też z pewnością się uzbroję. I tak jak już wcześniej pisałem chcę mieć audio takie iż wsiadając do samochodu po włączeniu radia nie narzekać na trzeszczące głośniki przy śrędniej głośności, lubię czasami sobie podkręcić muzykę ale bez przesady. To że do basu są skrzynie i różne tuby to też wiem ale ja nie wymagam a nawet nie przepadam jak mi coś dudni w płuca - dobry nie pierdzący bas z głośników i będzie dla mnie lepiej jak wspaniale ;)
2.5 m2 powinno Ci straczyc na porzadne wugluszenie drzwi przednich jak i tapicerki .jak zrobisz porzadnie to nie bedzie nic trzeszczec. nowe radia i wzmacniacze sobie odpuść bo szkoda kasy na nie. Tych radyjek jest sporo na allegro. Maty i głośniki mozesz kupic w sklepie forumowicza *Osiah . Jak kupisz poszanowana Uzywke to naprwno długo posłuży. Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej,

nowy wzmacniacz nawet za 500zł kupić można ale jakość będzie żadna, podobnie radio.

Masz rację, zakup używki niesie za sobą ryzyko, ale myślę że warto spróbować.

CDA Alpiny moim zdaniem ma zdecydowanie lepsze brzmienie i zdecydowanie lepszą dynamikę niż niskobudżetowy nowy Pioneer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A drzwi w środku też wygłuszacie, czy tylko blachę oklejacie? Chcę wygłuszyć drzwi jak będzie czas i wlasnie nie wiem czy środek też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środek to podstawa - oczywiście tylko mata butylowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada oryginalne nie potrzebne głośniki do passata b5 fl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko odnośnie wygłuszenia drzwi passat b5. Wykleiłem matami (wewnątrz drzwi) blachę (karoserię) i tą blachę od podnośnika szyby (maty gms-07) i tam wewnątrz drzwi idzie po ukosie belka i ją obkleiłem pianką kauczukową 6mm zamiast tych mat gms. Czy to duży błąd?

Drugie pytanie odnośnie wzmacniaczy rodek r4100N i R480i, który byłby lepszy jakościowo pod morel maximo i może w przyszłości jakiegoś suba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd to nie jest że wykleiłeś drzwi dodatkowo pianką. A co do wzmacniaczy to jeden i drugi to bardzo dobre propozycje. Nie jestem pewien czy to czasem nie są identyczne konstrukcje różniące się tylko obudową. Którego byś nie wybrał i tak będzie bardzo dobrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanko odnośnie wygłuszenia drzwi passat b5. Wykleiłem matami (wewnątrz drzwi) blachę (karoserię) i tą blachę od podnośnika szyby (maty gms-07) i tam wewnątrz drzwi idzie po ukosie belka i ją obkleiłem pianką kauczukową 6mm zamiast tych mat gms. Czy to duży błąd?

Drugie pytanie odnośnie wzmacniaczy rodek r4100N i R480i, który byłby lepszy jakościowo pod morel maximo i może w przyszłości jakiegoś suba?

 

miłem oba te rodki u siebie kiedyś i nie różnią się wiele , R4100N to nowsza wersja r480i . Oba są bardzo dobrymi wzmacniaczami w swoim budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś posiada oryginalne nie potrzebne głośniki do passata b5 fl?

 

jasne ;)

 

latwiej chyba bedzie ze szrotu zalatwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaa :) no tak, ale może ktoś oryginalny sprzęt wymienił na "głośniejszy" :kciuczki i chciałby pozbyć się sprawnego poprzedniego audio :) nie jestem fanem...szybka w dół i muza na full. Chyba poszukam szrotów, tylko niektórzy biorą kasę jak za zboże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co powiecie o signat ram 3 mark 2 pod morel maximo? jak sprawuje się ten wzmak?

lub sony xm450. Który bardziej wyciszy górę?

Edytowane przez kamillos88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jankus napędzał przód takim wzmakiem. Poczekaj aż on sie wypowie ale powinieneś być zadowolony.

Mocy mu napewno nie zabraknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przód miałem Signata RAM 2 MKII 4-kanałówka. RAM 3 to 2 kanałówka. Na przód, będziesz miał zapas mocy, bardzo konkretny RAM 2 u mnie grał najrówniej z tych wzmacniaczy które miałem. Nie sypał za bardzo górą, ale też nie podbijał jakoś mocno dołu. Osobiście polecam te wzmacniacze, bardzo fajne konstrukcje za całkiem normalną kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A słyszał ktoś coś o tym sony xm450? podobno rzadko spotykany. On jest z tej samej serii co np xm5540, xm6020?

Edytowane przez kamillos88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stara bardzo dobra seria wzmacniaczy od Sony. W zasadzie wszystkie wzmacniacze Sony sprzed serii Xplod są bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności