Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem takie w golfie, jak dobrze wygłuszysz drzwi i wrzucisz na dystans to jak za tą cenę to rewelacja wg mnie, grało pod radiem Pioneer MVH-1400UB . Polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie które wybrać helix b62c czy powerbass s-60c? A może jakieś inne do 250 zł max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem te głośniki "Helix Blue 62C". Zamontowałem je, tweetery zostawiłem oryginalne (te z helixa nie pasowały w otwory i dużo by było kombinowania z wycinaniem... nie chciało mi się tego robić). Wywaliłem jedynie kondensatory w oryginalnych tweeterach, zlutowałem + z - przy nich i podłączyłem pod zwrotnice.

 

Efekt?

 

Powiem Wam, że drzwi nie wygłuszałem, nie mam wzmacniacza jedynie radio JVC z mocą 4x 25 W RMS. Przy naprawde głośnym słuchaniu muzyki słuchać charczenie, ale to wina raczej małej mocy wzmacniacza w radiu :) Przy dobrej konfiguracji ustawień w radiu (a powiem Wam że moje ma spore) gra to naprawde dobrze. Bassik w miarę głęboki i przyjemny, średnie tony też grają dobrze.

 

Ogólnie cena wysoka, tym bardziej że nie wykorzystałem tweeterów z Helixa i leżą w pudełkach, ale efekt jest i to mnie cieszy. Przy wygłuszonych drzwiach z pewnością było by o wiele, wiele lepiej... ale przyznam, że szkoda mi kasy by pakować w ten samochód.

 

Jak na razie mam w planach odkładanie na coś "nowszego" [emoji14]

ja po prostu przylozylem tweetery i przykleilem kropelka - wszystko sie zlozylo, gra i buczy :)

ja tez mam pod radiem bez wzmacniaczy i wygluszen, jest ladnie :ok

ja zadowolony, widze kolega tez, fajnie ze udalo sie pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, chcialbym wymienic glosniki w Pasku b5 FL kombi bo ori juz za bardzo warczą! Moje radio to Pioneer DEH P7900UB.

Mam na oku Hifonics TS6.2W lub Hifonics TS6.2C jest to ten sam glosnik na zdjeciach lecz piszą że dwudrozny a w zestawie ze zwrotnicą i tweetami czyli odseparowany.

Hifonics mowi sam za siebie wiec stawiam na niego. No chyba ze polecacie cos innego. Z czasem dojdzie wzmacniacz i skrzynia tej samej firmy. Potrzebuje pomocy bo najpozniej jutro chce zamawiac ;)

Ewentualnie zastanawialem sie jeszcze nad zestawem Hertz DSK 165.3

Edytowane przez bestialsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to TS6.2C. Nie zapomnij o dystansach, kup jakieś kołki do tapicerki bo często zdychają. I pomyśl o wygłuszeniu przednich drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już to TS6.2C. Nie zapomnij o dystansach, kup jakieś kołki do tapicerki bo często zdychają. I pomyśl o wygłuszeniu przednich drzwi.

 

Jak najbardziej dystanse i wygłuszenie, o tym pamiętam.

A mozesz podać jakieś "za i przeciw" dlaczego jesteś za TS6.2C? Szczerze powiem ze nie widzi mi sie wymiana tweeterow...i do czego jest ta cała zwrotnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnica rozdziela pasmo pomiędzy głośnik średnioniskotonowy, a tweeter. W skrócie chodzi o to aby tweeter nie próbował charczeć basem, a basowy nie piszczał sopranami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwrotnica rozdziela pasmo pomiędzy głośnik średnioniskotonowy, a tweeter. W skrócie chodzi o to aby tweeter nie próbował charczeć basem, a basowy nie piszczał sopranami.

 

Wiec zdradz mi jak to jest rozwiązane w ori skoro nie ma tam zadnej zwrotnicy a gra i ma sie dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązuje się to w ten sposób ze przy tweeterze masz przylutowany kondensator który działa prawie jak filtr górnoprzepustowy. Chociaż były seryjne głośniki które miały wbudowaną zwrotnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niskotonowym w drzwiach masz cewkę a przy fabrycznym tweeterze masz kondensator. I te elementy działają dokładnie jak zwrotnica 1 rzędu. A temu polecam TS6.2C, bo tweeter ma być w miarę u góry aby było go słychać. Tweeter "grający" w nogi w ogóle nie gra. Cała scena jest na wysokości kostek, chyba że ktoś lubi jak mu wszytko z nóg gra. Jak zamontujesz TS6.2W to będziesz miał 2 tweetery, każdy inaczej pocięty, inaczej grający i grające w różnych miejscach. Takie coś nazywa się kakofonią. Często to się widuje w autach z głośnikami w drzwiach i w tylnej półce, bagażniku a najlepiej jeszcze w desce. Wszystko gra na raz, jedno wchodzi w paradę drugiemu, trzeciemu itp. A koniec końców krwawią od tego uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przy wszystkich seryjnych jest cewka. Ja mam u siebie głośniki ISOPHEN bez cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośnik nisko tony sam w sobie nie przetwarza wysokich tonów. Sam sobie jest cewką, ale poco go dodatkowo obciążać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. To teraz ja zapytam. Szukam opinii na temat głośników Lanzar Max MX6c. Ktoś miał do czynienia z nimi? I jak najlepiej wygłuszyć tapicerkę? Nakleić maty na blachę na drzwiach czy wykleić tapicerkę od spodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak najlepiej wygłuszyć tapicerkę? Nakleić maty na blachę na drzwiach czy wykleić tapicerkę od spodu?

 

najpierw wygłuszasz wnętrze drzwi, później pod tapicerką. Zwróc uwagę na to żeby dystans był dobrze uszczelniony. Wg mnie tylko tak uzyskasz prawidłowy efekt wygłuszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-Passat-Front-Door-Speakers-Pioneer-car-speakers-adapter-rings-pods-240W-/180966798283?hash=item2a227633cb

witam jestem laikiem, mam wymacniacy 1200 wat 4 kanaowz i tubę która zajmuje mi pół bagażnika i chcem się jej pozbyć a to miejsce wstawić dobre głośniki z dobrym basem w miejsce fabrycznych

max wydać chciałbym około 300zł mowię tylko o tyle

Ktoś coś poleci lub wypowie się na temat tych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te sobie te głośniki odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co miałbym kupić żeby to dobrze grało? Mam radio sony xpoda 4x52 wat ma opcje nawet że tylne przekształca tylko na basowe i wtedy nawet dość dobry dźwięk gra. Znowu niechcę już tej tuby w bagażniku bo to są 2 głosniki fusiona 1200watt jeden 12 cali jeden, łupie dość energicznie, ale i tak może korzystam w 50% z tej mocy bo głowa zaczyna boleć po 10 min słuchania. Więc stwierdziłem wreszcie że muszę się pozbyć tego pudła z bagażnika i zainwestować w jakieś głośniki tylne basowe, takie, które mógłbym podłączyć pod ten mój wzmacniacz żeby basiło przyzwoicie....

https://www.google.pl/search?q=fusion+1200+watt+subwoofer&newwindow=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIut_z26nZxwIVBLPbCh17aAD4&biw=1366&bih=643#imgrc=pYOiUStKpMiJUM%3A

takie coś mi siedzia a w sumie siedziało w bagażniku, ale już niechę tej mocy ( za dużo basu)

Spokojnie wezmę za to coś 400zł i chcę te pieniądze częściowo zainwestować w głośniki tylne.

Więc co polecasz lub polecacie w granicach 300zł?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mają to być głośniki dobre i mocne które potrzeba podłączyć pod wzmacniacz lecz nie mają one go w zestawie bo sptzęt straci ma mocy i wartości za 300zł plus mój porządny leży w domu a nie opłąca się go sprzedawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jakiś zestaw odseparowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj FAQ NAZARA. Sprzedaj ten szmelc z bagażnika. Kup jakiś normalny wzmacniacz a nie plastikowe gówno. Głośniki w tym budżecie podawałem kilka stron wcześniej. I nie zapomnij o wygłuszeniu drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmacniacZ blaupunkt4 kanałowy 1200 watt około 600 watt rms wiec wystarczający. Placiłem za niego 600zł z allegro wiec jakie te głosniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności