Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro nie dasz się przekonać i rozwiązanie bez "tyłu" nie wchodzi w rachubę to trudno. Skoro jesteś zadowolony z Helixów z przodu to dlaczego nie zastosować takiego samego systemu z tyłu (przynajmniej sprawdzony przez ciebie). Ale nie sugeruj się tym co napisałem - ja zastosowałbym rozwiązanie o którym wcześniej wspominaliśmy z kolegami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chciałbym coś innego, by najwyżej kombinować między dwoma rodzajami w przyszłości (tył na przód i odwrotnie) gdzie jest szybszy i miększy bas ? u-Dimension EL Comp 6 czy może HERTZ ESK (dsk?bo widze tylko ze esk ma lepsze staty)165 czy POWERBASS S-6C na wiosnę drzwi wygłuszam jkb co :cool

 

Ew. w skrócie możesz cinul powiedzieć hmm do 600 zł wzmak i skrzynia i moze cos na tył drzwi, bo spalony jak mówilem glosnik z prawej zmienic mieszcząc się w tej cenie(najwyzej kupic ten jeden ori vw, bo lewy cały jeszcze) ;p zmieściłbym się w jakiś rozsądny sprzęt w tej cenie ? Gdyż myslę skoczyć na 27lipca w celu zapoznania się z cenami bo tera mi strona ich nie wchodzi cos:)

Edytowane przez hpnoti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad takimi opcjami na przód

 

Rainbow SLX 265 + Crunch GTi 4150

Autotek A6,2CS + Crunch GTi 4150

u-Dimension EL Comp 6 + Crunch GTi 4150

 

może się ktoś wypowie , jednak przód dam na wzmacniacz i jak zabraknie basu to wtedy pod pozostałe dwa kanały w mostku jakiś subik 25cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u-Dimension EL Comp 6

Polecam zestawik, o ile masz na myśli Rainbow SLX 265 nie w wersji DELUXE z konkretnymi zwrotkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś fotkę jak zamontować wzmacniacz w tylnym schowku ale może jest bardziej dogodne miejsce na wzmak w bagaju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś fotkę jak zamontować wzmacniacz w tylnym schowku ale może jest bardziej dogodne miejsce na wzmak w bagaju .

 

hmm, nie wiem czy boczek jest najlepszym miejscem, bo (przynajmniej u mnie) podczas intensywnych opadów deszczu - robi się tam trochę wilgotno. Tzn nie to, że woda stoi, ale rolka ręczniczków kuchennych jest wilgotna... Stawiam na wiekowe już uszczelki lamp, ale grom go wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś fotkę jak zamontować wzmacniacz w tylnym schowku ale może jest bardziej dogodne miejsce na wzmak w bagaju

 

Ja u siebie mam w ten sposób jak w załączniku. Jeśli chodzi o wilgoć to u mnie na szczęście jest sucho. Wzmak siedzi tam już ponad 3 lata. Jeśli chodzi o sam montaż, to ja zbudowałem sobie stelaż z taśmy montażowej.

GZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie smaży Ci się tam? Kiedyś miałem w boczku w którymś aucie i trochę za ciepło mu było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie narzekał, że mu gorąco :) A tak serio to się nie przegrzewa a też miałem obawy, że tak może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha, no to spoko. Będę kurcze musiał pomyśleć nad jakimś piecem chyba na przednie głośniki, bo teraz na fabrycznych - rozkręcam radio na max'a i gra dość głośno, ale tak, że da się jeszcze rozmawiać, więc wypadałoby trochę podnieść mu mocy (a niby 4x50W...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(a niby 4x50W...)

 

Maksymalnej ma, natomiast nominalnej 16-20 W a fabryczne maja około 30W nominalnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maksymalnej ma, natomiast nominalnej 16-20 W a fabryczne maja około 30W nominalnej

 

nominalnej wg instrukcji ma 18Wx4. Ale i tak dziwnie cicho gra. Wydaje mi się, że fabryczna Beta głośniej dawała... Może tylko takie wrażenie... Tak, czy inaczej - fabryczne głośniki dają radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy Ktoś z Was jeździ z czymś takim w środku nie chodzi mi o twetery ale o same głośniki średniotonowe poniewarz musze wymienić a przy okazji będąc w jednym ze sklepów zobaczłyłem jak grają i akurat tam na moim radiu na maxa bas radziły sobie ładnie.

A jaka opinia jeśli jest z B5

Alpine SPG-17CS

2209669457.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, okazało się, że fabryczne głośniki z przodu są nie do odratowania i trzeba oba wymienić :-( Szukam czegoś do 250zł za komplet. Potrzebuję samych midwooferów. Signat H16 nie są już niestety dostępne. W samochodzie słucham głównie dzisiejszej elektroniki (drum n bass itp.), więc niskie tony są bardzo ważne pod każdym względem ;-)

Fabryczne głośniczki nawet dawały radę (pomijając dudnienie przy ok. 100Hz), ale posypało się zawieszenie górne. Domyślam się, ze wszystko co kupię będzie i tak grało lepiej niż oryginalny zestaw? ;-)

I jeszcze jedno pytanie. Czy trzeba modyfikować maskownice w tym boczku od drzwi? Zamierzam zamontować głośniki 165mm

 

Co sądzicie o tych zestawach? http://allegro.pl/kultowe-helix-b-62c-dystanse-i-kurier-gratis-i2195977186.html http://allegro.pl/hertz-dsk-165-dystanse-mdf-kurier-gratis-i2219036062.html Tweeterów nie warto montować?

Edytowane przez Cops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile można w kółko to samo? kolego czytałeś chociaż kilka stron z tematów o głośnikach? była mowa odnośnie jakie warunki muszą zostać spełnione aby dany zestaw głośników zagrał lepiej niż dobra seria jaką jest audio w passacie.

 

potrudź się trochę i poczytaj, gdybyś czytał nie zadawał byś takich pytań jak np.

'Czy trzeba modyfikować maskownice w tym boczku od drzwi?'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile można w kółko to samo? kolego czytałeś chociaż kilka stron z tematów o głośnikach? była mowa odnośnie jakie warunki muszą zostać spełnione aby dany zestaw głośników zagrał lepiej niż dobra seria jaką jest audio w passacie.

 

potrudź się trochę i poczytaj, gdybyś czytał nie zadawał byś takich pytań jak np.

'Czy trzeba modyfikować maskownice w tym boczku od drzwi?'

 

Czytałem, czytałem i mam już dość, a wyszukiwarka na forum działa tragicznie niestety.

 

O maskownicach nie było nic wspomniane, więc myślę, że fabryczne będą OK. Wiem też, że fabryczne tweetery są w porządku i nie ma sensu zamieniać ich na takie z zestawów.

Radio mam Pioneer DEH-2300UBB i do tej pory grało na 8 fabryczncyh głośnikach dopóki zawieszenie piankowe w obu przednich się nie rozleciało. Tylne są jeszcze OK.

Wzmacniacza myślę, że nie będę pakował.

 

Jak spisują się wymienione wcześniej przeze mnie Helixy i Hertze w porównaniu do seryjnych? Miał któryś z kolegów porównanie?

 

Swoją droga to nie znalazłem nic lepszego w tej cenie (do ok. 250zł). Może coś polecicie? Jak już pisałem zależy mi na samych midwooferach i nie mogą być gorsze od seryjnych. Powinny być lepsze ;-)

Edytowane przez Cops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dasz 299 zł to bierz od razu POWERBASS S-6C,mam te helixy, no łomotać mołoczą, ale jak grają same z przodu(tył ori spaliłem i harcza)to nie lomoczą aż tak efektownie na cała budę, wiec chce je wlasnie dać do tyłu, a z przodu powerbass'a ale myślę czy serie S czy L (w googlach znajdziesz opisy ocb) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dasz 299 zł to bierz od razu POWERBASS S-6C,mam te helixy, no łomotać mołoczą, ale jak grają same z przodu(tył ori spaliłem i harcza)to nie lomoczą aż tak efektownie na cała budę, wiec chce je wlasnie dać do tyłu, a z przodu powerbass'a ale myślę czy serie S czy L (w googlach znajdziesz opisy ocb) ;]

I jesteś pewien, że te Powerbass zagrają lepiej?

Ja z tyłu mam fabryczne sprawne.

 

A jak wypadają te midwoofery? http://allegro.pl/hertz-ev165-woofery-z-zest-esk-165-nowe-wroclaw-i2195541323.html Są z droższego zestawu. Cena zapewnie niższa dlatego, bo odpadają tweetery i zwortnice. Czytałem, że spisują się lepiej od tych z DSK. Ktoś ma jakieś dowświadczenia?

Edytowane przez Cops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinii jest tak dużo, że każda mówi co innego, tak troche wtajemniczając się, wyszlo, że hertz spada z tek trójki na ostatnie miejsce, potem mówi się, że helixy a na koniec powerbassa s6, choć również ponoć (tego to ja kompletnie nie wiem tylko wyczytałem)helixy grają dobrze także i bez wzmaka..mi się wydaje, ze nie jest źle choć noo jak mówiłem wcześniej, grając samemu z przodu czegoś im brakuje, ew u-Dimension EL Comp 6 które tera widze na allegro również 299zł i bardziej one niż PB są polecane(były nie dawno droższe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności