Skocz do zawartości
Gość Marcin1e

[B5] AVB 101KM+chip+turbo = 174 KM?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co do spalania po programie to mogę coś od siebie wdodać :)

I tak na wstępie proszę się nie śmiać z mojej jazdy :) Druga sprawa to mam inny silnik afn (Vp) 170KM.

Miałem okazje przetestować furkę jeżeli chodzi o spalanie jadąc do Niemiec z Poznania. Non stop 300km autostradą prawym pasem :) z prędkością licznikową 100km/h (załączony tempomat). Spalanie rzeczywiste to poniżej 4.5l/100km. Licznikowe spalanie to 4.2. Wiec wraz z zwiększeniem sprawności w furce powiększamy przedział spalania. Jak jeździmy jak emeryt spalanie będzie mniejsze niż w serii ale jak mamy ciężką nogę to musimy mieć gruby portfel i stacje Bp blisko siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytania nie na temat a zwłaszcza te dotyczące polecanych tunerów będą "nagradzane"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co do spalania po programie to mogę coś od siebie wdodać

I tak na wstępie proszę się nie śmiać z mojej jazdy Druga sprawa to mam inny silnik afn (Vp) 170KM.

Miałem okazje przetestować furkę jeżeli chodzi o spalanie jadąc do Niemiec z Poznania. Non stop 300km autostradą prawym pasem z prędkością licznikową 100km/h (załączony tempomat). Spalanie rzeczywiste to poniżej 4.5l/100km. Licznikowe spalanie to 4.2. Wiec wraz z zwiększeniem sprawności w furce powiększamy przedział spalania. Jak jeździmy jak emeryt spalanie będzie mniejsze niż w serii ale jak mamy ciężką nogę to musimy mieć gruby portfel i stacje Bp blisko siebie

TEMAT DOTYCZY AVB A NIE AFN WIĘC JAK CHCESZ COŚ NAPISAĆ POSZUKAJ ODPOWIEDNIEGO DO TEGO TEMATU.....:mlotkiem:mlotkiem:mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. Silnik palił na jałowym biegu 1,4 przez padnięty pompowtryskiwacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zagwózdkę.. Czy pompowtryski o oznaczeniu AR lub BA (pochodzenie AWX) nadają się do tuningu AVB czy szukać już lepiej AL ? Te pompki dadzą pewnie w PD130 jakieś 190-200 koni, a jak się to ma do AVB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam zagwózdkę.. Czy pompowtryski o oznaczeniu AR lub BA (pochodzenie AWX) nadają się do tuningu AVB czy szukać już lepiej AL ? Te pompki dadzą pewnie w PD130 jakieś 190-200 koni, a jak się to ma do AVB ?

 

to zależy ile chcesz osiągnąć sam szukam AL i mam zamiar urwać 200km z AVB.....jeżeli 175-180km ci styknie to powinny wystarczyć te BA(jak zdrowe).......osobiście szukałbym AL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam szukam AL

 

rozglądasz się za używkami czy regenerowane też ? myślałeś coś o tucholi może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozglądasz się za używkami czy regenerowane też ? myślałeś coś o tucholi może ?

szukam używek w dobrym stanie.......o co chodzi z tą Tucholą?Regenerują tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zależy ile chcesz osiągnąć

 

To może napiszę tak...

 

Docelowo ma być :

> Turbo hybryda GT1749VC

> Wałek rozrządu SDI

 

i zdaję sobię sprawę że na tym może będzie .. około 160-170 koni bo moje pompki dalej nie puszczą. Chciałbym właśnie AL i uzyskać tym samym 180-190 koni. Sprzęgło 240mm valeo na jednomasie.

 

Zbieram graty.. jeśli coś zmienić to piszcie śmiało. Montaż planuję w ciepłe miesiące (maj.. może czerwiec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym właśnie AL i uzyskać tym samym 180-190 koni.

 

Po pierwsze znaleźć dzisiaj w dobrym stanie AL to cud. Niemal wszystko na allegro to szmelc, piszę niemal bo wiadomo może się trafią sprawne, ale wystarczy zadać sobie pytanie - czemu ktoś miałby sprzedawać najwydajniejsze seryjne pompki z 1.9 ? Chyba tylko dlatego, że wrzucił race czy +80% ... ale ilu takich jest ? Na palcach jednej ręki możemy policzyć takie uczciwe, prawdziwe aukcje z AA/AL.

 

Po drugie to do 180-190koni nawet nie pierwszej młodości BA wystarczą w zupełności.

 

Można też rozejrzeć się za AR, z tym że tutaj jest ryzyko z tego względu że te pompki są po prostu stare i deczko mniej wydajne niż BA. Potencjał na 190koni jest, ale co z tego jak większość jest z 00/01/02roku i siłą rzeczy nie są już nawet w dobrym stanie. Jedyna godna uwagi opcja z AR to zakup z miesięczną gwarancją z możliwością zwrotu.

 

Moja rada dla Ciebie mnichu- szukaj BA/BQ przynajmniej z lat 04/05 lub nowszych

 

Co do 1749VC to bardzo fajna turbinka, potencjał do 210HP z bezpiecznym EGT.

 

Odnośnie wałka nie wiem czy ktoś wrzucał wałek z SDI zamiast zwykłego w PD, a na pewno przy takich mocach jest to modyfikacja zbędna :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Daron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam dostępne pompki AR i BA. Obydwa zestawy siedzą jeszcze w samochodach (angliki). Przebiegi obydwu to podejrzane 120-130 tys mil (rozbitki). Właściciel tych pojazdów zgodził się na podłączenie komputera i sprawdzenie korekcji jak i bipów, więc tak całkiem w ciemno bym ich nie kupował. Oznaczenia napewno AR i BA bo sam osobiście ściągałem z nich dekle... jeden z tych passatów miał lusterka z kierunkowskazami (więc gdzieś 2003 rok i wzwyż) ale już nie pamiętam który.

 

Pare miesięcy temu zrobiłem chipa choć mnie wszyscy namawiali żeby zmienić coś jeszcze (np turbo) bo za niedługo będzie mi mało i będe miał podwójne koszty (za programy). I właśnie nadszedł czas że znowu jest mało mocy. Zdecydowałem że zrobię dwie rzeczy na raz.. turbo oraz pompki.

 

 

Obecne turbo ma się dobrze ale chcąc, nie chcąc... trzeba zmienić :) O turbinie GT1749VC dowiedziałem się właśnie od Ciebie Daron :) Miałem już prawie w rękach BRD ale tyle się naczytałem o ich leniwym pompowaniu że jednak zrezygnowałem. Turbo będę miał od Turbo Bogdana.

 

 

Pompki.... ech.. moje wiadomo że za słabe. Ostatnie wyniki przy temperaturze 82*C na silniku to:

>grupa 13 > odpowiednio pompki > 0,6; -0,8; 0,8; -0,9; < wartości skaczą

>grupa 18 > odpowiednio pompki > 0; 0; 0; 0;

>grupa 23 > odpowiednio pompki > - 7; -9; 12; 42; < wartości skaczą

 

Nie jest źle.. ale nie jest też dobrze.

 

 

Odnośnie wałka nie wiem czy ktoś wrzucał wałek z SDI zamiast zwykłego w PD, a na pewno przy takich mocach jest to modyfikacja zbędna

 

A tu mam dowolne pole do wyboru ponieważ obecny wałek ma widoczne podtarcia na krzywkach.. co dziwne.. wyczuwalny dołek czuć pod palcem nie na samej górze krzywki a tuż przed nią, tak jakby w połowie przed wzniesieniem (nie wiem za bardzo jak to określić.. ale mam nadzieję że jest to zrozumiałe). Siłą rzeczy.... W lato wpadnie nowy wałek. Więc może odrazu od SDI ? Koszta podobne jak nie te same.

 

Wracając do pompek... Daron radzisz jechać i sprawdzać te BA ? Czy poszukać jeszcze AL ? Pompki o których napisałem wcześniej mogę mieć za 800 zł komplet. Mogę podłączyc komputer i mogę zrezygnować bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje pompki mnichu nie są jeszcze takie złe. Jedynie cewka na ostatniej wykazuje już zużycie ale nie ma jeszcze tragedii :)

 

Zdrowy wałek to podstawa jeżeli chodzi o moc w PD. Skoro widzisz gołym okiem, że krzywka nie ma już kształtu krzywki a wyżłobienia czuć pod palcem to nie jest zbyt kolorowo ! Przy okazji wymiany wałka oczywiście komplet szklanek bo jeżeli wałek jest wytarty to popychacze są równie dojechane.

 

Czy SDI ? Gdybyśmy mieli fazy rozrządu można by wtedy o nim pomyśleć, ale jak na razie nie widziałem żeby ktokolwiek wrzucił go i zbadał sytuację na hamowni, stąd moje wątpliwości co do skutków jego zastosowania.

 

Jedź i sprawdzaj BA, jeżeli będą ok to zaloguj cokolwiek żebyś miał numer sterownika dla tunera - wtedy łatwiej będzie mu skalibrować cewki w Twoim sofcie jak również czasy i początki wtrysku pod nowe pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam AL :) Ma byc MOC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma byc MOC

 

Więc pasowało by i 22tkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam małe pytanko. Ogólnie mam passata b5 1.9 TDI pd AJM chciał bym zmianic turbo od AWX i zrobic chipa, tu tez moje pytanie czy turbine mogę załozyc i na niej jeździc bez ingerencji w softa czy tez samochód nie bedzie się nadawał do jazdy ? Chipa zrobię z opuźnieniem około miesiąca lub dwóch. czy po wymianie samej turbiny bez robienie narazie chip bedzie wieksza moc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc pasowało by i 22tkę :)

 

Dobra dobra... :lol i mi AVB korby bokiem wypluje :lol Oj ale kusisz :lol

 

 

Ps. może 17 :P Ale mnie przeróbka na gruszkę trochę martwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam małe pytanko. Ogólnie mam passata b5 1.9 TDI pd AJM chciał bym zmianic turbo od AWX i zrobic chipa, tu tez moje pytanie czy turbine mogę załozyc i na niej jeździc bez ingerencji w softa czy tez samochód nie bedzie się nadawał do jazdy ? Chipa zrobię z opuźnieniem około miesiąca lub dwóch. czy po wymianie samej turbiny bez robienie narazie chip bedzie wieksza moc ?

 

możesz jeździć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc może odrazu od SDI ? Koszta podobne jak nie te same.
nie jestem znawcą tematu, ale sdi jest chyba na pompie i wałek z sdi nie ma krzywek do napędu pompek, więc do pd sie chyba nie nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale sdi jest chyba na pompie i wałek z sdi nie ma krzywek do napędu pompek

No to nie zabłysnąłeś kolego ;)

W dostawczakach masz silniki SDI na pompowtryskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dostawczakach masz silniki SDI na pompowtryskach.

Np. VW Caddy 2,0 SDI PD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności