Skocz do zawartości
RobertW

Wyciek oleju, okolice miski olejowej.

Rekomendowane odpowiedzi

no jeśli to simering to trzeba będzie chyba rozrząd rozpinać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no jeśli to simering to trzeba będzie chyba rozrząd rozpinać ?
tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyna leżała w simeringu wałka rozrządu. Olej ciekł przez simering pod plastikowymi obudowami i widoczny dopiero był na dole słupka silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kapie mi olej ,chyba z przed miski olejowej , wczesniej myślałem że to turbo miwywala olej i miałem nie do końca szczelne połączenia z Int Coolerem. Wymieniłem IT i połączyłem wszystko dokładnie i chyba jest sucho. Popatrzcie na fotki , pytam tu bo nawet nie wiem do jakiego działu to się nadaje , acha ... czy te śruby po prawej stronie nie są niżej niż te po lewej ? . Cała ta część (nie wiem jak to się nazywa przed miską), jest mokra od oleju i ta okładzina też , czy może to być wina korka od miski olejowej ?

Z góry dzięki za pomoc

 

Witam panow , po zdjeciu calego przodu , odchyleniu chlodnicy , i rozebraniu rozrzadu i zdjeciu kola pasowego od walka (tego na samym dole) okazalo sie sucho :zeco , ale gdy bym tego nie rozebral to mial bym powazny klopot ze znalezieniem przecieku - sam przod miski olejowej tuz pod tym kolem ktore zdjalem ,sie rozszczelnil (pod ta guma-poduszka z czola michy) , nie do znalezienia. Wiec , podniesienie silnika, odkrecenie i wyjecie miski , czyszczenie , klejenie specjalnym klejem silikonowym (w tym roczniku nie ma uszczelki tylko spec klej) i zlozenie wszystkiego do kupy . po 300-stu km na razie suchutko :mlask ... i mam nadzieje ze tak zostanie . Pozdrawiam

Ps. simering wymienilem skoro juz mialem wszystko na wierzchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele aut ma silikon zamias uszczelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym zapytac czy ktos moze mi opisac jak w miare szybko i sprawnie zdjas miske aby sie nienarobic chce uszczelnic bo mam delikatny wyciek, drugie pytanie z tego co wyczytałem nie przychodzi tam uszczelka wiec robimy na silikonie ???

 

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pytania.

Podejrzewam u siebie właśnie uszczelniacz wałka rozrządu. Górę silnika zdążyłem już umyć, jakieś niewielkie ubytki z EGR'a są. Natomiast co się dzieje. Dolną osłonę mam teraz ściągniętą. Jak przyjeżdżam wieczorem i odstawiam auto do rana w garażu, dnia następnego widuję jedną mokrą plamę wielkości kapsla do butelek, ciutkę rozrzedzony olej. W okolicy dolnego koła pasowego na obudowie wisi sobie niewielki "cycek". W zimniejsze dni rano jak odpalam słyszę popiskiwania któregoś z pasków. Przed umyciem odchyliłem obudowę rozrządu ale nie było żadnego śladu. Teraz pytanie na ile mniej więcej finansowo mam się przygotować na tą wymianę ze zdjęciem przodu i rozpięciem rozrządu. Rozrząd miał drugą wymianę jakieś 40tys km wstecz. Czy przy tej operacji muszę coś jeszcze wymieniać. Piszę też dlatego iż ubytki moim zdaniem były spore, od ostatniej wymiany po 15tys km z bańki 5l to co zostało czyli ponad 1.2l dolałem resztę plus wskazanie z bagnetu na pół litra mniej, teraz szykuje się dodatkowo wymiana oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam jedno pytanko jaki silikon zastosować pod miskę olejową bo mnie h.j strzeli cały silnik rozebrałem zrobiłem remoncik a ta k...a miska olejowa leje . Obecnie jaką uszczelkę zastosowałem to g..no do którego podałem linka http://ford.sklep.pl/pl,product,321545,uszczelniacz,silikonowy,silnika,reinz.html?partner=2070 . Proszę o pilną pomoc bo już mam dość i jeszcze jak by ktoś napisał czym to najlepiej odtłuścić żeby się trzymało z...biście bez wycieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy ja mam jedno pytanko jaki silikon zastosować pod miskę olejową bo mnie h.j strzeli cały silnik rozebrałem zrobiłem remoncik a ta k...a miska olejowa leje . Obecnie jaką uszczelkę zastosowałem to g..no do którego podałem linka http://ford.sklep.pl/pl,product,321545,uszczelniacz,silikonowy,silnika,reinz.html?partner=2070 . Proszę o pilną pomoc bo już mam dość i jeszcze jak by ktoś napisał czym to najlepiej odtłuścić żeby się trzymało z...biście bez wycieków.

 

Ta pasta powinna być dobra, można jeszcze zastosować czerwony silikon do połączeń wysokotemperaturowych (+400 lub +500*C - nie pamiętam). Odtłuścić można benzyna ekstrakcyjną. Wygląda na to że zbyt mocno dokręciłeś śruby i cała pasta została wygnieciona z połączenia nim zdołała się utwardzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a po jakim czasie można wlać olej do silnika gdy uszczelnię takim silikonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączam się do tematu wycieku oleju z okolic miski olejowej.

Jestem 100& laikiem w kwestii mechaniki samochodowej.

Posiadam passka B5 2001 z silnikiem AVF, 6 biegowa skrzynia wersja sport.

 

Od momentu kiedy zakupiłem Passata ciągle coś się psuło, zmieniona miska na nowa i wyciek mniej więcej po prawej krawędzi ( jeżeli stoisz przodem do samochodu).

 

Szukałem tej rury - odmy ale jakoś nie widzę gdzie to może być.

Sprawdzałem w ETKA ale nie wiem gdzie to jest :) jeżeli ktoś mógłby mi podać numer obrazka ewentualnie numer części byłbym wdzięczny.

 

Jeszcze druga sprawa.

Mam problem zapewne z czujnikiem temperatury lub termostatem.

-Kontrolka silnika pokazuje ciągle 50 stopni,

- włączając nawiew i temp na najwyższą możliwą - ledwo co czuć ciepło -> czyli zapewne termostat ( już zamówiłem).

- dziwnie odpala na zimnym silniku ( świece) albo dalej czujnik który źle podaje temp do kompa? ( po jeździe spokojnie odpala do godziny bez zadnego problemu).

 

 

Ogólnie proszę o pomoc w identyfikacji numeru części

=tej rury (odmy) odpowietrzającej jeżeli w tym silniku ona jest,

=czujnika temperatury silnika

=czujnik płynu do spryskiwaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bond29 po okolo 2 h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry do uszczelniania układów smarowania i układów chłodzenia jest wysokotemperaturowy szary silikon Elring.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam PASSKA 1,8T. Niedawno go kupiłem i zrobiłem 1tys km. olej w normie jeździ na pełnymsyntetyku. problem polega na tym ,że nie mogę zdiagnozować skąd może lecieć olej :( wklejam foty może ktoś pomożę. gromadzi się tu gdzie ta niewielka strzałka. może zakrętka od wódki po przejechaniu 120km. pozdrawiam i proszę o wskazówki.

 

[ATTACH=CONFIG]68725[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że zlewa się z góry. Poniekąd to dobre wieści. Ale silnik masz tak zasyfiony, że proponuję go umyć i wtedy zrobić zdjęcie. Z pod filtra Ci się nie wylewa rozumiem lub z chłodniczki oleju? Takie nieszczęśliwe to zdjęcie dałeś, z boku wycieku a nie od przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... wiem już skąd kapie u mnie:) jest to jakaś rurka platikowa peknięta. to chyba odma? wklejam fotyi proszę o rade. [ATTACH=CONFIG]68852[/ATTACH] od spodu zdjęcie.....natomiast góra [ATTACH=CONFIG]68853[/ATTACH]

 

proszę o opis co to jest?

Edytowane przez klopsik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wykryłem dosc duzy wyciek w swoim passku mniej wiecej w tym miejscu gdzie oznaczyłem strzałkami na zdjeciu zreszta widac ze duza plama oleju tam jest pomozcie !

43717950154605462110.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie za mało info , potrzeba więcej fotek ... może być wiele możliwości . Zaczynając od dołu ..

- miska olejowa

- turbina , odprowadzenie oleju do bloku silnika

- na górze może spod pokrywy cieknie , może EGR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egr odpada u góry nie wycieka wiec co to moze byc te plamy co widac na zdjeciu pod spodem auta to bedzie z wycieku tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności