Skocz do zawartości
Gość w71w

Słaby zasięg pilota-kluczyka w b5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość w71w

Mam słaby zasieg pilota - kluczyka. Zmieniłem baterie i problem jest ten sam , a nawet jest jeszcze gorzej. Szukałem wyjaśnienia na forum i znalazłem kilka linków , lecz żaden nie działa (pewnie po zmianie serwera). Proszę o pomoc jak zwiększyć zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz moze zapasowy ? Jeśli tak to sprawdź czy jest tak samo. Będziemy wiedzieć na prosty rozum czy coś jest z pilotem czy odbiornikiem sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam słaby zasieg pilota - kluczyka. Zmieniłem baterie i problem jest ten sam , a nawet jest jeszcze gorzej. Szukałem wyjaśnienia na forum i znalazłem kilka linków , lecz żaden nie działa (pewnie po zmianie serwera). Proszę o pomoc jak zwiększyć zasięg.

 

W moim Passku pilot w kluczyku działa do max 5 m , na co dzień korzystam z pilota alarmu więc mnie to nie przeszkadza.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być też taka opcja, że kluczyk jest źle skierowany w stronę samochodu i może nie łapać. Nie raz tak mam, że trzymam w ręku nacisnę i nie otworzy. Obrócę kluczyk w ręku i normalnie otwiera. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może być też taka opcja, że kluczyk jest źle skierowany w stronę samochodu i może nie łapać. Nie raz tak mam, że trzymam w ręku nacisnę i nie otworzy. Obrócę kluczyk w ręku i normalnie otwiera. ;)

 

Prawda zima 18 kluczyk należy skierować grotem w kierunku przedniego słupka Passka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie tak samo. jeszcze miesiąc temu pilot działał normalnie (łapał z około 5 m) potem z dnia nadzień stracił zasięg, wymieniłem baterię i dalej jest talk samo. Czy ktos wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam dokładnie tak samo. jeszcze miesiąc temu pilot działał normalnie (łapał z około 5 m) potem z dnia nadzień stracił zasięg, wymieniłem baterię i dalej jest talk samo. Czy ktos wie o co chodzi?

 

Być może pilot się rozstroił: w środku po zdjęciu okładki kluczyka jest mały potencjometr , możesz spróbować go dostroić. Ja kiedyś tak miałem - tzn. nie działał w ogóle .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość w71w

Pilot jest tylko jeden , zapasowy jest normalnym kluczykiem , bez pilota.Przekręcanie kluczyka nic nie daje.Wierzcie mi, próbowałem na wszystkie sposoby. Było coś na rzeczy jeśli po odłączeniu akumulatora pilot łapał nawet z 5 m, ale to było chwilowe, i stopniowo zasięg słabł. Wcześniej miał porywy i w ogóle nie działał, lecz po kilkukrotnym naciśnieciu "zam-otw" zaczynał zachowywać się normalnie. W tym momencie pilot w ogóle mi nie działa, ale przed całkowitym "zasłabnięciem" działał mi tylko przycisk 'zamknij" . Otwierać nie chciał. Może faktycznie jest coś na rzeczy z tym dostrojeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek10111
mam dokładnie tak samo. jeszcze miesiąc temu pilot działał normalnie (łapał z około 5 m) potem z dnia nadzień stracił zasięg, wymieniłem baterię i dalej jest talk samo. Czy ktos wie o co chodzi?

ja tak miałem, najpierw słab zasięg a potem przestał działać - w ASO mi go ponownie zaprogramowali (koszt 50zł) i było ok, po jakimś czasie znów przestał działać (po około roku) i tyeraz nie działa, przy pierwszym programowaniu powiedzieli że jak jeszcze raz przestanie działać to będzie do wymiany transponder (pilot) koszt całej operacji to 280zł (w tym jest już programowanie nowego pilota)

skierować grotem w kierunku przedniego słupka Passka

antena odbiornika jest w przednim prawym słupku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tak miałem, najpierw słab zasięg a potem przestał działać - w ASO mi go ponownie zaprogramowali (koszt 50zł) i było ok, po jakimś czasie znów przestał działać (po około roku) i tyeraz nie działa, przy pierwszym programowaniu powiedzieli że jak jeszcze raz przestanie działać to będzie do wymiany transponder (pilot) koszt całej operacji to 280zł (w tym jest już programowanie nowego pilota)

 

antena odbiornika jest w przednim lewym słupku

 

Mylisz się antena jest w prawym przednim słupku (pasażera).:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek10111
Mylisz się antena jest w prawym przednim słupku.

masz rację - miałem napisać w prawym :653:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest napewno problem pilota w kluczyku bo zmieniłem na zapasowy i jest dokładnie to samo :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem,łapie z małej odległości albo jest problem żeby załapał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tym kręceniem potencjometrem na pilocie można sobie coś rozregulować czy nie, bo u mnie również pilot łapie dopiero jak stoję koło auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tym kręceniem potencjometrem na pilocie można sobie coś rozregulować czy nie, bo u mnie również pilot łapie dopiero jak stoję koło auta.

 

Tak tym potencjometrem można rozregulować pilota , należy wykonać niewielkie , delikatne ruchy śrubokrętem najlepiej plastikowym i sprawdzić efekt od razu po regulacji.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem identyczny problem z pilotem.

Stracił zasięg z dnia na dzień i otwierał tylko gdy znajdował się bezpośrednio przy drzwiach kierowcy.

Pojechałem do naszego lubelskiego fachowca przy Makro i po sprawdzeniu okazało się, że jakiś element na płytce jest uszkodzony i jest to częsta przyczyna usterki pilota. Wymienił mi płytkę w pilocie i wszystko działa jak należy. Koszt operacji to 90 PLN.

Przy okazji dorobiłem sobie drugi identyczny kluczyk za 450 PLN bo nie miałem zapasowego.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek
ja tak miałem, najpierw słab zasięg a potem przestał działać - w ASO mi go ponownie zaprogramowali (koszt 50zł) i było ok, po jakimś czasie znów przestał działać (po około roku) i tyeraz nie działa, przy pierwszym programowaniu powiedzieli że jak jeszcze raz przestanie działać to będzie do wymiany transponder (pilot) koszt całej operacji to 280zł (w tym jest już programowanie nowego pilota)

 

antena odbiornika jest w przednim prawym słupku

 

 

Koledzy jak Wam sie dupcy kluczyk tzn.np gdy macie problem z immo to najlepiej szybko dorobic sobie nowy kluczyk w jakims dobrym punkcie gdzie dorabiaja klucze.Sprawa prosta... kupujecie na allegro nowy scyzoryk i idziecie do punktu gdzie dorabiaja klucze i wtedy majster łapie sie za Wasz stary kluczyk sciaga z niego kod i programuje Wam nowy scyzoryk kupiony na allegro i wszystko jak ta lala pełna cacunka:)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie część wątków zaginęła. Gdzieś tak rok temu czytałem na tym forum o rozstrajających się pilotach. Jak dobrze pamiętam problem polegał, tak jak już powiedziano, na rozstrojonym scyzoryku. Ktoś go rozbierał i stroił, co zakończyło sie pełnym sukcesem. Ale jak nie pamiętam, może forum audi, lub podobne, pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja problem rozwiązałem kupując nowego pilota, koszt w serwisie VW 175 zł

Teraz jest idealnie, zero problemów z zasięgiem.

 

Pozdrawiam

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zaczynac nowego tematu wiec pisze w tym. bo mam podobny problem ale pomysl na inne rozwiazanie. Czy jesli Kupie na allegro sobie kluczyk z elektronika od podobnego VW zamiennik lub nawet oryginal uzywany od jakiegos nowszego modelu lub podobnego rocznikowo to wystarczy ze przeloze grot z immo i zakoduje elektronike do otwierania centralnego?? Bo mam dwa kluczyki a nie wiem ile bylo ogolnie programowane ale z tego co wiem programuje sie transpondery (immo?) a nie elektronike odpowiedzialna za otwieranie i zamykanie auta??? Chyba ze ta elektronika i transponder to to samo? wybaczcie glupie pytania ale jestem zielony i przekopalem juz tone tematow ze sie poprostu gubie juz...

 

dajmy na to kupuje taki kluczyk:

http://allegro.pl/kluczyk-scyzoryk-pilot-w-g-wzoru-group-vw-nowy-i3317239813.html

 

przekladam grot i pastylke (ew na probe cala czesc z grotem i pastylka w starej czesci obudowy) i koduje elektronike do otwierania i powinno dzialac?? i otwierac ladnie z paru metrow?

 

Czy cos zle zrozumialem i wyglada to inaczej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności