Skocz do zawartości
Gość w71w

Słaby zasięg pilota-kluczyka w b5

Rekomendowane odpowiedzi

przekladam grot i pastylke (ew na probe cala czesc z grotem i pastylka w starej czesci obudowy) i koduje elektronike do otwierania i powinno dzialac??
Tak.

 

Chyba ze ta elektronika i transponder to to samo? wybaczcie glupie pytania ale jestem zielony i przekopalem juz tone tematow ze sie poprostu gubie juz...
W kluczyku znajdują się dwa niezależne "podzespoły" :

-transponder immobilizera (zwany pastylką)

-nadajnik(pilot) sterujący centralnym zamkiem i opcjonalnie alarmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chce zaczynac nowego tematu wiec pisze w tym. bo mam podobny problem ale pomysl na inne rozwiazanie. Czy jesli Kupie na allegro sobie kluczyk z elektronika od podobnego VW zamiennik lub nawet oryginal uzywany od jakiegos nowszego modelu lub podobnego rocznikowo to wystarczy ze przeloze grot z immo i zakoduje elektronike do otwierania centralnego?? Bo mam dwa kluczyki a nie wiem ile bylo ogolnie programowane ale z tego co wiem programuje sie transpondery (immo?) a nie elektronike odpowiedzialna za otwieranie i zamykanie auta??? Chyba ze ta elektronika i transponder to to samo? wybaczcie glupie pytania ale jestem zielony i przekopalem juz tone tematow ze sie poprostu gubie juz...

 

dajmy na to kupuje taki kluczyk:

http://allegro.pl/kluczyk-scyzoryk-pilot-w-g-wzoru-group-vw-nowy-i3317239813.html

 

przekladam grot i pastylke (ew na probe cala czesc z grotem i pastylka w starej czesci obudowy) i koduje elektronike do otwierania i powinno dzialac?? i otwierac ladnie z paru metrow?

 

Czy cos zle zrozumialem i wyglada to inaczej???

 

To co podałeś w linku to tylko przypomina ori kluczyk scyzoryk.

Więc jak przełożysz grot i pastylkę od immo to i tak nie zakodujesz pilota do centralnego. A jak przełożysz swoją płytkę to przecież nie będziesz miał lepszego zasięgu.

Prawda taka, że jakość tych zamienników jest średniej jakości i raczej nie będziesz zadowolony.

Sądzę, że lepiej poszukać jakiegoś elektronika żeby sprawdził co w twoim scyzoryku mogło się zepsuć.

Chyba, że znajdziesz na alledrogo oryginalny klucz vw i go dokodujesz do swojej centralki i pastylkę przełożysz z grotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwale że otwiera mi auto z 20m i przez okno w domu (z tej odległości). Dodam że nie mam nowych baterii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem ori niby te z kodem kreskowym i numerem części sama ta część pilota z przyciskami i elektronika za 100. lepiej kupić coś takiego i założyć na to część z pastylka i grotem i zakodowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba zamknięty z tego co widzę to podczepię się, żeby nie otwierać nowego. Mój problem jest taki nie posiadam ani jednej płytki do pilota od centralnego. Więc teraz jak wygląda sytuacja bo nie wiem czy dokupienie płytki i zakodowanie jej jest jakimś rozwiązaniem? Z tego co wiem można to jedynie zrobić z vaga poprzez dodanie kolejnego pilota centralki.

Edytowane przez slawko1994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wygląda sprawa w B6 ?? bo mam strasznie słaby zasięg pilota ? Wymiana baterii nic nie daje i nie mam drugiego także nie sprawdzę czy na drugim jest tak samo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

mam taki problem z otwieraniem passata za pomocą kluczyka, mogę to zrobić tylko przy szybie. Najpierw został wymieniony moduł komfortu, ponieważ stary był zalany i nie dało sie go uratować. Po wymianie i zaprogramowaniu kluczyków auto mogę otworzyć tylko, gdy kluczyk będzie w okolicy drzwi kierowcy i przedniej szyby. W czym może tkwić problem? Bateria, uszkodzony moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zaczynaj od rzeczy prostych, bateria nie jest droga i nie zaszkodzi jej wymienić. W razie braku poprawy po sznurku do kłębka...Przyczyn może być kilka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem, mianowicie od kilku dni mój pilot stracił zasięg. Wcześniej łapał z kilku-kilkunastu metrów a teraz stojąc przy drzwiach nie chce się otworzyć. Wymieniłem baterię na nową ale to nic nie dało. Zapasowy kluczyk który raczej leży w domu i jest zabierany na wakacje to samo. Wygląda jak by to nie była wina kluczyków bo nie możliwe żeby oba padły na raz. Moduł komfortu nie zalany sprawdzałem sucho pod wykładziną. Czy ewentualnie ma on jakąś swoją antenę która mogła się uszkodzić? Czy ktoś z was miał podobny problem? A może trzeba wyciągnąć skrzynkę modułu i całą przelutować? Czy macie Jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy oryginalny pilot niestety moduł nie reaguje, najprawdopodobniej przyczyna leży po stronie samego modułu komfortu. Vag też nic nie pokazuje kiedy przyciskam piloty w blokach pomiarowych. Po wykasowaniu kluczyków nie da się zaprogramować na nowo. Moduł suchy. Kable wyglądają na pierwszy rzut oka że są całe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla potomności napiszę, że nie ma co z tym walczyć, bo próbowałem różnych kluczy, modułów, antenek itd. i nic nie pomogło. Kupiłem chińczyka z kluczykami typu scyzoryk, wpiąłem się pod zamknij/otwórz i działa 3 rok bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności