Skocz do zawartości
Gość L4ska

Jakie sprężyny - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam szybkie i ważne pytanie. Pękły mi sprężyny z przodu VW Passat B5FL 1.8T AWT Sedan manual. Przypadkiem sąsiad ma całkiem niezłe Amory ze sprężynami KBY (Sobie wstawił jakieś od s lina) od AUDI A4 B7 chyba 2006 rok ale 2.0TFSI kombi i pytanie czy będzie pasować sam przód wyglądają chyba tak samo . czy ma to znaczenie w sumie mam za free je

Edytowane przez =-Ruto-=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem sprężyny tylne w swoim pasku bo nisko siedział. Wybór padł na Lesioford i amorki sahsa. Przyznam się bez bicia, że nie wymieniłem gum na któych opierają sie sprężyny. Auto jest trochę wyżej, ale i tak jest nisko. Słyszałem opinie że na KYB może być niżej z tyłu, ale na Lesjiofordach?? Na oko mierzyłem przestrzeń między prześwitem nadkola i górą opony to jakieś 4,5 cm. Co można zrobić żeby autko poszybowało tyłem lekko w górę?? Zapomniałem dodać, że w amorkach były jakieś tulejki (może grubsze podkłądki), któych nie ząłożyłem.

Edytowane przez noidemm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nadszedł już u mnie czas wymiany wahaczy z przodu i amortyzatorów i chciałbym też od razu wymienić sprężyny. O ile ze znalezieniem wahaczy i amorów nie miałem problemu o tyle ze sprężynami mam problem. Raczej nie znajdę oryginalnych, a nie wiem jaki dać zamiennik. Zajrzałem na sprężyny i były tam jeden pasek pomarańczowy i trzy niebieskie, w ETKA znalazłem że są to sprężyny o numerze 8D0411105CR. Czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć jakiego zamiennika użyć? Oczywiście nie chcę aby to był najtańszy zamiennik, ale też przydałoby się żeby nie był to najdroższy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam muszę wymienić spręrzyny z przodu pasek b5 1.9TDI AVF 2002 Rok.tylko na allegro są różnej długości może ktoś doradzi jakie powinny być

Edytowane przez hudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Mam problem z doborem sprężyn na przód, według VIN mam springi 8DO411105AS- 1xkropka żółta i 1xkropka brążowa. Katalogi podają sprzeczne informacje, według katalogu LESJOFORS sprężyna o takim nr. OE występuje w AUDI. Może ktoś z kolegów pomoże?Spprężyny na 100% mam oryginalne od nowości, niestety jedna pękła i muszę wymienić całość.

Edytowane przez indyczes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec sprzecznych informacji wymieniłem tylko jedną sprężynę na używkę o takim samym oznaczeniu kropkowym. Wymiana bez rozpinania górnych wahaczy, całość zajęła mechanikowi jedną godzinę, w tym rozmontowanie sprężyny z zakupionego zestawu amortyzator razem ze spręzyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, orientuje się ktoś jakiej firmy sprężyny na przód odpowiadają wysokość dla zawieszenia 1BE w 1.9 tdi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rusznikarz napisał:

zawieszenia 1BE

1BE to za mało, bo to oznacza tylko zawieszenie sportowe. Jeszcze jest potrzebna kategoria wagi - 0Jx

Ale jak szukasz zamienników to lepiej użyć katalogu danego producenta i odnaleźć tam swoje auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności