Skocz do zawartości
Gość L4ska

Jakie sprężyny - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem na K&F, jest 10mm wyżej i sztywniej niż na oryginałach. Miałem nadzieje ze będzie wyżej, więc w moim przypadku to zamiana siekierki na kijek, za 260zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rok temu pękła mi sprężyna... wstawiłem do mechanika... zrobił...

Tylko że teraz szoruję śnieg, szlifuje krawężniki, ostatnio rozbiłem osłonę silnika zmieniając pas... wkurzyłem się i postanowiłem że wymieniam. I teraz pytanie na co...

Oryginały ze szrotu czy nowe.... tylko że ja mam nowe więc jesli nowe (mechanik wymienił - napewno skasował za nie) to jakie?

A jeśli ze szrotu to czy sprężyny się nie starzeją?

Edytowane przez Zombie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprężyny są całe (bez pęknięć) tylko za krótkie, to można zastosować podkładkę dystansową pod dolny kielich 8D0 412 133.

W przypadku pęknięcia którejś sprężyny lub różnicy w długości, trzeba je wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprężyny mam całe, komfort i prowadzenie OK tylko za nisko :(

Taką podkładką o ile da rade podnieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Pasków.

Jestem nowym użytkownikiem i passata i tego forum więc proszę o wyrozumiałość.

Otóż mam taki problem. Jakieś 2 miesiące temu kupiłem Paska 2001 r. 1.9 tdi ( 130 km ) i w czasie jazdy bardzo często zachaczałem spodem o asfalt ( w sytuacjach gdy droga nierówna itd.). Pojechałem do mechanika i ten stwierdził że mam założone sportowe przednie sprężyny i musze je wymienić na zwykłe.Mechanik zamówił i zmienił mi sprężyny na ( K-FLEX, KYB). Niestety sytuacja wcale się nie poprawiła, Pasek w ogóle nie poszedł do góry więc mechanik stwierdził że musze zmienić także amorki. Zrobiłem to ( amorki dobrej firmy koszt 1 to 280zł) i dalej nic nie pomogło.No może podniósł się o jakieś 1cm to max. Przyszła teraz zima i cały czas ryje spodem o śnieg!!! Każda grudka bądź nierówność ryje o mój spód. Co robić? Może te sprężyny są za słabe? Jak tak to na jakie mam wymienić ? Co byście mogli mi poradzić ? Bo tak nie da się jeździć!!!

Bardzo liczę na Waszą pomoc!!

Za każdą pomoc z góry dziękuje

Pozdrawiam

Edytowane przez Roni1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taką podkładką o ile da rade podnieść?

 

Ona ma wymiary: 46,5x24x10 więc wychodzi na to ze podniesie o 10 mm.

U mnie na K&F jest 9 cm od opony 195/65/15 do błotnika (mierzone w pionowej osi koła).

 

---------- Post added at 20:02 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

 

Pasek w ogóle nie poszedł do góry

 

I w takich sytuacjach lepiej poszukać informacji w necie zanim się wyda pieniążki.

 

radze nie kupowac....... u mnie po tych kayabach siedzi 30mm nizej. zreszta nie tylko u mnie. a sprezyny niby standard. procz tego ze jest nizej nie mam nic do zarzucenia, komfort super

 

Też popełniłem błąd kupując nowe sprężyny, w moim przypadku można było zastosować tą podkładkę. Zostało by mi 200 zł w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich użytkowników Pasków.

Jestem nowym użytkownikiem i passata i tego forum więc proszę o wyrozumiałość.

Otóż mam taki problem. Jakieś 2 miesiące temu kupiłem Paska 2001 r. 1.9 tdi ( 130 km ) i w czasie jazdy bardzo często zachaczałem spodem o asfalt ( w sytuacjach gdy droga nierówna itd.). Pojechałem do mechanika i ten stwierdził że mam założone sportowe przednie sprężyny i musze je wymienić na zwykłe.Mechanik zamówił i zmienił mi sprężyny na ( K-FLEX, KYB). Niestety sytuacja wcale się nie poprawiła, Pasek w ogóle nie poszedł do góry więc mechanik stwierdził że musze zmienić także amorki. Zrobiłem to ( amorki dobrej firmy koszt 1 to 280zł) i dalej nic nie pomogło.No może podniósł się o jakieś 1cm to max. Przyszła teraz zima i cały czas ryje spodem o śnieg!!! Każda grudka bądź nierówność ryje o mój spód. Co robić? Może te sprężyny są za słabe? Jak tak to na jakie mam wymienić ? Co byście mogli mi poradzić ? Bo tak nie da się jeździć!!!

Bardzo liczę na Waszą pomoc!!

Za każdą pomoc z góry dziękuje

Pozdrawiam

ja mam kayaby k-flex rh 1021 i one są krótsze od oryginałów o ok. 3cm i dlatego tak ryjesz...(mi takie obniżenie pasuje). proponuję kupić używane oryginały i wtedy będziesz miał wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na K&F jest 9 cm od opony 195/65/15 do błotnika (mierzone w pionowej osi koła).

 

U mnie przy takich samych oponach 3cm... słownie trzy... znaczy ewidentnie coś mam nie tak i sama podkładka nie wystarczy :( Nie chce niepotrzebnie wydawać kasy na nowe szczególnie że np sprzedawcy na allegro nie rozróżniają wersji silnikowych... ani posiadania lub nie klimatyzacji.... a to na logikę też trochę waży - po prostu sprzedaja "sprężyny do b5". Czy jeśli kupie używane oryginały to powinno być OK? Czy ktoś wie jakie paski powinny być na oryginalnych sprężynach namalowane(TDi + klima)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wlasnie mialem akcje przy 150 pekla sprezyna, auto spadlo nizej wiec zatrzymalem i okazalo sie ze urwalo dolny zwoj ale spadla na kielich wiec sie obylo bez krwi i strat...

Wymienilem i pekla za kilka dni droga w dokladnie tym samym miejscu.

Kupowalem z firmy smp od niemiaszkow i jest dokladnie jak ori ale za to jak sie drogi trzymaja.

A kiedys slyszalem ze jak strzela jedna to sie obie zmienia jak zarowki i jak najszybciej tylne;)

Tak wiec czekam juz na tylne bo oszczednosc matka glupich taksowkarzy.

Co do ceny to 26 funtow z przesylka 24mce gwarancji pisemnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za rady

Wesołych Świąt:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a pasuja mts sprezyny od audi a4 b5 sedan do passat b5:>? bo mam do kupienie -4cm i nie wiem czy brac czy nie sa po jednym sezonie>?

 

_zlydzial1

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek

 

B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)

 

Zapytaj najlepiej w dziale B5 :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że o sprężynach jest dużo w internecie,ale tak naprawdę to nie wiem co założyć. Mam Passata z końca 1997 roku, niby po vinie model 1998, silnik AFN 110KM, kombi. Auto pół roku temu przyjechało z Niemiec,ma obniżone zawieszenie, chciałbym powrócić w miare tanim kosztem do oryginału. Możecie mi polecić jakieś nowe tanie sprężyny lub jakieś używki (przód i tył). Jakie oznaczenia (kolory) powinny mieć sprężyny przód i tył? Proszę o odpowiedzi i ewentualnie linki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to ja mam 3 nowki przednie na stanie a i tylne moge zciagnac. Kombi czy sedan?

Daj znac na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-fl-combi-amortyzatory-sprezyny-tylne-i1581914297.html

Witam , mam pytanie czy sprezyny na tej aukcji beda pasowaly oraz trzymaly oryginalny poziom przeswitu podwozia w pasku 1.8t 2001 ? Za odpowiedz z gory dziekuje. A chce wymienic swoje sprezyny bo tyl paska po 10 latach uzytkowania dosyc nisko siedzi.

 

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:43 ----------

 

A tak poza tym to jakie moga byc przyczyny stukow w tylnym zawieszeniu, chodzi mi o pelny zaladunek, tak jakby cos biło przy wzlotach i spadkach podczas jazdach. Zamierzam tez wymienic tuleje tylnej belki. Amortyzatory na tyle mam 53 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! nie wiem w ktorym to dziale mam pisac bo w innym nikt nie odp wiec sprobuje tutaj :P

Potrzebuje pomocy w doborze nowych sprezyn oraz amortyzatorow bo na wiosne chce wszystko wymienic za bardzo sie nie znam hehe wiec prosilbym o wyrozumialosc interesuja mnie sprezyny KYB ewentualnie jakies inne oraz amory Kyb. chcialbym aby moj passat nie siadl za bardzo bo nie chce tracic na komforcie Wiadomo o 1-2 cm nie bede sie klocil hehe Sprawdzilem te kropko-kreski na sprezynach Z przodu mam 1x biala 3x brazowa a z tylu 1x zielona i 1x brazowa

podaje wlepe jeszcze jakby ktos potrzebowal

[ATTACH=CONFIG]71412[/ATTACH]

 

z gory dziekuje za pomoc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! nie wiem w ktorym to dziale mam pisac bo w innym nikt nie odp wiec sprobuje tutaj :P

Potrzebuje pomocy w doborze nowych sprezyn oraz amortyzatorow bo na wiosne chce wszystko wymienic za bardzo sie nie znam hehe wiec prosilbym o wyrozumialosc interesuja mnie sprezyny KYB ewentualnie jakies inne oraz amory Kyb. chcialbym aby moj passat nie siadl za bardzo bo nie chce tracic na komforcie Wiadomo o 1-2 cm nie bede sie klocil hehe Sprawdzilem te kropko-kreski na sprezynach Z przodu mam 1x biala 3x brazowa a z tylu 1x zielona i 1x brazowa

podaje wlepe jeszcze jakby ktos potrzebowal

[ATTACH=CONFIG]71412[/ATTACH]

 

z gory dziekuje za pomoc !!

 

Witam

domyślam się że wybrałeś KYB ze wzgledu na cenę, ja mogę powiedzieć tylko, że wybrałem amortyzatory KYB (przód + tył) i żałuję, prawdopodobnie przy najbliższej okazji zdemontuję i kupię Sachs lub Bilstein. Kayaba Excel-G jes według mnie za miękka do tego typu auta (B5FL Variant), wymieniałem amorki bo auto bujało i chodziło na wszystkie strony jak bezpański pies.. po wymianie jest trochę lepiej ale bez szału. Dodam tylko, że wahacze, geometria itd wszystko sprawdzone. Teraz przymierzam się do sprężyn i na 90 % wybiorę Lesjofors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy sprezyny od B5 kombi sa takie same jak w B5FL kombi?

Interesują mnie sprezyny firmy MTS Technik - obnizajace o 40mm.

Numer katalogowych tych sprezyn do B5 Kombi to MTS0589, a do B5FL Kombi to MTS0903,

Czy one sie czyms roznią?

Bo mam okazje zakupic w dobrej cenie te od B5 i chce zalozyc do B5FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie czy sprezyny od B5 pasuja do B5FL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności