Skocz do zawartości
Gość arenty

Czujniki parkowania popiskują

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niedawno nabyłem passata kombi jak w opisie czujniki nie reagują, po włączeniu R niema żadnego piccc ani przy zbliżaniu do przeszkody, czy to wina czujników bo są jakby zaśniedziałe delikatne, czy też jakiegoś modułu, dodam ze to fabryczny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

No to jeśli instalacja cała jest napewno a nie tylko jakieś atrapy to są 2 wyjscia albo padł cały moduł sterowania czujnikami albo padł lub odciety jest beeper czujników albo poprostu gdzieś nie wpięta jest instalacja. Gdyby moduł był sprawny i beeper również to powienien być pisk ostrzegawczy, że któryś z czujników ma wadę lub uszkodzenie i całosć systemu awaryjnie sie wyłacza. Styki nie mają tu nic do rzeczy. Albo to gada albo nie. Najmniejszy błąd w czujnikach czy awaria dla pewnosci kierowcy wyłączany jest cały system czujników cofania. Oczywiście mowa tylko o orginalnym systemie PDC.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niedawno nabyłem passata kombi jak w opisie czujniki nie reagują, po włączeniu R niema żadnego piccc ani przy zbliżaniu do przeszkody, czy to wina czujników bo są jakby zaśniedziałe delikatne, czy też jakiegoś modułu, dodam ze to fabryczny zestaw.

 

Jak pisał hha - gdy uszkodzony jest jakiś czujnik, to jest jeden "beep" po włączeniu wstecznego.

Podłącz pod VAGa. Pokaże błedy jak nie łączy głośnik.

Wsteczne światła masz? Może nie działa włącznik wstecznego.

A może zahaczyłeś przyczepkę i Ci odłączyło czujniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak pisał hha - gdy uszkodzony jest jakiś czujnik, to jest jeden "beep" po włączeniu wstecznego.

Podłącz pod VAGa. Pokaże błedy jak nie łączy głośnik.

Wsteczne światła masz? Może nie działa włącznik wstecznego.

A może zahaczyłeś przyczepkę i Ci odłączyło czujniki ;)

 

dzięki koledzy, przyjżałem sie temu dokładniej i nie jest to oryg. zestaw tylko jakas tandeta, kiedys ktoś z tego korzystał albo nie zdązył. Tak jak jest to połaczone to tragedia!! brakuje do nich chyba wyświetlacza w którym był chyba głośnik, z dwóch centralek do każdej podłaczone po 2 czujniki, wychodza przewody ok 10 pinów, wywale wsio i włoze valeo.

 

Pozdrawiam i dzięki za inf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast u mnie ostatnio wrzuciłem wsteczny,pojawił się charakterystyczny pojedynczy sygnał "beep" i zaraz po nim usłyszałem ciągły pisk z głośniczka(kilka tonów wyższy).Później jak wrzucałem wsteczny to parktronic w ogóle nie reagował.Wyłączyłem silnik i po jakimś czasie spróbowałem ponownie i sytuacja się powtórzyła.Obecnie już w ogóle nie ma nawet tego pojedynczego "beep".Co może byc przyczyną?Możliwe że się głośniczek skopał,moduł czy któryś z czujników jest uszkodzony?Od czego zacząc sprawdzanie?Dodam że jest to oryginalny parktronic,zakładałem go sam więc mam pewnośc że wszystko jest połączone jak należy i dłuższy czas było O.K...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oryginalny PDC, to da się zdiagnozować VAGiem.

Długi dodatkowy "beep" po włączeniu wstecznego oznacza uszkodzenie któregoś z czujników.

Możesz próbować zdiagnozować organoleptycznie który padł - działający czujnik wydaje charakterystyczne cykanie. pod palcem też czuć specyficzne "pulsowanie".

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PDC jest oryginalny i całośc działała idealnie ale coś sie widocznie skopało.Dzisiaj już w ogóle nie było żadnego sygnału z czujników po wrzuceniu wstecznego.Czy w takim układzie też jestem w stanie sprawdzic to organoleptycznie poprzez pulsowanie działającego czujnika pod palcem?Zresztą zaraz zejde do garażu i zerkne czy coś "pulsuje" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam jeden uszkodzony od strony pasażera tył, mam oryginalny zestaw. Dużo z tym roboty, żeby wyciągnąc??

Edytowane przez Przemek84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra odgrzeje.

już mam wszystko skompletowane, przewody, moduł, czujniki.

pod co mam się podpiąć?

chodzi o oryginalne czujniki do paska B5 3BG

 

temat powiązany, a nie będę śmiecił nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra odgrzeje.

już mam wszystko skompletowane, przewody, moduł, czujniki.

pod co mam się podpiąć?

chodzi o oryginalne czujniki do paska B5 3BG

 

w mega uproszczeniu to tylko pod wiązkę tylnej lampy (wsteczny), oraz złapać gdzieś masę (ja też wziąłem z wiązki lampy). Zrobiłem tak z lenistwa bo nie chciało mi się rozbebeszać tapicerek do ciągnięcia instalacji. Wadą jest to że nie mam podpiętej lini diagnostycznej ale kiedys przy okazji to zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije pod ten temat bo jest ich dużo ale nie dowiedziałem się tego co chciałem. Miałem ten sam problem z czujnikami, że po zapięciu "R" sygnał się pojawiał i zaraz po nim pojawił się pisk o wyższych tonach i czujniki nie badały otoczenia. Organoleptycznie zbadałem i okazało się że jeden z czujników nie pulsuje pod palcem, podmieniłem z innym aby sprawdzić czy instalacja jest ok i wsio działa, czyli czujnik jest walnięty. Odczytałem z niego numerki "7M3919275" teraz pytanie skąd zdobyć owy czujnik ASO ? (cena pewnie zaporowa) allegro ? (jaka pewność, że działa) inne źródło ?

 

http://allegro.pl/czujnik-parkowania-cofania-audi-a6-c5-7m3919275a-i4975108482.html coś takiego ?

Edytowane przez HudyT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podałeś da radę. Mam jeden założony i działa.

P.s. Vag pokazałby Ci który czujnik jest walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zainwestować w takie cudo :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz najpierw cene w serwisie bo moze okazac sie ze cena podobna a jakosc lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kupi cztery chińczyki za cenę czujnika z ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zaraz ASO, czujniki uszkadzają się sporadycznie, wystarczy kupić używke i po sprawie, cena w ASO to kosmos. Te czujniki niestety i to dobrze nie mają zamiennika made-in PRC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domysly domyslami a konkretna cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho, to fakt idzie caly komplet wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności