Skocz do zawartości
Gość marekbie

[B5] Problem z hamulcami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim passatem 1.9 101 FL . Kupiłem przebieg 330 tyś, strzelił mi przewód hamulcowy, mechanicy zrobili i przez 1000 km było ok. Pracuje w Niemczech, dzisiaj podczas trasy Passat zaczał mulić, przeszedł chyba w tryb awaryjny ( do 3 tyś obr) nie miał nic mocy, z tyłu była jedna osoba, z przodu 2 . Zauważyłem też że pedał hamulcowy jest TWARDY i nie hamuje tylko PRZÓD, tył hamuje bo sie zatrzymałem. Osoba z tyłu wysiadła i Passat odżył na 30 km, potem znowy brak hamulców z przodu. Jestem w DUPIE bo daleko od domu, nie mam tu mechanika znajomego a ci miejscowi to raczej doją kasę. Czy to może być to SERWO ? Dodam że 2-5 minut po włączeniu Passata ZAWSZE PALI SIE TO ESP ? ( Trójkąt z strzałką na okrągło ) Ogólnie to teraz auto ostygło, odpaliłem i dalej pedał twardy. Co polecacie zrobić ? ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak podciśnienie.. sprawdz wszystkie wężyki podciśnieniowe czy są szczelne, jesli tak to zainteresuj się któćcem wychodzacym z pompy vacum czy nie jest lizny w swoim gnieździe jak i sama pompą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za OFFTOP ale dzisiaj zakupiłem passka z silnikiem 1.9 TDI 90 KM AHU i mam pytanie czy w nim siedzi dwumas? Jak to sprawdzić? Numer VIN: WVWZZZ3BZWP054086

 

Prosze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sory za OFFTOP ale dzisiaj zakupiłem passka z silnikiem 1.9 TDI 90 KM AHU i mam pytanie czy w nim siedzi dwumas? Jak to sprawdzić? Numer VIN: WVWZZZ3BZWP054086

 

Prosze o pomoc :)

 

poszukaj odpowiedniego tematu... nadmienię, że istnieje taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHU jest bez dwumasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem z hamulcami że jak jadę na przykład 50 i zaczynam hamować to samochód zwalnia tak jakby skokami nie wiem jak to wytłumaczyć (tak jakby połowa tarczy po obwodzie była śliska ) bicie na tarczach sprawdziłem i jest 0,04mm co dalej sprawdzić? (tarcze i klocki mają z 7 tys)

Edytowane przez wojtek1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie moze ktoś mi pomoże po wymianie pomy hamulcowej wyskakuje błąt czujnik ciśnienia układny hamulcowego i hamulce sie sątakie jak powinne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pozwolę sobie zapytać w tym temacie odnośnie hamulców. Przymierzam się do wymiany tłoczka i uszczelek w tylnym lewym zacisku hamulcowym. Mam pytanie, czy jeśli przy demontażu zacisku, zacisnę elastyczny przewód hamulcowy tak żeby płyn nie wylatywał i nie łapał powietrza, to czy po montażu wystarczy że odpowietrzę tylko lewe tylne koło czy muszę też prawe i przód ? Czy mogę odpowietrzyć metodą "deptania" jeśli auto wyposażone jest w pompę abs. Różne opinie są na forum, z tego co wyczytałem, to odpowietrzania powinno się dokonywać na załączonym zapłonie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz sam tak nie raz robiłem, ale warto przy okazji przelać nowy płyn i odpowietrzyć (przelać płyn) przez wszystkie koła. Nie zapomnij tylko wężyka nałożyć na odpowietrznik i w butelkę włożyć by w drugą stronę powietrza nie pociągało. Operacje rób na załączonym zapłonie tylko nie przegnij z czasem deptania bo pompa abs się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dawno wymieniłem klocki (ATE). pojawił się następujący problem:

podczas wyhamowywania auta powiedmy zprędkości 6 pod sam koniec hamowania chwilęprzed zatrzymaniem włącza się ABS, nawet jak hamuje delikatnie, jaka może być przyczyna??

 

P.S. jak wymienić symering na serwo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zaciśniesz to możesz. W teorii powinno się na załączonym zapłonie ale i bez też odpowietrzysz :) Robiłem to mnóstwo razy i problemów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chwilęprzed zatrzymaniem włącza się ABS, nawet jak hamuje delikatnie, jaka może być przyczyna??

wysunięte czujniki abs z gniazd, dobij je delikatnie do końca i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobotę b ede miał chwil i sprawdzę, dzięki za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysunięte czujniki abs z gniazd, dobij je delikatnie do końca i po problemie

Lub uszkodzony wianek absu na przegubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny objaw i pomogło. Rozwiązanie to znalazłem tu na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysunięte czujniki abs z gniazd, dobij je delikatnie do końca i po problemie

 

Problem rozwiązany, okazzało się że podczas rozpnania przegubu w celu wymiany umy delikatnie wysunął się czujnik -dzięki za pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego moze byc to ze hamulec zrobil sie troche twardszy, dodam ze jak wcisne mocno go to z duza sila wraca mi do pozycji startowej. W czym tkwi przyczyna ?

 

Ostatnio uslyszalem ze lekko zaczely mi piszczec hamulce, koncza sie czy czego to wina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatarte tloczki

wiec pewnie ztarte beda klocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w innym wątku ale się nie doczekałem. Mam taki problem, że słabiej hamuje cała prawa strona. Płyn ok, tarcze, klocki też, tłoczki normalnie pracują, wycieków nie ma. W czasie hamowania nie znosi auta na żadną stronę, tak przy małych jak przy dużych prędkościach. O tym że prawa strona jest słabsza wiem od diagnostów przy przeglądach, za każdym razem na innej stacji ten sam problem. Gdzie szukać awarii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności