Skocz do zawartości
Gość tadek1.9

Mobil Syst S Special V czy Mobil Synt S Special V?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tadek1.9

Witam,

 

Mam ciekawostkę.

Polecono mi do zmiany Mobil Syst S Special V. Według informacji na opakowaniu olej spełnia normę VW 505.01, jest klasy SAE 5W-40.

Wg informacji na forum i na stronie Mobila do silników TDI zalecany jest Mobil Synt S Special V (także VW 505.01 i SAE 5W-40).

Moja wątpliwość: czy Mobil Syst S Special V to to samo co Mobil Synt S Special V?

Czy też może Syst to np. półsyntetyk? (na opakowaniu Syst nie doczytałem się czy to pełen syntetyk, natomiast na poakowaniu Synt jest wprost info, że to pełen syntetyk?

I druga moja wątpliwość: czy Syst i Synt można ze sobą mieszać (np. przy dolewce) - na moją głowę laika wygląda, że tak - skoro są olejami o tych samych parametrach?

 

Ciekaw jestem opinii kogoś bardzej "oblatanego" w temacie?

Z góry dzięki :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulse
Polecono mi do zmiany Mobil Syst S Special V

nie Syst tylko Synt, nie ma zadnego Syst ktos cos przekrecil.

Czy też może Syst to np. półsyntetyk? (na opakowaniu Syst nie doczytałem się czy to pełen syntetyk, natomiast na poakowaniu Synt jest wprost info, że to pełen syntetyk?

Pewnie chodzi Ci o to, bo jest Mobil Synt S Special V 5W-40 i Mobil Synt S 5W-40

Ten pierwszy jest dla Ciebie.

Mobil Synt S Special V 5W-40 to pelen syntetyk masz silnik na pompowtryskach zapewne wiec on jest dla Ciebie odpowiedni - spelnia norme 505.0.1

Jak juz musisz mieszac to najlepiej oleje o takich samych oznaczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tadek1.9

Cały numer w tym, że się nie pomyliłem. Miałem butlę (1 L) Mobil Syst S Special V w ręku! Potem na stronie Mobila w Polsce znalazłem tylko Mobil Synt S Special V.

Poszukałem trochę w necie i znalazłem Syst, ale głównie na niemieckich stronach (ogłoszenia o sprzedaży). Niestety, nie znam niemieckiego. Była też jedna czeska strona (ogłoszenie o sprzedaży) na której przy Syst było, że jest to "plná syntetika".

 

Tak, jak napisałem, specyfikacje obydwu wg info na opakowaniu są takie same. Czy więc, można je mieszać? :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

To daj linka do tej niemieckiej stronki

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Przyznaję, że pierwszy raz widze coś podobnego. Zawsze Synt S Special V, ktry był olejem HC tworzonym na bazie i w technologii olejów syntetycznych.

Sam jestem ciekawi ile ten ma w sobie syntetyku :)

 

0d_1_b.JPG

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tadek1.9

hha: dokładnie o tym napisałem.

 

Co ciekawe, ten Syst S też chyba jest produkowany w technologii HC, o którą Ci chodzi - ponieważ miał info na opakowaniu "HC - Synthese".

 

Wydaje mi się, że ten Syst nie był pierwotnie przenaczony na nasz rynek - info na odwrocie butelki było w kilku językach, ale bez polskiego. Na opakowaniu Synt natomiast był polski.

 

Cały czas, niestety, nie jestem pewien, czy można Syst S mieszać z Synt S. Ale chyba rtak, skoro - wszystkie parametry mają takie same.

 

A jak Twoim zdaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Oleje tego samego producenta to możesz zmieszać ze sobą bez mrugnięcia okiem a gdy oba spełniają takie same normy to już wogóle nie ma gadania :) MOŻNA !!!

 

Skoro na opoakowaniu pisało HC-Synthese to znaczy tylko tyle, że oleje nadal jest nie w pełni syntetyczny tylko poczęści. Olej HC-Hydrokrakowany napewno jest lepszy od oleju półsyntetycznego ale jednak brakuje mu wiele do nowych typów olejów opartych na PAO i do w pełni tzn. 100% syntetycznych olejów, których jest garsteczka na rynku olejów silnikowych.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tadek1.9

hha: wszystko jasne. dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat troche stary, ale go odswierze.

O olejach napisano juz wiele, ale aby wysnuc jakies konkretne wnioski to ciezka sprawa.

 

Czy porownanie z tej aukcji jest prawdziwe?

http://allegro.pl/item421085084_syst_s_synt_s_special_v_mobil_5w40_norma_505_01.html

 

Pare dni temu wymienialem olej i cos mnie tknelo.

Zostal zalany Syst S Special V 5w30.

Niby spelnia norme 505.01, ale mam dziwne wrazenie, ze zle zrobilem.

 

Z tego co wyczytalem ten olej nie jest olejem syntetycznym, i nie ma go wyspecyfikowanego na stronach www.mobil.pl

Popatrzylem na stara butelke i rowniez byl zalany Syst tyle, ze 5w40.

Wiec na Syst zrobilem okolo 16 kkm.

 

Czy zlac go teraz i zalac prawidlowo Synt S Special (ktory wg opisu jest syntetyczny) czy dalej lac Syst-a?

 

Silnik ma przebieg okolo 160kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie jezdzij dalej.Ja do swojego, dokladnie takiego jak twoj silnika zalalem jakies 2 miesiace temu ten olej,kupiony zreszta na Allegro i smigam spokojnie.Tez mialem troche obawy przed kupowaniem oleju do pompowtryskow na Allegro,ale wszystko jest w porzadku.A poza tym to chyba jednak syntetyk,bo polsyntetyka,a tym bardziej mineralnego o lepkosci 5W\30 to jeszcze nie spotkalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Mobil zamieniał nazwe produktu z Mobil Synt S Special V 5W/40 na olej Mobil Syst S Special V 5W/30. Nie wiem do końca na ile jest to prawdą, ale ponoć w sprzedarzy już coraz mniej pokazuje sie Mobil Synt. Ja swój silnik mam zalany Mobilem Synt S Special V 5W/40. Mam niedługo wyniane i nie wiem co zrobic? Szukać starego czy zalać tym nowym Syst Special S 5W/30, który spełnia norme VW 505.01, a takze VW 502 00 i VW 505 00. Tak było napisane na opakowaniu. Wprawzie nie po polsku ale nie jest filozofią to przeczytać. Na opakowaniu było również napisane ze jest to olej z przeznaczeniem do silników z pompowrtyskiwaczami. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku interesowałem się tym tematem i z mojej dotychczasowej wiedzy wynika że:

Synt S Special V - kiedy kupowałem w tamtym roku był tylko w butelkach 1L i nawet na stronie producenta nie było 4L opakowań.

Syst S Special V - jest w butelkach 1L oraz 4L

 

Na allegro w opisach maja Synt S a na zdjęciu widać że to Syst S.

 

Link do opisu Syst S 5W-30 - http://www.mobil.com/Germany-English/Lubes/PDS/EUXXENPVLMOMobil_Syst_S_Special_V_5W-30.asp?Print=yes

Gdzieś na necie czytałem że Syst S leciał na inne kraje a unas był Synt ale ile w tym prawdy to nie wiem.

 

Po zakupie samochodu zalałem Synt S z butelek 1L, później wymieniałem olej to zalałem Syst S z opakowania 4L. Różnicy nie widać i nie słychać, ale dla spokoju własnego sumienia mam zamiar zalewać Synt S z butelek 1L wychodzi całe 30zł drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko co zrobisz jak z rynku zniknie całkowicie Synt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jakie problemy :rotfl:co zrobic gdy zniknie z rynku? zalac valvo i cieszyc ryja z dobrego oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewałem rok Mobil Synt S Sepcial V 5W/40 i przesiadłem sie na Syst S Special V 5W/30. Obydwa oleje spełniają norme VW 505 01.

W sklepie poinformowali mnie, że Mobil wycofuje sie z Synt na rzecz Syst.

 

mobilmq3.jpg

 

 

aha, btw. i jeden i drugi są w opakowaniach 1L oraz 4L

 

Pozdrawiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienialem u siebie to Syst byl w bance 5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, podpinam się pod temat hha pisał o olejach Hydrokarakowanych i w technologi PAO dodał że 100% syntetyków na rynku jest mało liczę na odpowiedź właśnie od hha a może ktoś inny wie jaki oleje w wykonywane jak to określił on wyżej 100% syntetyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Nie za bardzo się znam na olejach stąd moje krótkie pytanie, posiadam od znajomego 4L oleju Mobil Super S 10W-40 (505 00)i czy mogę go zalać, dodam jeszcze ze autko jest z 2002r 1.9 130koni AVF przebiegu 206000tys.

Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego norma 505.00 odpowiednia do pomp wtryskowych ty masz pompowtryski więc norma 505.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności