Skocz do zawartości
Grimson

Pojemnosc zbiornika paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem dzisiaj mały test, na blacie miałem 111,6km wiec postanowilem stara metoda zalac do pełna i zobaczyc ile spaliłem. Do pełna weszło 14,67l. Spalanie mnie nie martwi bo na letnich kapciach to ciezko sie jezdzi po sniegu i bylem przygotowany na spalanie w granicach 15l ale chodzi mi o wskaznik paliwa. Wskazowka byla jak na foto (to nie foto mojego licznika tylko jakies z neta ale zaznaczylem gdzie byla wskazówka)

 

404f80cb97d91144.th.jpg

 

Czy Wasza teoria o zepsutym czujniku do wskaźnika pomiaru paliwa jest słuszna? Czy po spaleniu okolo 15l paliwa powinno tyle wskazywac na liczniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do mojego kombi b5fl nigdy nie wlałem więcej niż 59litrów (w tym 1,5 litra dolewania małym ciśnieniem) czy idzie wlać więcej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś o co kaman z tym wskaźnikiem? Dobry czy zepsuty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobby-tyle to napewno po spaleniu 15L nie powinna zejść...Sprawdź pływak ;) bo wydaje mi się że niezłe przekłamania masz na tym wskaźniku :) chyba że sam wskaźnik padł,ale też jest do naprawienia w razie czego :D Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki, a moze mi ktos powiedziec gdzie tego szukac? Czy jak nie mam pojecia to lepiej oddac samochód to warsztatu? Jak droga moze byc naprawa? Albo ile kosztują te części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wskazowka byla jak na foto (to nie foto mojego licznika tylko jakies z neta ale zaznaczylem gdzie byla wskazówka)
Czy po spaleniu okolo 15l paliwa powinno tyle wskazywac na liczniku?

zależy jeszcze jak było zalane do tego pełna ;), jak do pierwszego odbicia - owszem prawdopodobny wynik. Zimowe paliwo bardziej się pieni i tym sposobem szybciej odbije :).

 

 

Zrób sobie taki test, wyjeździj paliwo do zera ale z głową :D (nie odpowiadam jak w drodze zatrzyma się ) podjedź na stację zatankuj 15l zobacz na wskaźnik i tak co 15l do 60l

Czy jak nie mam pojecia to lepiej oddac samochód to warsztatu

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób sobie taki test, wyjeździj paliwo do zera ale z głową (nie odpowiadam jak w drodze zatrzyma się ) podjedź na stację zatankuj 15l zobacz na wskaźnik i tak co 15l do 60l

 

Ooo to tez dobre.

 

zależy jeszcze jak było zalane do tego pełna , jak do pierwszego odbicia - owszem prawdopodobny wynik. Zimowe paliwo bardziej się pieni i tym sposobem szybciej odbije

 

A jak tankowałem to nie do pierwszego odbicia tylko dolewałem, nie wiem dokładnie ile sie dołało bo na końcu wlewu jest jakaś zapadka i nic nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie jak się zaświeci marchewka to wiecznie zaleje około 43-45 litrów (juz nie pamiętam) do odbicia pistoletu, potem już muszę mu lekko siurać ;) a i tak wiele więcej nie wejdzie. Chyba kiedyś spróbuje go wyjeździć do suchego aż zgaśnie i wtedy będę miał pewność ile jest tej rezerwy.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ropniokiem to nie za bardzo dobry pomysł "jeździć aż zgaśnie" bo go zapowietrzysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bio paliwa wchodzi wiecej raz zalalem to mialem prawie 65 litrow .Myslalem ze na stacji oszukuja ale podobno ma inna gestosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w mojego wchodzi tylko 63l .Pasek 1,9TDI 110KM a średnie spalanie 6,5l/100KM.Wracają jeszcze do czujnika poziomu paliwa jest prawdopodobnie pod tylnym siedziskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w mojego wchodzi tylko 63l

No to bardzo dobry wynik, bo zbiornik paliwa wg producenta ma 62 litry :)

bio paliwa wchodzi wiecej raz zalalem to mialem prawie 65 litrow .Myslalem ze na stacji oszukuja ale podobno ma inna gestosc

A powiedz mi, co ma gęstość do objętości w tym przypadku :?: Rozumiem różnicę w masie, ale w objętości :?: Przecież dystrybutor nie wskazuje masy ani gęstości paliwa-pokazuje objętość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w momencie gdy zapaliła sie rezerwa ,wlewam 60-62, leje z banki w domu ,wiec 100%+-0,5L

odpowietrznik jest z lewej strony, we wlewie ,wcisnac trzeba (jak by ktos nie wiedział):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tankuje zawsze do pełna. Nie wiem na czym polega odpowietrzanie podczas tankowania tak więc tankuję pod kurek normalnie.

Czasem wchodzi mi 62l ale to jak jeżdżę troszkę na rezerwie lub 50-55 przed zapaleniem się rezerwy.

Moje auto ma ponad 300 000 przebiegu ale odkąd ja je mam zawsze tankuję droższą ropę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak pozbyc sie tego calego odpowietrznika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i sie podlaczam, wiec dzisiaj zalalem okolo 49 litrow ropki a i w baku troche bylo wiec nie wiem na pewno ile wchodzi od "pustego" na maxa i zrobilem 980km i pokazuje ze zostalo na jakies 50 mil wiec jak dla mnie to wynik dobry. Trasa= 90% autostrada 140,160km/h 10% miasto w korkach. Zadowolony jestem.:637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, może to i moje podejście, że we wszystkim szukam winy ale czy przy moim silniku normalnym jest, że wchodzi mi max 50L ? Jeszcze pół roku temu (poprzedni właściciel) wchodziło max 52-53L - dodam, ze te 50L wchodzi jak już wskazówka jest prawie na tej pierwszej (grubszej) kresce czyli na początku a komp mi pokazuje, że pozostało na 0km :/ na pełnym baku przejeżdzam od 600 - 650km ze średnim spalaniem od 7.0 - 7.8L :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, może to i moje podejście, że we wszystkim szukam winy ale czy przy moim silniku normalnym jest, że wchodzi mi max 50L ? Jeszcze pół roku temu (poprzedni właściciel) wchodziło max 52-53L - dodam, ze te 50L wchodzi jak już wskazówka jest prawie na tej pierwszej (grubszej) kresce czyli na początku a komp mi pokazuje, że pozostało na 0km :/ na pełnym baku przejeżdzam od 600 - 650km ze średnim spalaniem od 7.0 - 7.8L :/

Wejdzie więcej,ale nie dużo...To przez odpowietrzanie,a pod korek nie upychaj ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jednak pozostając przy pytaniu o pojemność zbiornika to mam 55litrów czy po prostu odpowietrzanie to 12 litrów jeśli mam zbiornik 62l jak większość z wypowiadających się w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B5 (3B) ze zbiornikiem ok 60l. W związku z tym mam pytanko; czy zakładał ktoś do B5 zbiornik paliwa od B4 np? W B4 pojemność zbiornika po odpowietrzeniu wynosi ok 100l i bardzo zależy mi na założeniu takiego do B5. Czy wie ktoś coś na ten temat?

Z góry dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności