Skocz do zawartości
Grimson

Pojemnosc zbiornika paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Jak to jest z ta objetoscia zbiornika paliwa w B5?

 

Teoretycznie powinno byc 62 litry ale:

- zawsze leje pod korek i jeszcze wciskam extra dwa liry korzystajac z odpowietrznika

- srednie spalanie to ok 7 litrow wiec na baku moglbym przejechac ok 880 a tu zonk, bo po zrobieniu 650 zapala sie rezerwa

- porownalem spalanie z kompa vs spalanie obliczone na podstawie tankowania i wyszlo bardzo podobnie

- raz pojezdzilem na rezerwie, jak komp pokazal jeszcze 20km to silnik zaczal przerywac wiec od razu zatankowalem

 

Reasumujac: wychodzi na to, ze mam pojemnosc ok 52 litry? O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wchodzi na maxa 74 z odpowietrzaniem może masz jakoś zapowietrzony ??? mi wskazówka zaczyna ruszać się po przejechaniu jakichś 250-300km (zależy od stylu jazdy) wskazówka pokazuje że pełny ??

 

Poczytaj było o zbiernikach B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zatankowaleś gdy ci zacząl przerywac to ile weszlo? 2,5 TDI pali więcej jak 1,9 i 7l/100 moim zdaniem to pobożne życzenie gdyż taki wynik to jest średnia dla 1,9, no może bardzo podobna 6,5-6,8.W Passata wchodzi min 62l i jeśli zrobisz 750-800 km na zbiorniku to wynik jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majcin,

 

Szukalem z tymi zbiornikami ale nie bylo info dajacej odpowiedzi na moj problem.

Wskazowka zaczyna sie ruszac po przejechaniu ok 70km jakby co

 

Xemit,

 

Weszlo 54 litry.Wiem ze 2.5 jest bardziej paliwozerny ale jak napisalem wyzej porownalem wskazanie z kompa versus dane z lania pod korek/przeliczenie spalania i wyszlo prawie to samo, komp zawyza o ok 0.3 litra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi wchodzi na maxa 74 z odpowietrzaniem może masz jakoś zapowietrzony ??? mi wskazówka zaczyna ruszać się po przejechaniu jakichś 250-300km (zależy od stylu jazdy) wskazówka pokazuje że pełny ??

 

Poczytaj było o zbiernikach B5

 

witam

Podłącze sie pod temam

czy passata z 2001r maja takie same zbiorniki ?? ja kiedyś swoje zalałem pod sam korek i ON zaczęło obywać po przejechaniu 230km , do rezerwy przejechałem 1050km to chyba dobry wynik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można zalać pod korek 54 l ,chyba ze w baku pozostało skromne min 8 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zalac pod korek 54 litry, jezeli:

- Pasek sluzyl do przemytu i "cos" tam siedzi:701:

- w zbiorniku osadzil sie syf po paliwie gorszej jakosci

 

Ile trwa wymontowanie & otworzenie zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Mozna zalac pod korek 54 litry, jezeli:

- Pasek sluzyl do przemytu i "cos" tam siedzi

- w zbiorniku osadzil sie syf po paliwie gorszej jakosci

Chyba sobie odpowiedziales na wlasne pytanie... Wczoraj tankowalem... Majac na liczniku 800km zaswicila mi sie rezerwa i do zbiornika weszlo mi 56litrow ropki (w tym litr dolalem po odpowietrzeniu dla rownego rachunku przy placeniu)-od zaswiecenia rezerwy do stacji ok. 8km)... Jazda w trybie mieszanym... Zuzycie srednie wg kompa 6,7, wg kalkulatora po tankowaniu 6,875...

Warto poczyscic zbiornik u Ciebie :D

Aha, byly przypadki, kiedy wlewalem do zbiornika 60 litrow (bez odpowietrzania), ale wetdy juz zestresowany ostatnie kilometry pokonywalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo jest zachodu z demontowaniem zbiornika i ewentualnie czyszczeniem go?

 

Coraz bardziej mam ochote go otworzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otworzyc to pewnie możesz przez podniesienie tylnego siedzenia tam powinna być klapka do zbiornika tamtędy możesz zajrzeć do środka zbiornika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommi_GD

Witam u mnie wchodzi czasami 60 czsami 61 lub 62 wszystko zależy od tego jak długo jeszcze jadę na rezerwie na pełnym baku po sam korek wzależności od jazdy robie od 780 do 890 km w trasie 1200 km pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy pali mi sie rezerwa to z odpowiertrzeniem bez problemu wchodzi mi 60 litrow.

 

Przed chipem spokojnie bak wystarczal mi na 1100-1300 (nie wiem jak ja to robilem :D)

 

ale po chipie no coz ... troszke spalanie wzroslo ... starcza na ok 900 km ... :654:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podpisie mam spritmonitorka i z ciekawości możecie zobaczyc ile mi wchodzi bo zawsze tankuje do pełna, najwięcej zalałem 60 litrów ale kilkadziesiat kilosów zrobiłem po mieście mimowskazania kompa że mam 0 dystansu do pokonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mozna przejechać jak zapali się "marchewkowy żyd"?

U mnie jak zapali się żyd to od razu zalewam, zazwyczaj wychodzi to 47 litrów , a więc w zapasie by było jeszcze 15?

Od momentu zalania do pojawienia się kontrolki tankowania przejezdzam +/- 700kilosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tankuje zawsze do pelna i robie ok 700-800km na baku.Ale mam ciezki samochod i styl jazdy. Zazwyczaj tankuje jak wskazowka spada ponizej cwiartki :) Dla mnie to moze sobie palic nawet dyche ropa tania to luz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1,8 T i wczoraj zapalila mi sie kontrolka i odrazu pojechalem zatankowac, weszlo okolo 45l a po przejechaniu 50km na wskazniku ubylo okolo 1,5 kreski. Moje pytanie to czy 1,8T pali tyle ile zdąrzy i czy bak jest tak mały czy o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 1,8 T i wczoraj zapalila mi sie kontrolka i odrazu pojechalem zatankowac, weszlo okolo 45l a po przejechaniu 50km na wskazniku ubylo okolo 1,5 kreski. Moje pytanie to czy 1,8T pali tyle ile zdąrzy i czy bak jest tak mały czy o co chodzi?
cos kolego jest nie tak bo niemozliwe ze bak masz ok 52-55l... moze to czujnik... 50km-1,5kreski a po sam korek jak zatankowales powinno sie nie ruszac przez ok 100-250km Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie szukac tego czujnika? Sorry za tendencyjne pytania ale mam takie pojecie o mechanice jak z psiego cycka jest młotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie szukac tego czujnika? Sorry za tendencyjne pytania ale mam takie pojecie o mechanice jak z psiego cycka jest młotek.
W zbiorniku paliwa jest montowany wraz z pompą paliwa.

 

pompapaliwa.th.jpg

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności