Skocz do zawartości
Michal.Enter

Dyskusje o samochodach ciężarowych

Rekomendowane odpowiedzi

a co do zarobkow to ktos wspominal ze nie wiezy ze 8000 mozna zarobic, pisalem miedzy 6-8 wiec nei kazdy placi 8 to raz po dwa jak nei wiezy to polecam przejrzec oferty pracy dla kierowcow na unie (we wrocku jest duzo takich firm)

__________________

Troszkę nie rozumiem tego co napisałeś .ale jak twierdzisz że we wrocku są firmy w których można wyciągnąć 8000 to wiedz że to tylko chwyt reklamowy aby przyciągnąć pracowników.A jak już tyle zarobisz to musisz spędzić po za domem na tz.przerzutach cały miesiąc jak nie dwa.A co płac są po 2500- do5000zł.Jestem w temacie już od ponad 15 lat i widzę co się dzieje na rynku.Ja akurat nie mam na co narzekać wypłata nie jest taka jak powinna być ale przynajmniej każdy weekend w domu i sprawy obsługi,opon mnie nie dotyczą wszystko servis..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej nie kumasz...

 

napisalem 6-8 a nie ze mosi byc 8 tys. Moze to i chwyt reklamowy, ale jednego jestem pewien znajomy robi kolko irlandia polska i najmniej ile dostal to wlasnie 6 :)

 

ja wole jezdzic wokół komina i codziennie w domu z kasiury jestem zadowolony

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dalej nie kumasz...

Nie kumam nie żaba:p

być może że zarobi 6 ale nie wierz do końca .Po za tym nawet jak to ma to są to firmy jednostkowe u których można tyle zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy tgx po kilku przerobkach. wszystko wykonane wlasnorecznie przeze mnie. troche pracy wlozylem w tego padlucha. jakies dwa miesiace.najpierw przenoszenie wszystkiego na nowe miejsce(zbiorniki na zupe z prawej na lewa,aku, wydech, zbiorniki na powietrze schowane w rame..........ech rece mnie rozbola od tego pisania). pozniej montaz zaczepow skrzyni. w sumie z ori zostala tylko rama i polozenie mostow. reszta zostala zmieniona. niestety elementu z ktorego jestem najbardziej zadowolony(tylny zderzak-podnoszony i swiatla) nie widac, ale wrzuce zdjecia.

pozdro

IMG_1640-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarąbisty kolego. powiem Ci tylko jedno zazdroszcze ci takiej pracy. Uwielbiam ciezarówki a jeszcze bardziej grzbanie przy nich. Ostatnio w Strzelcach Opolskich miałem okazje zfocić Mana TGX440 Piękna fura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedzialek sie okaze czy bede musial zrobic jeszcze jednego tgx na wzor tego(bede negocjowal podwyzke). stoi juz od miesiaca i czeka, az sie za niego zabiore. ale lajf is brutal i moze nie bede mial okazji- plakac nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde gryby nie szkoła to bym Cie błagał o praktyki :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

dobrze Panowie a kto pochwali sie stażem na polskiej myśli technicznej typu jelcz star??

latac 10 letnim manem czy scanią to nic w porównaniu z naszą myślą techniczną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze Panowie a kto pochwali sie stażem na polskiej myśli technicznej typu jelcz star??

latac 10 letnim manem czy scanią to nic w porównaniu z naszą myślą techniczną :)

 

Ja na starze bez wspomy i na niesynchronizowanej skrzyni robiłem prawko-podwójne wysprzęglanie mnie dobjało, szczególnie jak potem wsiadałem do osobówki i próbowałem robić to samo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
latac 10 letnim manem czy scanią to nic w porównaniu z naszą myślą techniczną

niestety nie mialem ;)przyjemnosci;) jezdzic takimi.

na starze robilem papier. najbardziej lubilem hamulce. ktos byl tak wspanialy i wymyslil hamulce mechaniczno-hydrauliczno-powietrzne. najpierw dluuuuuuugo nic a poziniej wylatywales przez szybe.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na starze bez wspomy i na niesynchronizowanej skrzyni

 

Na takim zaczynałęm pierwszą robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarek

Jelcz 315 skrzynia+przyczepa(20-to paroletni) to dopiero bylo przezycie:D-latem upal a zima szron na szybach-od wewnatrz...Przesiadka na Stara 1142 to bylo cos:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
Przesiadka na Stara 1142 to bylo cos

 

to prawda jedenastka przy jelczu to niebo a ziemia ;)

 

kiedyś mój ojciec miał jelcza 325 i do tego przyczepa 10

każdy kto ją ciągał to koła gubił :)

 

a muszę sie pochwalic ze dziś stałem sie posiadaczem IVECO EUROCARGO 98/99

180km, kabina sypialna, kilma, webasto, podgrzewany fotel kierowcy, lusterka w elektryce, na poduszkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nastepny trucker do kolekcji :) Pochwal sie nabytkiem w postaci zdjęc w tym dziale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nawet nie wiedziałem że jest tutaj taki temat.

I dopisuję się jako młody kierowca Scanii 114L 340 ciągnącej naczepę SpitzerSilo :) Wożę cement od kwietnia tego roku. Od razu po zrobieniu kwitów praca na 42-tonowym zestawie :) Oto fota mojego narzędzia pracy:

0379422782.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to mi sie podoba :) Skakanka nawet ładna. 340 troszke mało nie ? Kolego interesuje mnie mąkowóz (silos podnoszony) moze wiesz cos na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i to mi sie podoba :) Skakanka nawet ładna. 340 troszke mało nie ? Kolego interesuje mnie mąkowóz (silos podnoszony) moze wiesz cos na ten temat ?

Faktycznie, 340 to mało szczególnie że jeśli mam ładunek to zawsze waży 41,5-42 tony. Góry widzi wcześniej niż ja :P Ale daje jakoś radę. Na masce jest 380 kucy, ale to tylko zmyłka :D

 

Jeśli chodzi o silosy kiprowane to wiem tylko tyle że rozładunek jest bardziej kłopotliwy, bo trzeba podpory rozstawiać, zderzak tylny rozpinać itd. Więc roboty jest więcej. Mam zdjęcie jak wygląda rozładunek tego silosu. Aha, tak czy inaczej musowo pompować powietrze, o czym penie wiesz. Na zdjęciu co prawda jest silos przewożący popioły lotne, ale mąka to prawie to samo ;)

Fajne zestawy ma firma Hoffmann, zajmują się transportem art. spożywczych w silonaczepach.

Zdj?cie010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no kompresor srubowy to podstawa :)

 

 

p.s nie widujesz czasem autek z cementowni Działoszyn oraz cementowni Cemex Rudniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Rudnik pewnie widuję bo one też z Chełma cement wożą. O ile sie nie mylę to Młot Ostrowik też Rudniki robi. A czy z Działoszyna to chyba nie, może ew. jak na Wawe jeżdżą. Bo ja to robie wschodnią część kraju (Rzeszów, Sanok, Stalowa Wola (pyły), Biłgoraj, Tomaszów Lub, Lublin, Warszawa, Ciechanów, Białystok, Augustów, Suwałki, Ełk, Małkinia i in.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha :D wreszcie ludzie od tych małych skromnych autek na forum :D

Pozdro wszystkim :)

Więc oczywiśćie ja za młody na śmiganie po drogach publicznych ale po nie publicznych wiadomo jak jest :D

Jeździ mój tata, od 7 lat,(chyba :P albo i dłużej :D ) a wozi się tym :

dcfc0025uv7.th.jpg dcfc0047oc5.th.jpg dcfc0056md7.th.jpg dcfc0060pe9.th.jpg dcfc0256nb0.th.jpg

Man TGA XXL 410 w pełnej elekryce ;) ale niedługo zmiana... ale firmy...

 

A tu pasiak na bazie u ojca, z innymi manfredami :D niesety nie mogłem strzelić foty z jego mańkiem bo stał na serwisie i nie było sie jak ustawić...

348958f622ad7c81m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności