Skocz do zawartości
Gość ptaszek75

MIGAJACA KONTROLKATROLKA CISNIENIA OLEJU - B5 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

a da radę ?

 

no ja nie wiem dlatego pytam.....jeszcze tego nie robiłem:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dolne wkłady panewek da radę wymienić bez wyciągania wału z tego co pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, bo myślałem że będę miał wszystkie wymienione (korbowodowe):kwasny

bo jak się okaże że to panewki to zmiana tylko dolnych coś w ogóle da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korbowodowe wymienisz , a górnych nie , bo o ile pamiętam to tylną jedną połówkę byś wymienił , ja bym nie ruszał górnych/głównych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert zamieszałeś mi hehe:blink

czyli tak: da radę wymienić tylko dolne tak? jedne i drugie tzn korbowodowe i główne...

górnych żadnych nie da rady bez ściągania wału.

Ja jutro zmieniał będę i tak tylko korbowodowe bo mechanior mi powiedział że jak główne będą mocno porysowane to nie ma sensu ich ruszać bo wał wtedy też będzie ko kitu (a to już wiadomo z czym się wiąże)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolne czyli korbowodowe wymienisz w całości , górnych nie ruszasz bo nie wymienisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u nas w AWT wymienia się napinacz łańcucha pompy oleju?

jak to wygląda?

pytam bo mechanik stwierdził że pompa jest ok i przyczyną niskiego ciśnienia może być luźny łańcuch....

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem :P , ściągałem michę , odkręcałem pompę i musiałem ciut za mocno odchylić napinacz i pękł. kupiłem zamiennik w IC za 20zł jakoś i wymieniłem , żeby wymienić trzeba odkręcić śrubę na klucz 10 , ale żeby do tego się dobrać trzeba cały przód zrzucić , rozpiąć rozrząd , odkręcić dolne koło pasowe , i odkręcić aluminiową obudowę , dopiero będzie dostęp do tej śruby , ale tak to jest cześć za 20zł a roboty w hu*

 

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3035303135210-EVR3454007-O15532-napinacz-lancucha-rozrzadu.html

Edytowane przez robert-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie pocieszyłeś z tą wymianą części za 20zł:krzeslem

Ty wymieniłeś bo ci pękł, ale on się w ogóle zużywa ściera??

bo jak to tyle roboty to ja podziękuję:nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już go miałem w ręku , to był tak jakby kruchy , widać było że tworzywo jest przegrzane i pewnie miało mikro pęknięcia , co do sprężyny u mnie była bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze, odnośnie chłodniczki oleju to można ją odkręcić bez odczepiania przewodów wodnych, czy poleci płyn jak zdejmę ją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie odczepisz przewodów to płyn nie poleci , ale żeby ją sciągnąć musiałem przewody odpiąć bo gwint jest za długi i nie szło tyle naciągnąć żeby wyciagnąć , poza tym mam gaz i przewody wodne podpięte do tych od chłodniczki , więc prościej było spuścic płyn i odkręcić dwie opaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert.

Idę Twoją drogą i zaglądam do chłodniczki i podstawy filtra oleju, przy okazji wymienię tą sprężynkę która podobno komuś tutaj na forum też pomogła.

Zaworka zwrotnego niestety nie zmienię bo trzeba tydzień czekać.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jest takie forum mechaników, myślałem że tam otrzymam profesjonalne porady a tam więcej nieuków jak by byli po budowlance: uważają że spadek ciśnienia oleju to wina napinacza łańcuszka rozrządu, turbiny itp...:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje za co odpowiada ta sprężynka w podstawie filtra oleju??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to dociska jakiś zawór olejowy,przynajmniej tak pokazuje Etka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem dzisiaj tą sprężynkę i jest krótsza od starej jakieś 2mm, jak u Roberta, ciekawe co te 2mm dają....

generalnie dłuższa sprężyna mocniejszy docisk, ciekawe czemu nowsza jest krótsza:hmm

i na czym polega jej praca z tym tłoczkiem co dociska...

chyba jeszcze nikt nie rozwikłał tej zagadki...

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tą sprężynę z audi , tak więc moja ori w porównaniu z ori z a4b7 była o 2mm krótsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja miałem tą sprężynę z audi , tak więc moja ori w porównaniu z ori z a4b7 była o 2mm krótsza

Moja nowa jest krótsza od starej - dziwne powinno być odwrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i doszło dziś do wymiany, stara sprężyna była trochę krótsza i minimalnie się różniła (na fotkach widać)

całość operacji niebyła skomplikowana ale trochę zeszło ..... ja dodatkowo miałem do wymiany odmę.

Po wymianie doszłem do wniosku ze nie trzeba było wymontowywać całości tylko wykręcić nakrętkę kluczem 19 i było by pokrzyku....

[ATTACH=CONFIG]123370[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]123371[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]123372[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]123373[/ATTACH]

Ale nie daje mi ta sprężynka spokoju....u kolegi daler i Roberta (który wziął z audi) nowa sprężynka jest dłuższa od starej a u mnie odwrotnie dziwne:hmm choć na tym zdjęciu widać wyraźnie że nowa jest krótsza....

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności