Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

No mi powiedzieli w sklepie że mają oryginalny za 75 zł to skąd ta cena 180 zł w ASO :ocochodzi ?? pogieno tu kogoś ??

Termostaty mam dwa do wyboru varnet 40 zł lub wahler 79 który brać??

Edytowane przez akutom82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi polecali Wahler założyłem i na razie 30 tyś już przejechał bez awarii. Co do czujnika zobacz jaki masz numer ja oryginał kupiłem za 23 zł :P tutaj http://allegro.pl/czujnik-temperatury-audi-ford-seat-skoda-vw-nowy-i3763572909.html.

Pzdr

 

p.s.

Tu masz termostaty http://allegro.pl/listing/listing.php?string=termostat+wahler+vw+passat&search_scope=

Wybierz tylko model odpowiedni

Edytowane przez pietroff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za czujnik oryginał w sklepie zapłaciłem 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie założyłem wahlera i działa bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam was jeszcze o taką rzecz bo już zgłupiałem. Auto nagrzewa mi się w czasie jazdy do około 60-70 stopni co sugeruje na termostat. Z drugiej strony pokazuje błąd 16500(uszkodzony czujnik temp). Czy warto wymieniać ten czujnik czy lepiej zając się termostatem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik na bank wymień termostat też bym wymienił 30zł więcej a po wymianie czujnika może się okazać że jednak termostat też i robota głupiego znów tracisz płyn i czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darchiter hmmm nie wiedziałem że jak wyciąga się czujnik to uleci mi płyn??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd niby czujnik miałby pobierać temperaturę płynu? Musi mieć z nim bezpośredni kontakt, więc jak go wyjmiesz to co nieco wyleci. Trzeba mieć przygotowany drugi pod ręką i szybko go wsunąć na miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale to masz jakieś drobne ilości a nie jak przy termostacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak jak przy termostacie jednak krucieć na którym znajduje się czujnik jest pod kątem i niestety mi się wylało sporo, więc zaopatrz się w płyn ja musiałem dolać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc czujnik wymieniony i błąd się nie pokazuje, wskaźnik działa poprawnie. Jednak problemy z odpalaniem na nie całkiem wystudzonym silniku nadal są :( Czy ktoś z was ma podobne problemy z 2,5 TDI. Sprawa się ciągnie już od 4 lat i nikt sobie z tym nie poradził do tej pory :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robiona była korekcja dawki rozruchowej ? Jak próbowano sobie radzić z problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc czujnik wymieniony i błąd się nie pokazuje, wskaźnik działa poprawnie. Jednak problemy z odpalaniem na nie całkiem wystudzonym silniku nadal są :( Czy ktoś z was ma podobne problemy z 2,5 TDI. Sprawa się ciągnie już od 4 lat i nikt sobie z tym nie poradził do tej pory :(

Ja bym zaryzykował i wstawił zaworek zwrotny paliwa, a później bym sprawdził pompę paliwa jak nie pomoże.

Edytowane przez dieselinside

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Passat B5fl 1.9tdi 130km 2001. Jaki kupić termostat i czujnik temp plynu chlodzacego? Rozumiem ze tylko oryg? Dzięki za pomoc

Ps auto nagrzewa sie do 80* z reguly trzyma 70-70*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info!

Jeszcze jedno pytanie - wymieniać tylko czujnik czy termostat też ?

Na kompie wyszedl mi bląd czujnika temperatury płynu chłodzącego, wskazówka tak jak napisałem dochodzi do 80*, z reguły trzyma się 70-75*. Orientujesz się Boguś jakie są ceny termostatu i czujnika ? Poradzisz też jaki model dokladnie kupić czy w ASO będą wiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a robiona była korekcja dawki rozruchowej ? Jak próbowano sobie radzić z problemem ?

W sumie to nie wiem wszystkiego co było robione. Swego czasu tułałem się od mechanika do mechanik. Polecano mi coraz to lepszych sprytniejszych i jak się okazuje droższych. Nie przesadzę mówiąc że wydałem majątek na znalezienie problemu :( Niestety nikt nigdy nic nie znalazł wymieniano mi kompletnie wszystko, sprawdzano pompę, wtryski, świece. Inny mechanior wymienił komplet wtrysków nowych, inny zaś świece, jeszcze inny zregenerował turbinę no można by wymieniać bez końca a auto jak nie paliło tak nie pali. Został dołożony zaworek zwrotny bo podejrzenie padło na to że może zapowietrzać się układ paliwowy, zaworek w filtrze tez był wymieniony, nie wiem na jaki bo ponoć trzeba wymienić na oryginał bo inaczej jest lipa. Jeśli ktoś z was ma jakieś pomysły chętnie poszperam bo mam już dość mechaników ;)

 

---------- Dodano o 09:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:25 ----------

 

OK, dzięki za info!

Jeszcze jedno pytanie - wymieniać tylko czujnik czy termostat też ?

Na kompie wyszedl mi bląd czujnika temperatury płynu chłodzącego, wskazówka tak jak napisałem dochodzi do 80*, z reguły trzyma się 70-75*. Orientujesz się Boguś jakie są ceny termostatu i czujnika ? Poradzisz też jaki model dokladnie kupić czy w ASO będą wiedzieć ?

Jeżeli chodzi o czujnik temperatury to polecam oryginalny. A w ASO czujniki drogie ja kilka dni temu kupiłem u tego gościa http://allegro.pl/czujnik-temperatury-audi-ford-seat-skoda-vw-nowy-i3763572909.html . Czujnik oryginalny i cena przystępna.

Edytowane przez pietroff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cena przystępna! Zamontowałeś go już może u siebie ? Jeśli tak to jak się sprawuje ? Dałeś rade sam czy podjechałeś do mechanika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie cena przystępna! Zamontowałeś go już może u siebie ? Jeśli tak to jak się sprawuje ? Dałeś rade sam czy podjechałeś do mechanika ?

Wiesz co ja mam 2,5 TDI i wymiana była banalnie prosta :) podniosłem pokrywę silnika i ukazał się czujniczek. Wyciągnąłem zawleczkę i wyjąłem czujnik dość ciężko siedział bo ma założony oring. następnie wypiąłem kostkę, przepiąłem do nowego czujnika, i wcisnąłem z powrotem do otworu oczywiście z nowym oringiem. Założyłem zawleczkę i koniec zabiegu :) A cha pamiętaj aby robić to na zimnym lub nie za ciepłym silniku bo przy wyjmowaniu czujnika wywali trochę płynu dlatego lepiej żeby był zimny bo można się oparzyć. Po zabiegu uzupełnij płyn u mnie wyleciało ok 0,5 litra. Sprawuje się dobrze czujnik nie wariuje temperaturę wskazuje dobrą i błąd się nie pokazuje.

Miłego majsterkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem i go nie mam - opisze sytuacje

 

Auto rozgrzewa sie bardzo szybko w zaleznosci od temp zew. od 6 do 8km i jest na blacie 90 stopni... ale jak auto stanie i chodzi na wolnych obrotach to temp lekko spadnie do ok 80... Czy to czujnik czy raczej termostat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności