Skocz do zawartości
Gość bebpl

Podgrzewane fotele.

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, może jak pokaże o co mi chodzi to ktoś będzie w stanie rozwiązać mój problem.

Mam takie sterowanie nr 3AO 963563

 

wlprzcf0.th.jpgwltylaa9.th.jpg

 

do tego dwie kostki do wpięcia w fotele

 

kostkilj8.th.jpg

 

z kostek wychodzą po cztery kableki, dwa się powtarzają: żółto-czarny i brązowy, A pozostałe to:

w 1 żółty i żółto czerwony

w 2 biało czerwony i niebiesko czerwony

Na końco wszystko łaczy się w całość

 

kablecs0.th.jpg

 

Pytam oczywiście jak połączyć te kable ze sterowaniem oraz jak podłączyć do sterowania zasilanie ( podobno 3 kable z puszki z bezpiecznikami)

Może ktoś bedzie w stanie wyjąć u siebie na chwile sterowanie i zobaczy jak to jest wykombinowane??

W fotelach już chyba nic nie brakuje??

 

fotel1wa9.th.jpg fotel2ys0.th.jpg

[/url]

Edytowane przez maniekdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=31724 rysunek 8 (11 strona) masz ładnie rozrysowane

 

Dzieki ormowiec

 

A teraz następne pytania:

[/url]

schemat1ht0.th.jpg

Czy te (i tylko te) oznaczone na zielono "kable" wpiąć w gniazdo bezpieczników- D- ((złacze wtykowe (zielone) 12-stykowe do wyposażenia M))

 

skrzynkabezplp7.th.jpg

Edytowane przez maniekdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten temat, wraz z załącznikami należy zachować dla potomnych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zmieniają kolor: prawdopodobnie na kablu jest złączka taka jak np. przy module komfortu i dalej idzie kabel w innym kolorze

Not used - nie podłączać nigdzie

Pin D/12 = wtyczka D styk nr 12, analogicznie D/9 = wtyczka D pin 9

tam gdie pytasz o napięcie - jest tam +12V po zapłonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze nie zostawiasz auta na 2-3 tyg w garazu z właczonymi fotelami.

 

A co to za różnica jak ma zapłon wyłączony ? Chyba że zostawia z włączonym zapłonem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie tak myślałem.

pozostaje jeszcze ostatnia kwestia

ma może ktoś opis pinów tego sterowania ( co do czego się podłacza)

u mnie na włączniku (ten ze zdjęcia) jest 7 pinów

oznaczonych nie cyferkami 1,2,3... itp

tylko wygląda to tak:

1pin(P/B) 2(86/B) 3(58b) 4(15) 5(31) 6(86/F) 7(P/F)

Edytowane przez maniekdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz przecież schemat

lecisz po kabelkach i tak 7 = P

6 = 86

3 = 15 itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oto chodziło

dam znać jak to wszystko poskładam

kurde to takie proste a jakoś nie mogłem na to wpaść, dzieki ormowiec jeszcze raz

--- scalone ---

no i przeanalizowałem wszystko. Myślę że taka jest poprawna kolejność podłaczenia przewodów(jeśłi coś nie tak to poprawcie):

P/B -żółto czerwony (fotel pasażera)

86/B -żółty (fotel pasażera)

58b - domniemam że +12V do podświetlenia czyli trzeba go wpiąć w D-12 bezp.

15 - żółto czarny(x2)/czarny +12V do foteli oraz trzeba go też podpiąć w D-9 bezp.

31 - domniemam że masa

86/F - czerwono biały (fotel kierowcy)

P/F - niebiesko czerwony (fotel kierowcy) wychodzi na to że F-fotel kierowcy, B-pasażer

no i jesccze trzeba brązowe kable z foteli do masy podpiąć

Tylko jeszcze jedna sprawa... cały czas chodzi mi po głowie dlaczego w schemacie jest to "NOT USED", po co to narysowali skoro ma tego nie być???

Edytowane przez maniekdi
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się zgadza, not used jest not used i tyle :P w wielu miejscach na schematach jest not used, dlaczego - konstruktorzy elektryki w passacie pewnie wiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jocker_LZ

Mam pytanko???

Mam VR6 - najczęściej miały full wypas, ale Mój Diabeł nie ma, ale mniejsza o większość.

Nie Mam podgrzewanych foteli i tempomatu - chciałbym też zamontować, ale czy np w VRach nie była puszczana wiązka elektryczna do wszystkiego tzn do tzw full wersji - tylko nie zamontowane są przekaźniki i sterowniki w konsoli i fotele zwykłe są zamontowane welurowe sterowany tylko elektrycznie fotel kierowcy.

Czy po prostu mieli kilka rodzajów wiązek do VR i montowali z różnym wypasem?

Czy jedna wiązka elektryczna pod full wypas, ale okrojony w przekaźniki i przełączniki?

Jak to w końcu jest w VRach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po prostu mieli kilka rodzajów wiązek do VR i montowali z różnym wypasem?

Czy jedna wiązka elektryczna pod full wypas, ale okrojony w przekaźniki i przełączniki?

Jak to w końcu jest w VRach

 

Tak jak w każdym pasku z innym silnikiem, wiązka jest jedna - odpowiednia do silnika, do wyposażenia dodatkowego to są oddzielne wiązki plug&play w skrzynkę bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jocker_LZ

"...do wyposażenia dodatkowego to są oddzielne wiązki plug&play w skrzynkę bezpieczników"

hmmm ale na mieszali w tych VR niby najwyższa półka i full opcje miały niektóre

- tylko nie mój. To jeszcze muszę kombinować wiązki NOWE aby wyrazać z innego auta i wszczepić w Mojego Diabła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jocker_LZ

np. znajomy w B3 z 1991r. motor 1.8 nie ma podgrzewanych foteli ani sterowania, a ma kostki pod fotelami do podpiecia folela podgrzewanego, a nigdy nie miał podgrzewanych foteli, bo paka sprowadził z niemiec dla siebie.

to moze tak jest i w B4 jeszcze nie sprawdzałem, bo VRka mam od listopada a teraz za zimno aby coś grzebać przy aucie jak wszystko jest namarznięte - brrrr jak ja nie lubie zimna, a fotele elektryczne przydały by mi się,

 

Widziałem inna opcjie na allegro bez kombinowania ale wyglada to tak beznadziejnie:

 

1. http://www.allegro.pl/item517326790_podgrzewane_fotele_siedzenia_wkladki_nowosc.html

 

2. http://www.allegro.pl/item516430699_mata_podgrzewana_podgrzewane_siedzenia_pokrowiec.html

 

3. http://www.allegro.pl/item514764178_podgrzewana_mata_siedzenia_podgrzewane_uniwersalne.html

 

na wiosne pewnie zabiore się za te fotele podgrzewane, bo

 

1 - opcja za drogo lepiej wymienic fotele i wiazke jak bedzie potrzeba wstawic i przłaczniki

2 i 3 - to jak z bazaru gdzie w aucie pełno gadżetów lampek pokrowców pierdolników itd

 

Co myślicie o Tych matach - ala podgrzewane fotele???

 

hmmmm.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwale mam welurowe podgrzewane foteliki i oba chodzą aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jocker_LZ

to super:mad:

--- scalone ---

niedługo też będę miał:)

--- scalone ---

chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Każdemu Teraz W Zimę Świetnie Się Sprawdzają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość widget

Witam

Chciałem się pochwalić, iż podpiąłem grzanie foteli wg opisów z tego tematu i działa ... grzeje aż miło :D

Fabrycznie nie miałem w aucie elektrycznych krzeseł, dopiero jak je zmieniłem na skórkę to się okazało ze mój nowy nabytek ma grzanie. Dokupiłem wiązkę, która i tak wymagała przeróbki oraz pokrętła regulacji ... Dodatkowo moje fotele mają elektryczną regulację góra/dół :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w obu siedzeniach przednich działa tylko grzanie oparcia, a nie działa grzanie pod tyłkiem :/ czy to ewidentnie spalona mata? czy szukać coś w kablach, przekaźnikach?

 

w porównaniu do B5 siedzenia nagrzewają się wolniej i grzeją słabiej :/ tylko że w B5 mam welur a w B4 skórę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość widget

ja tez zauwazylem ze oparcie grzeje zdecydowanie mocniej niz siedzisko ... ale siedzisko tez grzeje ... noi boczki przy siedzisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności