Skocz do zawartości
Gość bebpl

Podgrzewane fotele.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bebpl

Witam , do przednich foteli dochodzą dwa przewody (żółto-czarny i brązowy) sądze ,że to są przewody do zasilania podgrzewania foteli , ale mogę sie mylić. Jeżeli jednak sie nie mylę to czym sie je włącza , czy tak jak w przypadku podgrzewanych lusterek włącznikiem podgrzewania tylnej szyby ( u mnie po włączeniu nie działają), czy powinien być osobny włącznik. Druga sprawa ,czy za podgrzewane fotele odpowiada jakiś przekaznik (prosiłbym o podanie numeru jeżeli ktoś wie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurasw

:641: Podgrzewane siedzenia przednie włącza się osobnymi przełącznikami z regulacją 3 stopniową , podgrzewane jest siedzisko i oparcie.Przełączniki są na konsoli środkowej obok radia. : :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tatko

regulacja w b3 jest 5 stopniowa a u mnie niestety nie działa to zbyt płynnie,a konkretniej działa tylko fotel pasażera i to po jakichś 15 minutach nagrzewania sie natomiast fotel kierowcy ie działa wcale..o co kaman???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że krzesło elektryczne padło :) inaczej mówiąc weź omomierz i sprawdź opór na dobrym krześle, potem na tym co nie grzeje bo wygląda to na przerwę w obwodzie grzewczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
......Druga sprawa ,czy za podgrzewane fotele odpowiada jakiś przekaznik (prosiłbym o podanie numeru jeżeli ktoś wie).

 

witam

przekazniki sa pod fotelami, obok wtyczki. W sobote zobacze jaki maja nr i napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekaźniki mają nr 59 (161 919 533)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przekaźniki mają nr 59 (161 919 533)

 

Wow to już wiem skąd u mnie na podłodze w pasku ten przekaźnik! Kiedyś przesunąłem krzesło pasażera i pstryk - przekaźnik wyskoczył jak z procy. Pomyślałem, że po prostu tam sobie leżał luzem, nie skojarzyłem że właśnie wtedy podgrzewanie tego fotela mi padło ...

 

dzięki wielkie :D

 

czy można łatwo go założyć z powrotem? w sensie czy jest dostęp? pytam bo auto chwilowo nie w moich rękach...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie skojarzyłem że właśnie wtedy podgrzewanie tego fotela mi padło ...

a jak pytać to ci powie że wszystko działa:rotfl:

ot i niespodzianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak pytać to ci powie że wszystko działa:rotfl:

ot i niespodzianka

 

nie wszystko, bo ze klimka padła to szczerze wyznalem, ale kto tam na wiosnę pamięta o podgrzewaniu foteli, hm? ;)

 

też sobie naszą rozmowę na spociku przypomniałem - właśnie o przekaźniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

 

czy można łatwo go założyć z powrotem? w sensie czy jest dostęp? pytam bo auto chwilowo nie w moich rękach...

 

pozdrawiam

 

wyciagasz fotel, odwracasz go sobie i wkladasz przekaznik:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyciagasz fotel, odwracasz go sobie i wkladasz przekaznik:D

 

bez wyciągania fotela no way? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez wyjecie i wlozenie fotela to 10 min a naprawde jest wygodniej:)

bez wyjecia raczej nie dasz rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję kolegom lukjanow i melonchio za rozwiązanie mojego problemu. punkty przyznane :)

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu i takie pytanie? kupilem fotele z podgrzewaniem i teraz potrzebne mi sa tylko przewody i sterowniki z deski(pokretła) tak? czy cos wiecej bede musial przerabiac i gdzie to podpiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie kolegi adiadrian. moze ktos zna odpowiedź, bo mam tą samą sytuację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELSA i wertujemy schemat. Napewno musza sie właczac po zaplonie, i napewno musza miec czujniki nacisku . Moga - nie musza, zalezy jak tam chcesz sobie podlaczyc. Fabrycznie tak dzialaja ze jak nikt nie siedzi to nie grzejai dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawiam pytanie kolegi adiadrian. moze ktos zna odpowiedź, bo mam tą samą sytuację

jesli masz oryginalna wiazke i przelacznik regulacji na deske to nic wiecej nie trzeba. Wpinasz 3 kable do skrzynki z bezpiecznikami, a dokladnie to musisz ja sciagnac z wieszaka bo te wtyczki sa z tylu i wkladasz kable zgodnie z kolorami na ich koncach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli masz oryginalna wiazke i przelacznik regulacji na deske to nic wiecej nie trzeba. Wpinasz 3 kable do skrzynki z bezpiecznikami, a dokladnie to musisz ja sciagnac z wieszaka bo te wtyczki sa z tylu i wkladasz kable zgodnie z kolorami na ich koncach.

 

A jeśli nie mam oryginalnej wiązki tylko samo "sterowanie" i fotele ??

 

ELSA i wertujemy schemat ;)

 

co to jest ELSA??

Edytowane przez maniekdi
dodanie cytatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ELSA i wertujemy schemat. Napewno musza sie właczac po zaplonie, i napewno musza miec czujniki nacisku . Moga - nie musza, zalezy jak tam chcesz sobie podlaczyc. Fabrycznie tak dzialaja ze jak nikt nie siedzi to nie grzejai dobrze ;)

 

u mnie sa fabryczne i grzeja.. Czy ktos na nich siedzi , czy nie :confused:

Ale mi to nie przeszkadza, bo przed zaproszeniem do srodka luby mej, wlaczam siedzenia i siada ona sobie na wygrzane juz miejsce jak dla kotka :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze nie zostawiasz auta na 2-3 tyg w garazu z właczonymi fotelami. Moim zdaniem to bez sesu zeby grzalny wtedy kiedy nie potrzeba. W moim Touranie nagrzewaja sie w 2 min, nie zdazy ci przymarznac tyłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności