Skocz do zawartości
Gość Granwork

Rodzaje wosków - który wosk polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Co do polerki mechanicznej to nigdy się nią nie bawiłem i bałbym się, że narobię jakiś szkód. Każdy musi sam się zastanowić.

zawsze można pouczyć, jak ktoś ma jakieś nie potrzeby elementy blacharskie można najpierw na nich popróbować, nabierzesz wprawy i wtedy dopiero na aucie. ja w ten sposób popróbuję jak zakupię polerkę;)

Poza tym pieniądze nie są na tyle duże, żeby nie można było spróbować i przekonać się samemu

tak jak mówisz mówisz może i te preparaty są droższe od bardziej dostępnych produktów ale jest między nimi zasadnicza różnica są bardzo wydajne i najzwyklej w świecie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ą bardzo wydajne i najzwyklej w świecie lepsze.

To fakt. UC zużyłem może 1/4 butelki a wosku to chyba 1/10. A dwa razy pociągnąłem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam mleczko 3M koszt około 120-150zł za litr ale ofekt jest naprawdę oszałamiający! i na bardzo długo wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mleczko 3M

ale to środek polerski jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o "impeial glaze" firmy 3m ? bo jeśli tak to mam takie mleczko ale stosuje się je przed ostatecznym woskiem więc to tylko dodatkowa warstwa pomiędzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest ścieralne. jest to mleczko wykańczające polerkę mechaniczną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co koledzy polecacie do pielęgnacji kolorku czarna perła? konkretnie chodzi mi o szampon na bieżąco i chce się pozbyć kilku rys takich większych i takich normalnych zadrapań. słyszałem że do perły powinno się stosować nieco inne środki. dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie kod lakieru LC9Z? spróbuj spolerować Meguiarsem ultimate compound, bezpieczny dla lakieru, zaopatrz się w polerkę, bo ręcznie nic nie zdziałasz..

naprawdę cholerne trudno z tego lakieru jakiekolwiek rysy usunąć ręcznie, w bmw jakoś zwykła G3 łatwo mi szło usuwac ręcznie rysy a tu ni cholery;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szampon szamponem ... grunt żebyś szczotą jakąkolwiek po lakierze nie latał i nowych rys nie robił ... kup rękawicę do mycia ręcznik do suszenia ... Spoko zestaw szampon + rękawica Co do rys... to mocno głębokie są ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szampon szamponem ... grunt żebyś szczotą jakąkolwiek po lakierze nie latał i nowych rys nie robił ... kup rękawicę do mycia ręcznik do suszenia ... Spoko zestaw szampon + rękawica Co do rys... to mocno głębokie są ??

 

 

60 zł + przesyłka za szampon i jakąś rękawice :zeco:doh

 

Robicie z mycia i woskowania samochodu jakąś szopkę.

 

Po 1. Z gówna cudów nie będzie, jeśli ktoś ma stary porysowany, zaniedbany lakier, żadna cudowna pasta nie pomoże.

 

Po 2. Żeby dobrze pielęgnować lakier nie trzeba wydawać fortuny na kosmetyki, wystarczy nawoskować czymkolwiek co 4-5 mycie i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się bawiłem "gównianym lakierem" i cudownymi pastami ...

drzwib.jpg

 

a co do szopki kto co lubi ... jeden rybki drugi pipki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cudownymi pastami ...

czego używałeś? lakier widać nieźle po szczotach dostał

 

---------- Post added at 01:48 ---------- Previous post was at 01:45 ----------

 

Spoko zestaw szampon + rękawica

ponoć szampon dobre opinię zbiera i jest mocno śliski..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio się bawiłem "gównianym lakierem" i cudownymi pastami ...

 

To trzyj dalej.. w metalic taka operacja zazwyczaj kończy się łuszczeniem lakieru bezbarwnego.

 

Z mojej strony koniec w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest pare rysek wiadomo pojedynczych dosc głębokich. w sumie może 4-5. ogólnie mi chodzi o renowację lakieru chociaż nie wiem jaka by pasta nie była ch***a to i tak auto wygląda bez porównania. wiem na podstawie poprzednich aut ale zastanawia mnie ta perła czym to czyścić:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To trzyj dalej.. w metalic taka operacja zazwyczaj kończy się łuszczeniem lakieru bezbarwnego.

 

Z mojej strony koniec w tym temacie.

 

Szkoda że kończysz temat bo bym z chęcią przeczytał o tym łuszczeniu bezbarwnego na metalicu. Dziwi mnie że w metalicu ma się łuszczyć a już na innych lakierach bezbarwny nie będzie schodził ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu ja polecam wosk Valvoline Eagle One NanoWax bardzo łatwo się go nakłada i usuwa a efekt naprawde robi swoje i najwazniejsze bardzo długo utrzymuje się na lakierze Polecam :)

Nanowax.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do tematu ja polecam wosk Valvoline Eagle One NanoWax bardzo łatwo się go nakłada i usuwa a efekt naprawde robi swoje i najwazniejsze bardzo długo utrzymuje się na lakierze Polecam

 

 

Rowniez posiadam i rowniez bardzo POLECAM ten wosk, na bialy robi robote ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawie jak na czarna perłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawie jak na czarna perłę.

 

No Robcyk ma czarne auto (może nie perłę) i też poleca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czarne ale metalic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności