Skocz do zawartości
Gość Granwork

Rodzaje wosków - który wosk polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Granwork

Siemka Mam pytanie jaki najlepszy wosk do lakierów aby rysy ładnie zatrzeć i nadać błysku , duga sprawa to czarnidło do plastików aby nie brudziło lakieru i śladów nie zostawiało a trzecie to coś do środtka matowego najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHA mi pomógł przy wyborze wosku zna sięchłop na tym :)

 

a o to wycinek z jego wypowiedzi :

 

 

"Co do woskowania to wszystko zależy ile jesteś skłonny wydać na preparat.

Jeśli mam być szczery to proponuję 2 preparatu tzn. dwa naprawdę drogie jak na woski

oraz jeden w dobrej cenie tzn przystępnej lecz jego realną trwałosć oceniam na 1msc 1,5msc. Te droższe wytrzymują około 3 miesiące lecz daję lepsze efekty po pastowaniu niż ten tańszy.

 

Pierwszy to:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=102990780

 

Drugi to:

http://www.farecla.pl/au_wax_top.php

 

Trzeci to:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=102334492

 

Nic innego nie polecam. Autentycznie reszta jest diabła warta i szkoda na nie pieniedzy.

Trwałosć powłoki po inych tanich preperatach określam na 2 lub 3 tygodnie lub 4 mycia lub 1 deszczowy tydzień i po woskach.

 

 

 

jeżeli chodzi o czernidła i cośdo środla to było coś na ten temat na forum nawet HHA się zaoferował że może podesłać próbkę tego preparatu do plastików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Woski: NanoWax firmy Valvoline oraz TopWax firmy Farecla

 

Czernidła: VINYL tylko u mnie :)

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Granwork

kubotek 1 i 3 linki nie działają ?? A to czarnidło to jakie i za ile mozna kupić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRANWORK 20-30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
GAWRONIK

 

jakie spolszczenie od Granwork ;)

 

 

a ile kosztuje ten NanoWax oraz TopWax??

bo tak jak kolega wspomnial pierwszy link nie dziala, a w drugim nie moge znaleźć ceny tego srodka w tej tabelce :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Granwork
GAWRONIK 20-30zł

 

oki a ile tego tam jest ml ??

 

A co z tymi linkami ?? 1 i 3 bo nie wiem jakie pasty ?

 

PS Granwork :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

hha moglbys jeszcze powiedziec na ile woskowan wystarcza Ci tego nanowax lub topwax?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Oba te produkty są nowe i pojawiły się dopiero w tym roku wczesnej wiosny. Osobiscie używam NanoWax-u a znajomy testuje TopWax Farecli. Oba trzymają się bardzo dobrze lecz NanoWax jest mniej trwały lecz daje lepszy błysk lakieru i wspaniale błyszczy lakier na słońcu. Za to Farecla jest idealna i niesamowicie wyciąga głębię koloru w samochodach o ciemniejszym lakierze. Przewiduję, że oba preparaty powinny wystarczyć na 2 lata użytkowania z tych pojemności w jakich są spredawane.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha możesz jeszcze napisać jakiego koloru jest ten nanowox?? mam zryta maske i niestety jak jest kolor biały to mam wybór albo skrobać maske z tych dołków albo walić masek karczerem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra userzy:

Wax Top firmy Farecla

http://www.farecla.pl/au_wax_top.php

u mnie w mieście w sklepie mogą mi to ściągnąć za 64 PLN/litr (bo po co mi galon :643: )

W przyszłym tygodniu zamówię, zastosuję i podzielę się spostrzeżeniami :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navkol czy ten środek jest "bezbarwny" ? ja szukam czegoś takiego bezbarwnego :) Bo mam duzo odprysków na masce i denerwuje mnie jak wosk je wypełni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malard

WAX TOP - kolor lekko fioletowy, w warszawie na ul. Broniewskiego jest za 58zł ( op 1L) - taniej nie znalazłem.

Bardzo wydajny, ładnie sie rozprowadza i bardzo łatwo poleruje, mój pasek ( ciemno-zielony metalik) nabrał ładnego połysku.

Trzeba przyznać, że jest drogi ale wart swojej ceny. Co do trwałości to nie będę się jeszcze wypowiadał ale po czwartej wyzycie w myjni ręcznej jeszcze jest na samochodzie (woda pięknie spływa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta. TopWax firmy Farecla daje bardzo dobry efekt, tak jak opisał hha i malard, ale nie maskuje delikatnych rysek na srebrnym lakierze (taki mam). Na ciemnym lakierze, jeżeli są głębokie rysy, pozostawia w nich biały osad i wygląda to obrzydliwie. Zaden inny wosk nie pozostawił mi takich śladów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się iż głebokich rys nie zatuszujesz żadnym - nawet rewelacyjnym woskiem, uratować Cię może jedynie polerka jednak jeśli są naprawdę głębokie i ona wiele nie pomoże.Dobrymi woskami są produkty pod nazwą Sonax - szczególnie politura tej firmy jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że DODATKOWO uwidacznia głębokie zadrapania i obicia na ciemnym lakierze, jak żaden inny, który do tej pory używałem, i tu mnie rozczarował. Wygląda to tak, jakby te zadrapania i obicia były wypełnione kredą. Na pasacie, srebrny metalik, jest rewelacyjny, ale nie maskuje mi paru delikatnych rysek, tu muszę stosować inny wosk. Napisałem ten post, bo jeżeli ktoś ma powyższe problemy, to lepszą opcją powinien być jakiś dobry nano-wosk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym troche odswiezyc temat. Nadchodzi zima, sol na drogach i ciezkie warunki. Chcialbym jakims woskiem po myciu samochodu zabezpieczyc lakier. Nie interesuje mnie zaden wosk z elementami sciernymi itp, nie mam rys, ani znisczonego lakieru.

Szukam wosku ktory po prostu zabezpieczy lakier. Czy mozecie cos polecic?

W Auto Swiat z 5 listopada 2007 polecaja na zime wosk Sonax Xtreme Wax1 Full co o nim sadzicie?

 

I jescze pytanie co jaki czas najlepiej woskowac auto? Co jaki czas myc?

 

dzieki za pomoc :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze ;) Czy ktos moze polecic jakis naprawde dobry wosk do karoserii?? Na rynku jest duzy wybor woskow, ale chcialbym zaczerpnac informacji u was jaki produkt uwazacie za najleprzy:) Dobry wosk nie daje tylko polysku, ale rowniez kryje mikro ryski lakieru (jakie ma chyba kazdy i pod slonce je widac najbardziej zwlaszcza na ciemnych lakierach, ja jak widze te ryski to mnie "boli" :D ) no i jakos chroni lakier przed roznego rodzaju czynnikami zewnetrznymi. (najlepiej jak by zawsze byl czysty :P)

 

Na podstawie waszych opinii bede mogl wkoncu kupic cos naprawde dobrego, a nie testowac wszystko po kolei;)

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności