Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że skoro jest to standardowa lampa bixenonowa to te żarówki H7 są wykorzystywane jako doświetlenie zakrętów wówczas jak ktoś nie posiada lamp przeciwmgielnych.
Nie do końca tak jest, ja posiadam halogeny a doświetlanie zakrętów mam przy pomocy tych zarówek w lampie głównej, wiec nie wiem dlaczego Ty masz z halogenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca tak jest, ja posiadam halogeny a doświetlanie zakrętów mam przy pomocy tych zarówek w lampie głównej, wiec nie wiem dlaczego Ty masz z halogenów.

 

W 30bitowym bordnez'ie możesz wybrać jak ma działać doświetlanie, jest kilka opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może się ktoś wypowiedzieć odnośnie montażu spryskiwaczy na lampy.

 

Jak na razie ustaliłem że potrzeba

3C0 955 104 A - spryskiwacz prawy

3C0 955 103 A - spryskiwacz lewy

3C0 955 110 A - nakładka (zaślepka otworu) na spryskiwacz prawy

3C0 955 109 A - nakładka (zaślepka otworu) na spryskiwacz lewy

3B7 955 671 - pompka spryskiwacza

przekaźnik oznaczony jako 53 - ma może ktoś jego numer do zamówienia w ASO, lub parametry jakie powinien mieć

 

 

podłączenie elektryczne wg tego schematu

34fb7cb8cdbf22eamed.jpg

img4547c.jpgIMG_4547.jpg

 

 

Kodowanie

09 Centralny Moduł Elektryki (J519), BYTE 1, Bit 1 - aktywacja sprysków

w BYTE 5 i 6 - ustawiamy parametry opóźnienia i czasu aktywacji

 

Czy do tego wszystkiego jest jeszcze potrzebny nowy/inny zbiorniczek na płyn, czy w ten co się ma obecnie można zamontować dodatkową pompkę na spryskiwacze lamp.

 

Ma może ktoś fotografie jak wygląda zderzak od środka z pociągnięta instalacją spryskiwaczy. Są potrzebne jeszcze jakieś sprytne blaszki które mocują przewody od wody

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przekaźnik oznaczony jako 53 - ma może ktoś jego numer do zamówienia w ASO, lub parametry jakie powinien mieć

ETKA podaje ten przekaźnik:

8K0 951 253 przekaźnik styku roboczego układ mycia reflektorów 40A

miejsce przekaźnik/ozn-nr 4/643

do zastosowania dla numeru: 53+373

Czy do tego wszystkiego jest jeszcze potrzebny nowy/inny zbiorniczek na płyn, czy w ten co się ma obecnie można zamontować dodatkową pompkę na spryskiwacze lamp.

Zbiorniczek spryskiwacza w przypadku xenonów jest 2-częściowy:

3C0 955 453 Q-góra

3C0 955 453 N-dół

3C0 955 489 A-tuleja na łączenie obu części zbiornika

3B7 955 681-pompka spryskiwacza reflektorów

3C0 815 948-uchwyt mocujący dolną część zbiornika spryskiwacza

Podałeś wyżej zły numer pompki.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba zapodać nowy zbiornik, ale w nim są 2 pompki czy tylko jedna która obsługuje szyby i lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli trzeba zapodać nowy zbiornik, ale w nim są 2 pompki czy tylko jedna która obsługuje szyby i lampy

Dwie pompki są-jedna od szyby (zostawiasz starą, którą masz, bo to ta sama), druga od świateł-ona daje już wyższe ciśnienie (numer ETKA podałem wyżej).

Pompkę od szyby masz montowaną do górnej części zbiornika, a od świateł do dolnej.

Trzeba jeszcze instalację elektryczną pociągnąć-ale jak to zrobić, to nie wiem...

Jak już wszystko zrobisz, to musisz koniecznie na forum opisać, bo mnie też ta przeróbka interesuje :)

Z tego, co wstępnie wiem, to cała instalacja węży i sprysków jest mocowana do zderzaka (a nie tak, jak w 3BG).

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co wstępnie wiem, to cała instalacja węży i sprysków jest mocowana do zderzaka (a nie tak, jak w 3BG).

 

dlatego przydało by się foto jak to jest pomocowane - jak ktoś ma niech zapoda.

Zrobi się z tego podłączenia instrukcyjkę

Znalazłem jakieś foto zderzaka z instalacją w necie ale słaba jakość i mało widoczne.

 

Trzeba jeszcze instalację elektryczną pociągnąć-ale jak to zrobić, to nie wiem...

elektryka to nie problem tylko graty do niej zdobyć to jest wyczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat i mam pytanko co tych ktorzy montowali oryginalnego ksenona jaki koszt mniej wiecej takiej instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie pozostało mi kodowanie centralki

koszty łatwo wyliczysz z allegro

wiec potrzebujesz

2* bi xenon

sterownik swiateł

2* czujniki poziomowania

i dużo wolnego czasu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chciałem otwierać nowego tematu.. A jakie żarówki używacie do swoich ksenonów skrętnych ? Muszę wymienić żarówki i myślę jakie tu kupić (jakiej firmy, jaka moc itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, nie chciałem otwierać nowego tematu.. A jakie żarówki używacie do swoich ksenonów skrętnych ? Muszę wymienić żarówki i myślę jakie tu kupić (jakiej firmy, jaka moc itd).

W B6 palniki xenonowy Philips D1S... Żarówka H7-najzwyklejsza w świecie żarówka.

W B5 3BG palniki xenonowe Osram Xenarc, żarówki H7 na drogowych najzwyklejsze w świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę podrzucić może już stary temat,a mianowicie: czytałem stare wątki o ksenonach do B6,ale strony na Aledrogo są już w archiwum,a jest tego tyle że nie wiem co wybrać.

 

Może macie namiary, jakie ksenony do B6 3C z 2010 roku i gdzie kupić ,bo nie chciałbym trafić na chińskie podróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba 2 lampy pod małe przetwornice, wiązkę, czujnik poziomowania wraz osłoną, sterownik nowego typu i trochę pracy. Nam montaż Zenona zajmuje 4 -5 godzin, do tego spryski max godzinkę dodatkowo. Najgorsze to zdobyć lampy i wiązki. Wiązki mamy ale lampy to trzeba polować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, piszesz że trzeba wymienić lampy,coś do poziomowania i spryskiwacze.

A coś takiego do moich obecnych lamp mogę wmontować???

 

http://allegro.pl/zestaw-h3-hb3-h4-hb4-h1-h7-slim-hid-ksenon-cyfrowy-i5548086357.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wszystko tylko patrz aby były to przetwornice elektroniczne z CAN, a jeśli chcesz dobrze zrobione kup same lampy bez AFS tylko z przetwornicami i nie zakładaj poziomowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego jedne zaślepki spryskiwaczy maja dwa kołki taki same a inne jeden kołek i też w tym samym miejscu płaski kołek czy czymś się prócz kołków te zaślepki różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie , mianowicie chodzi mi o zasięg bixenonów - po wymianie mechanik podniósł mi zasięg na krótkich na maxa bo tak krótko biły że gościa na przejściu nie było widać teraz w miarę ale na długich ptaki mogę z gałęzi zganiać czy coś można w tym temacie zrobić , Passek 2010 r. kupiony w Polsce .W poldku miałem lepsze a szwagier w yarysce mówi że ma na krótkich lepszą widoczność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności