Skocz do zawartości
Gość twojno

urzadzenie głosnomówiące

Rekomendowane odpowiedzi

Gość twojno

Witam Kolegów. W moim Passacie TDI 3B6 130KM rok 2003 jest zainstalowane urządzenie głośnomówiące. Na zewnątrz jest uchwyt telef.komórkowego, który nie pasuje do mojej komórki Nokia 6230. Czy istnieje adapter do zastosowania umożliwiający współprace. Gdzie ewentualnie można go dostać. Dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw daj wskazówki jaki masz ten zestaw. Jakiej marki, do jakiego telefonu, może zrób fotkę. Potem może coś podpowiemy.

U mnie w 3BG 2003 był zestaw do Nokii 6210/6310i firmy Cullmann. Był adapter dostępny na allegro (nakładka), który pozwala podłączyć 6020, 6021, 6230, 6230i..., ale u mnie nie działał. Z tego co wiem to pasuje on do oryginalnego zestawu Nokii do 6310i, bodajże CARK-91.

http://www.allegro.pl/item321512516_adapter_pop_port_zmien_zestaw_cark_91_na_6610_6230.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

No właśnie ja również mam ten zestaw pod telefon i specjalnei załątwiłem nokie 6210 i pasuje, ale nic nie działa, jak to uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 6210 i 6310i działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

Dobrze, ale jak to sie uruchamia? gdzie jest mikrofon itd? W telefonie nie widzę opcji wlącz zestaw samochodowy, czy tam glosnomowiacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, ale jak to sie uruchamia? gdzie jest mikrofon itd? W telefonie nie widzę opcji wlącz zestaw samochodowy, czy tam glosnomowiacy.

 

 

U mnie też był taki zestaw, ale go wywaliłem, bo nie lubię. I on byl podpięty do radia, więc jak mniemam, trzeba opcję uruchomić i ustawić w radiu.

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, ale jak to sie uruchamia? gdzie jest mikrofon itd? W telefonie nie widzę opcji wlącz zestaw samochodowy, czy tam glosnomowiacy.

Ja w swoim Pasku też mam zestaw Cullman i kombinowałem jak podłączyć Nokię 6233 ,niższe i starsze modele działały normalnie.I wymyśliłem kupiłem mocowanie tel do kratki (20 zł)z takimi dwoma zaciskającymi się ramionami, odłączyłem te ramiona i przykleiłem jak najwyżej na zestawie.A że wtyki Nokie ( większość) mają takie same to zadziałało:597:

Telefon co prawda jest prawie w pionie ale ramiona go trzymają i wygląda przyzwoicie.Gdy kluczyk jest w stacyjce na telefonie pojawia się samochodzik i działa.A gdzie jest mikrofon to do teraz nie jestem pewien (chyba w lusterku) ale rozmawiam .W momencie gdy masz połączenie wyłącza się radio pokazuje napis PHONE i gadasz.Fajna sprawa i za 20 zł:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

hmm muszę pokombinować, bo chcę to usunąć, no chyba, że będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cullman najlepiej chodzi z nokią 6310 i . Jest to zestaw fabryczny VW. Mikrofon jest przy lampce w podsufitce / takie małe dziurki/. Całość podłączona jest do radia. Po odpowiednim ustawieniu radia i telefonu wszystko działa ok. można sobie wybrać automatyczne odbieranie i rozłączanie połączeń lub poprzez klawiature tel. Ale faktycznie nie ma żadnej przystawki-przejściówki na nowsze telefony, bo teraz wszystko chodzi na blutofie. Podobno na niemieckich stronach jest jakiś kompatybilny następca ale ja nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość twojno

Witam Kolegę i dziękuję za chęć pomocy. Otóż mam uchwyt , jak się doczytałem, CULLMANNN Nokia 6310i / 6210/ 7110/ 5110. Moja komórka to 6230i . Nie pasuje zestyk. Może masz pomysła w tej sprawie, jak rozwiązać problem . Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pferd

witam, mam uchwyt pod 6230 i chce go wypiac ale nic nie urwać przy okazji, tam jest jakas kostka, czy musze odkrecic caly schowek zeby sie tam dostac?? mam SE i wole uzywac sluchawki Bluetooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki adapter do siemensa da się to jakoś zmienić na nokie i uruchomić żeby działało? Gdzie są opisy na forum do takowego tematu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki polecasz? masz jakiś link na Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesowało mnie to, powałkowałem ten temat ale na razie chyba centralka musi poczekać, jej koszt to ok 200-300zł, a nazbierało mi się trochę wydatków :D Nie mam też żadnego konkretnego linka do takiej centralki, choć wiem że by się na pewno przydała, bo teraz to wszystkie fony już z blutaczem są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o tym jako MP3 i głośnomówiący? :)

http://allegro.pl/item1135964937.html

Kiedyś kupiłem transmiter do MP3 (MP4), coś w tym rodzaju:

http://allegro.pl/item1124955877_full_transmiter_lcd_mp3_fm_czytnik_sd_8gb_new.html

Jak kupowałem to kosztował coś ok. 100 zł (byla to NOWOŚĆ). Jakość przesyłania dzwięku fatalna. Oczywiście zawsze możesz zainwestować, nie odrazdam ;-). Ale ja kupiłem i leży u mnie w pasku i zachodzi kurzem. Bajer który nie u mnie nie zdał egzaminu. Jako zestaw głośnomówiący polecam mało skomplikowany i nie należący do najdroższych NOKIA CK-7W. Mam taki:

http://allegro.pl/item1158734005_zestaw_glosnomowiacy_nokia_ck_7w_bluetooth.html

http://allegro.pl/item1158581388_nowy_zestaw_samochodowy_nokia_ck_7w_fvat_22.html

(sam montowałem do Gammy 5 i jestem z niego zadowolony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem 5 dni temu Passat z 2002 r i znalazłem pod wycieraczką z przodu od pasażera wystające kable i teraz do was pytanie do czego są te kable ?

30xfsxy.jpg

I jeden kabel jest od głośniczka który jest przymocowany jakby przy kole drugi jest ucięty i nie wiem do czego jest i ten trzeci też nie wiem do czego jest . W bagażniku znalazłem uchwyt do telefonu głośno mówiącego i teraz jak to z powrotem zamontować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje waszej pomocy bo chce to sprawdzić jak to działa i zobaczyć gdzie jest ten moduł i bym sobie wymienił na moduł z bt . Znajdzie się ktoś o dobym sercu ? :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wytargałem ze środkowego tunelu takie oto kabelki

 

CAM00107.jpg

 

(domyślam się że to okablowanie z org. zestawu głośnomówiącego - chyba :D )

 

Przez przypadek wpadł mi w ręce kompletny zestaw głośnomówiący Nokia CK-100.

 

I teraz pytanie...

 

Czy jakoś trzeba rzeźbić w org okablowaniu, a co za tym idzie wpinać się gdzieś zestawem nokia ck-100, czy olać te kabelki i podpinać się od podstaw... czyli wg instrukcji.

 

Chciałbym zaznaczyć iż z kabelkami radzę sobie raczej średnio... tzn rozróżniam kolory :D

 

Radyjko jakie jest zamontowane to Alpine cde-9882ri (chciałbym podpiąć wszystko do radia)

 

Z góry dzięki.

 

 

 

Ps. Będę wdzięczny za łopatologiczne wyjaśnienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności