Skocz do zawartości
Gość majkb

Problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A ja mam następujący problem. Pisałem juz o tym w innym temacie, ale zostal usuniety i niestety nic sie nie dowiedzialem. Otoz moj passat (1.9 tdi 110 km, 1997 rok) nawet na sporym mrozie pali na dotyk (wymienilem swiece zarowe) i po chwili gasnie. Raz przy wiekszym mrozie zdarzylo mi sie, ze krecilem go bardzo dlugo i mi nie odpalil. jak juz sie uda odpalic, to silnik dostaje wibracji i nie pracuja wszystkie cylindry. pochodzi sobie troche na spokojnych obrotach i wszystko wraca do normy. zdarza sie, ze przy temperaturach w granicy 0 stopni, gdy go odpale i zaraz dodam wiecej gazu, tez wpada w wibracje i przez kilkanascie sekund musi popracowac na luzie, zeby wszystko wrocilo do normy. raz lub 2 taka sytuacja przydarzyla mi sie latem, gdy odpalilem auto i ruszylem dosyc gwaltownie. zupelnie nic sie nie dzieje gdy silnik jest cieply. wydaje mi sie, ze chodzi o to, iz silnik jakby nie dostawal paliwa (cos zamarza?) probowalem przeczyscic filter paliwa, zeby sprawdzic czy to cokolwiek pomoze, ale nic sie nie zmienilo.

 

Witam

Ja juz rozwiazalem swoj problem. Wymienilem filtr paliwa na nowy, wezyki przelewowe, bo stare ciekly, wymienilem podstawe filtra paliwa (btw. stara mam na sprzedaz) i nic. Podjechalem w koncu do dwoch mechanikow, przedstawilem problem i obydwaj od razu powiedzieli mi o co chodzi. Problemem byl jakis zawor przy pompie oleju. Prawdopodbonie nie otwieral sie, gdy olej gestnial. Oddalem paska do mechanika, spuscil olej, zdjal miske, odkrecil pompe, przeczyscil zawor-podobno byl bardzo zasyfiony, zalozyl pompe, nowa uszczelke, przykrecil miske, zalal olej i pasek dziala jak potrzeba. nie ma zadnych problemow po odpaleniu. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam podobny problem z odpaleniem silnika po dłuższym postoju,wymienię świeczki ale narazie małym nakładem chciałbym zamontować zaworek zwrotny,czy ktoś może mi powiedzieć gdzie mam go zamontować aby potem w razie czego można by było wrócić do starego ustawienia. Myślę o zamontowaniu gdzieś przy filtrze paliwa tylko widziałem że tam dużo przewodów od niego odchodzi.Dwa grubsze to domyślam się że to zasilanie i powrót a reszta to już czarna magia.29122011216.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworek musisz zamontować na dolnym wężyku u góry ekranu a świece najpierw sprawdz po co niepotrzebnie wydawać kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że poprzedni właściciel przez 7 lat na pewno ich nie zmieniał a ja chciałbym już coś wykluczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam są trzy obok siebie od lewej zielony biały i niebieski . to na którym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje mają 10 lat i działają :) jak nie chce ci się sprawdzić lub masz dużo kasy to wymień nie zaszkodzi :) u góry zdjęcia są 2 wężyki chodzi o ten dolny poniżej chłodniczki (nie niebieski) po co ci zaworek zapowietrza się ? pompa tandemowa ma swój zaworek zwrotny

Edytowane przez neoarti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz lubię jak wszystko z autkiem jest w porządku,dziś stał pod chmurką przez 5 godzin w tem -17 i chyba za 4 razem odpalił i jak odpalał to tak jak ursus załapywał w końcu załapał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mogą być świece ale nie muszą :) mój po takim czasie pali praktycznie bez grzania

może warto jednak najpierw je sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz lubię jak wszystko z autkiem jest w porządku,dziś stał pod chmurką przez 5 godzin w tem -17 i chyba za 4 razem odpalił i jak odpalał to tak jak ursus załapywał w końcu załapał

 

ja tez lubie jak z autem jest ok ale koledzy maja racje sprawdz swiece moj tez lapal jak ursus i po wymianie swieczek na nowe dalej tak łapie czyli co innego wie ktos moze co to moze byc???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przewód wychodzi w prawo w kierunku zbiornika płynu chłodniczego?

po co ci zaworek zapowietrza się ?

Chcę to wykluczyć ,dlatego wepnę się zaraz za filtrem i jeżeli będzie bez zmian to powrócę do poprzedniej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaworek nie zaszkodzi możesz go zostawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo możliwości,komuś pomogła wymiana aku a innym razem wymiana uszczelek na pompo wtryskiwaczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównym objawem uszkodzonych gniazd lub uszczelek pompek jest przedostawanie sie paliwa do oleju

trzeba sprawdzić kont synchronizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
głównym objawem uszkodzonych gniazd lub uszczelek pompek jest przedostawanie sie paliwa do oleju

trzeba sprawdzić kont synchronizacji

A tym samym wzrost oleju silnikowego.U mnie olej ok,zaraz po uruchomieniu zgaszę i potem pali od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy powodem slabego palenia moze byc walniety czujnik temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście może ale u ciebie nic na to nie wskazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem bo moj pasek słabo sie grzeje wiec myslalem ze czujnik pokazuje zla temp i swiece za krotko grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy tdi pd długo się nagrzewa co do świec to możesz zwiększyć czas ich grzania vagiem u mnie to pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze dlugo ale moj to juz evenement i nic nie pomaga ale dzieki za podpowiedzi,gdzie na vagu to przedłuzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego trzeba czekać aż przekaźnik od świec pyknie? Ja chyba do tej pory jak pamiętam to nie czekałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności