Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli tyl bedzie mial 10J to na glebie moze obcierac jezeli sa 4x 9J to spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy ktos wie moze albo zna model felg podobnych do tych :

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: omanyt-8144352225367329643.jpg Wyświetleń: 1 Rozmiar: 53.6 KB ID: 109954

 

17 cali niestety tylko wchodzi w gre. Oponka do tego bedzie chyba najpopularniejsza 225/45/17 jeszcze tylko nie wiem jaka.

B5 Fl.

Felgi ze zdjęcia to Omanyt i chyba wychodziły najmniejsze 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli tyl bedzie mial 10J to na glebie moze obcierac jezeli sa 4x 9J to spoko
tył jest 10 :hmm klepać nadkole?cieżka sprawa,trzeba przemyśleć za i przeciw,jak wyklepie nadkola to bedzie trzeba malować zas szkoda malować sam tył,juz lepiej zrobić wszytskie poprawki i prysnąć całe boki :kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale niestety cenowo strasznie to juz wychodzi. 18 cali to opona z 700 zl. A ja mialem plan sie zmiescic w 3 tys opony plus felgi zwazywszy na to ze auto nie wiele wiecej warte :) Macie moze cos podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3400 moge odstapić ci ten zestaw z X5 bo ja chyba rozwarze co innego,tam masz opony po jednym sozonie,dystanse ze zmianą rozstawu i felge 19cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary 19 to juz całkowicie odpada. Za duzo jak dla mnie. Max 18 a najlepiej 17 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy jeśli założe alusy 18 cali z oponami 225/45/18 jak maksymalnie nisko bede mógł obniżyć auto aby nic nie obcierało? Wiem, że odpowiedni rozmiar to 40 profil, ale chce miec rownież troche komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od et felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

ale chce miec rownież troche komfortu.

jak masz gwint to ciezko bedzie o komfort :D jeszcze napisz jaka szerokosc felgi masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam takie pytanie. Mam opony 205\55 R16 Zimowe. Mam możliwość zakupienia felg stalowych w rozmiarze albo oryginalnym 7JX16 ET45 albo z ET37 które bardziej byście polecili? No i czy nic nie będzie tarło o nadkole przy takim małym ET (37) i czy auto nie będzie pływać po drodze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile razy bedziesz pytał?

http://forum.vw-passat.pl/threads/1079-Rozstaw-srub-i-rozmiar-piasty!?p=1996244#post1996244

punkty za posty nabijasz czy jak??

tarło o nadkole przy takim małym ET (37) i czy auto nie będzie pływać po drodze?

nie będzie, jakbyś przestudiowal chodź trochę lektórę którą dostaleś miał byś odpowiedź.

Edytowane przez KrajesK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złość piękności szkodzi :) niedenerwuj się

Może ja chce usłyszeć to jeszcze od kogoś kto w praktyce stosował takie felgi z takimi oponami a nie podpierać się kalkulatorami które nigdy nie wygrają z rzeczywistością....

 

Tak jeszcze a propo tych 7JX16 ET37?? Gość który je ma pisze mi że jeździły one w mercu (znaczek merca również na nich jest). Czy taka felga spasuje?

Edytowane przez akutom82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zostawać pierścienie centrujące. W Passacie jest 57.1 a w Mercedesie 66.6. Co do pierścieni centrujących w felgach stalowych jest osobny temat, poczytaj:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/121147-Jak-jest-z-pierscieniami-centrujacymi-do-felg-stalowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz gwint to ciezko bedzie o komfort :D jeszcze napisz jaka szerokosc felgi masz

 

Nie mam gwintu i właśnie mam za duży prześwit. Myśle nad gwintem ale obiawiam się ze bedzie taczka, chyba, ze same spreżyny kupie wtedy nie bedzie takiej tragedii, ale za to nie bedzie regulacji :P Felgi mam 8 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam gwintu i właśnie mam za duży prześwit. Myśle nad gwintem ale obiawiam się ze bedzie taczka, chyba, ze same spreżyny kupie wtedy nie bedzie takiej tragedii, ale za to nie bedzie regulacji :P Felgi mam 8 cali

 

Aha no to tak jak zalozysz gwint to mozesz zejsc duzo inregoloac jak Ci sie podoba ale z komfortem to roznie bywa zalezy og gwintu z regoly jest twardo a napewno nie bedziesz kupowal gwintu za 4tys zl jak nie chcesz zeby Ci glowe urwalo to kup sprezyny -40mm i juz ;) na sprezynach bedziesz mial wiekszy komfort nawet jak zalozysz sportowe amory a wypadalo by bo ori amory moga sie szybko skaczyc przy tych parametrach felgi i -40 mm nic nie bedzie tarlo ja to bym jeszcze dal dystans do tych felg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za dobra rade ;) No więc najbardziej przekonują mnie sprężyny. A amory dużo szybciej sie zużywaja? Bo jak mam kupić sprężyny a po poł roku amortyzatory to czy już nie lepiej gwint - i jesteśmy w punkcie wyjścia :D Czyli jeśli na takich rozmiarach 225/45/18 założe sprężyny -40mm nie bedzie obcierać (nawet jesli wsiądą 2 osoby do tyłu) ?? A dystans będzie ale tylko na tył 15mm-20mm żeby felga była równo z nadkolem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje pomocy:-( Dostalem alu felgi o oznaczeniu 8Jx17H2 ET60 i chcialbym sie dowiedziec czy potrzebuje do nich dystanse?? a jak tak, to jak duze itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności