Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

no no fajnie będzie, ale mówie ja bym zakładał 205/45

Widzę, że nawet fabrykę chcesz poprawiać-w dodatku na fabrycznych felgach :rotfl: Ręce opadają :( Widocznie chcesz, żeby bochum80 szybciej pożegnał się z felgami na jakiejś dziurze bądź krawężniku.

co do opon się jeszcze zastanowię - drogi u mnie nie najlepsze a to zawsze 10mm gumy

Zakładaj takie gumy, jakie podaje fabryka-205/50/17-po pierwsze nie będzie przekłamywać licznik, po drugie-będzie jednak nieco lepszy komfort jazdy.

Edytowane przez Krawcol82
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nawet fabrykę chcesz poprawiać-w dodatku na fabrycznych felgach :rotfl: Ręce opadają :( Widocznie chcesz, żeby bochum80 szybciej pożegnał się z felgami na jakiejś diurze bądź krawężniku.

 

Zakładaj takie gumy, jakie podaje fabryka-205/50/17-po pierwsze nie będzie przekłamywać licznik, po drugie-będzie jednak nieco lepszy komfort jazdy.

toś mnie przekonał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i również mnie meczy temat odpowiedniego doboru felg. Jestem w tym totalnym żółtodziobem ale regularnie "przetrząsam" to forum i mam wobec tego do kolegów pytanie

Jestem właścicielem Passata B5 sedan (1.8T, 150KM) i chcę kupić kompletny zestaw opon z alufelgami na lato. Wybrałem zestaw: opona 205/60R15, felga ENZO 101 6.5x15 5x112.

 

1) Czy taki zestaw jest właściwy dla B5 sedan, wejdzie w nadkole, nie będzie obcierać o wahacz ani wystawać?

2) Jaki jest współczynnik ET i rozmiar pierścienia centrującego dla alufelg zakładanych w B5. Pytam gdyż producent tych felg nie podaje ET ani rozmiaru pod pierścień.

3) Może podpowiecie jak dobrać oponę z felgą o innych parametrach, aby autko miało lepszy wygląd? A przy okazji uniknąć zwiekszonego spalania wskutek oporów toczenia czy przekłamania licznika Koszty dobierania zestawów?

 

Wiedzę na ten temat "zaczerpnąłem" wyłącznie z niniejszego forum (wcześniej nie miałem pojęcia o tej tematyce), dlatego proszę mnie poprawić jeżeli się w czymś mylę. Z góry dziękuję za odpowiedzi jeśli się pojawią....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opona 205/60R15, felga ENZO 101 6.5x15 5x112.
1) Czy taki zestaw jest właściwy dla B5 sedan, wejdzie w nadkole, nie będzie obcierać o wahacz ani wystawać?

Gdyby było znane ET, to było wiadomo, czy wejdzie, czy nie. Rozmiar opony, rozstaw śrub, średnica i szerokość felgi są :ok: ale jakie będzie ET :?: Na taką felgę możesz tez założyć oponę 195/65/15-tańsza będzie.

2) Jaki jest współczynnik ET i rozmiar pierścienia centrującego dla alufelg zakładanych w B5. Pytam gdyż producent tych felg nie podaje ET ani rozmiaru pod pierścień.

ET między 37-45 jest preferowane. W B5 3B fabrycznie było ET45. Otwór środkowy ma 57,1mm.

3) Może podpowiecie jak dobrać oponę z felgą o innych parametrach, aby autko miało lepszy wygląd? A przy okazji uniknąć zwiekszonego spalania wskutek oporów toczenia czy przekłamania licznika Koszty dobierania zestawów?

W poście nr 334 zamieściłem link do odpowiedniej tabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy bardzo podobaja mi sie fele chromowane.Tylko obawiam sie jak to z tym chromem bedzie podczas uzytkowania oto link do aukcji http://moto.allegro.pl/item958885321_731_17_5x112_audi_chrysler_ford_seat_vw_skoda.html lub http://moto.allegro.pl/item962120894_r8_black_5x112_audi_a3_a4_a5_a6_a8_s5_s4_s6_czarne.html te

Co myslice będą pasowaly do passata b5FL?Jeszcze jedno pytanie felga ma szerokosc 8J mam opony 225/45 nie sa za wąskie??

Edytowane przez lota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy bardzo podobaja mi sie fele chromowane.Tylko obawiam sie jak to z tym chromem bedzie podczas uzytkowania oto link do aukcji http://moto.allegro.pl/item958885321..._vw_skoda.html lub http://moto.allegro.pl/item962120894...s6_czarne.html te

Co myslice będą pasowaly do passata b5FL?Jeszcze jedno pytanie felga ma szerokosc 8J mam opony 225/45 nie sa za wąskie??

 

Felgi co do parametrów są idealne i wejdą do Twojego passka, opona jest w sam raz na 8cali ja mam 8cali i oponę 225 i jest rowno z felgą, 215 też jest ok na 8calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie felga ma szerokosc 8J mam opony 225/45 nie sa za wąskie??

Tabelka w poście 334.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje zapytanie...

 

Witam,

 

Mam do kupienia felgi Ronala 16" 7,5" ET 42,5 czy to podejdzie do Passka B5 3BG 2001 rok Variant czy konieczne będą dystanse?? Opony 205/55/16.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taka feleczka będzie odpowiednia do passka 3bg kombi z 2005 i jak wam się widzi.. passek jest srebrny... a już mi się w głowie miesza od oglądania tych felg

http://www.allegro.pl/item953732590_...ny_rasowe.html

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy taka feleczka będzie odpowiednia do passka 3bg kombi z 2005 i jak wam się widzi.. passek jest srebrny... a już mi się w głowie miesza od oglądania tych felg

http://www.allegro.pl/item953732590_...ny_rasowe.html

 

pozdr

Rozmiar felg jest jak najbardziej w porządku... Pamiętaj tylko, ze otwór środkowy ma w VW 57,1mm średnicy. A co do samych felg-Tobie mają się podobać-to Ty będziesz jeździł samochodem z tymi kołami i będziesz na nie patrzył po kilka razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do kupienia felgi Ronala 16" 7,5" ET 42,5 czy to podejdzie do Passka B5 3BG 2001 rok Variant czy konieczne będą dystanse?? Opony 205/55/16.

będą pasowały

Gdybys troche pczytał ten wątek wiedział byś że felgi z ET 35-45 wchodzą bez problemu i nie potrzeba dystansów :D

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :), przeczytałem wątek strona po stronie i nigdzie nie znalazłem takich felg o szerokosci 7,5". Dzięki raz jeszcze za odpowiedź.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do kupienia felgi Ronala 16" 7,5" ET 42,5 czy to podejdzie do Passka B5 3BG 2001 rok Variant czy konieczne będą dystanse?? Opony 205/55/16.

Wewnętrzny brzeg felgi będzie prawie 2cm głębiej niż w fabrycznej feldze-miałbym obawy, czy to tak ładnie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzie mi czy 17 z ET32 7,5cala i oponami 235 podejda do B5 bez problemu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzie mi czy 17 z ET32 7,5cala i oponami 235 podejda do B5 bez problemu ???

 

Tak podejdą, ale oponkę radziłbym 225 na dalsze użytkowanie. Ja mam felgi z et33 i 8" szerkości i felga lekko wystaje jakieś 2-3mm. Twoja felga jest węższa o 1,27cm więc powinna schować się do wewnątrz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wewnętrzny brzeg felgi będzie prawie 2cm głębiej niż w fabrycznej feldze-miałbym obawy, czy to tak ładnie wejdzie.

 

Felgi już na aucie. Wszytko pasuje bez problemów i wygląda bardzo ok :) dystanse nie są potrzebne :P i nic nie obciera. Generalnie jestem zadowolony :D kupiłem opony 205/55/16 Barum Bravuris 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Krawcol82 Zobacz post

Wewnętrzny brzeg felgi będzie prawie 2cm głębiej niż w fabrycznej feldze-miałbym obawy, czy to tak ładnie wejdzie.

Felgi już na aucie. Wszytko pasuje bez problemów i wygląda bardzo ok dystanse nie są potrzebne i nic nie obciera. Generalnie jestem zadowolony

No to fajnie, że wszystko jest OK i że nas o tym poinformowałeś :ok:

Może się to przydać innym na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich... Mam male pytanko mam zamiar kupic felge 8,5x18 et40. Opony mam 225/40r18 czy rozmiar 225 nie bedzie naciagniety na felge?? Chciałbym sie jeszcze dowiedziec, czy felga nie wystawałaby za nadkole???

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich... Mam male pytanko mam zamiar kupic felge 8,5x18 et40. Opony mam 225/40r18 czy rozmiar 225 nie bedzie naciagniety na felge?? Chciałbym sie jeszcze dowiedziec, czy felga nie wystawałaby za nadkole???

Pozdrawiam

 

Felgi z tym ET będą ok, dużo też zależy od wzoru felgi, ale nie będą wystawać. 225/40 wygląda super na 8,5calach ale to już delikatny naciąg.

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności