Skocz do zawartości
Michal1980

Spalone sprzęgło?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem: dzisiaj musialem jechac z przyczepa, dosyc ciezka, i spotkala mnie niemila przygoda, otoz, musialem podjechac pod wzniesienie okolo 40 stopni i spod maski poszedl dym. Domyslam sie ze to sprzeglo, bo chyba z 5 sekund byl na wysokich obrotach i nie mogl zbytnio uciagnac, dopiero koledzy musieli popchnac te przeczepe. TEraz pytanie: Smierdzi pod maska caly czas, ale praca sprzegla jest jak narazie w porzadku - czy po takiej akcji sprzeglo, mocna dostalo po dupie? Czy mozna sprawdzic (albo mechanik) na oko, jak to sprzeglo sie ma? Ile kosztuje ewentualnie sprzeglo i czy moj pracodawca powinien pokryc chociaz czesc wydatkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze bez rozbierania to wiele sie nie zobaczy. Jednak jesli poszedl dym, to sprzeglo mocno musialo dostac. Nie ma pewnie co porownywac, ale u mnie w Seacie Toledo kiedy sprzeglo bylo juz na wykonczeniu, ostatnim etapem wlasnie byl bialy dym spod maski i to sporo go. Charakterystyczny zapach tez sie dlugo utrzymywal, a konsekwencja bylo to, ze spalilo sie doszczetnie, tzn - na luzie przy odpalonym silniku mozna bylo sobie zmieniac biegi bez wciskania sprzegla.

Koszt calego kompletu z dwumasem do B5 TDI to okolo 1500 zl, mysle ze u Ciebie bedzie podobna kwota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Peter za odp. Co prawda troche mnie zdolowala, ale wiem na czym stoje...

PS. Tez jestem z Kalisza;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

2-masa może być w pełni sprawna. Kompletne sprzęgło to Sachs - 700zł a Luk - 800zł.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj jesli mozesz jezdzic i na wysokich obrotach sprzeglo nie slizga sie, takze zmiana biegow jest bezproblemowa, to mozesz jeszcze jakis czas posmigac, ale miej w zapasie kase na wymiane sprzegla. oczywiscie komplet docisk+tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Peter za odp. Co prawda troche mnie zdolowala, ale wiem na czym stoje...

PS. Tez jestem z Kalisza;)

 

Wiem wiem, jak bedziesz potrzebowal, to zalatwimy po taniosci w InterCars :)

 

2-masa może być w pełni sprawna. Kompletne sprzęgło to Sachs - 700zł a Luk - 800zł.

 

 

HHA

 

 

Tzn cena o ktorej piszesz bez 2-masu

Ja u siebie w Passacie B4 mialem kupione kompletne sprzeglo Sachs razem z 2-masem za 1600 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat bo dziś przeżyłem szok, kiedy okazało się że muszę szykować 2500zł razem z robotą za wymianę kompletu sprzęgła i koła dwumasowego w pasacie B5 2003 FL:wsciekly Auto mam miesiąc i już taki koszt...:[ Ech... :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie tez dzis dopadl maly szok. Podczas ruszania z pierwszego biegu trzęsie mi coś z przodu samochodu. jak juz ruszy to wszystko jest ok. ale przy ruszaniu to niezle telepie przednimi kolami. napiszcie prosze co to moze byc. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety mnie tez dzis dopadl maly szok. Podczas ruszania z pierwszego biegu trzęsie mi coś z przodu samochodu. jak juz ruszy to wszystko jest ok. ale przy ruszaniu to niezle telepie przednimi kolami. napiszcie prosze co to moze byc. dzieki

 

Już odpaliłem szklaną kulę i gadająca głowa ze środka mówi, że ktoś wsadził Ci wielkie czarne dildo pod maskę i ono się włącza tylko na jedynce, bo na wyższych biegach wibracje rozerwałyby budę w drzazgi.

 

A na poważnie - za mało podałeś szczegółów - w jakim zakresie RPM występują drgania, w jakich nie występują, czy sprawdziłeś inne biegi na tych samych obrotach, czy jechałeś na pólsprzegle, czy puściłeś może za gwałtownie i auto się przyksztusiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam temat bo dziś przeżyłem szok, kiedy okazało się że muszę szykować 2500zł razem z robotą za wymianę kompletu sprzęgła i koła dwumasowego w pasacie B5 2003 FL Auto mam miesiąc i już taki koszt... Ech...

 

Pociesze cię. Jesli nie masz skrzyni 6tki (a chyba nie masz) to ominęła cie wymiana łozysk w tym dziadostwie. (podobno w 6tkach szybko sie sypią, są źle dobrane). U nas sie rozleciała 2 masa i te łozyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U nas sie rozleciała 2 masa i te łozyska.

Świetne samochody teraz robią... Nie ma co. Kolega w movano robi łożyska w skrzyni średnio co 100tkm. Jak to było że taki mercedes w123 potrafił przejechać 1mln km i nikt tam żadnych łożysk w skrzyni nie wymieniał? Taki mały OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetne samochody teraz robią... Nie ma co. Kolega w movano robi łożyska w skrzyni średnio co 100tkm. Jak to było że taki mercedes w123 potrafił przejechać 1mln km i nikt tam żadnych łożysk w skrzyni nie wymieniał? Taki mały OT

 

Tak, masz racje, W123, W124 to były auta tzw "strzał we własną stopę". Bo w chwili obecnej na autach się prawie nie zarabia - zarabia się na serwisie.

I niestety - zauważcie, że teraz wozy obliczane są na okres 5 lat eksploatacji - czyli średni okres kredytowania / leasingu. Auta jeżdżą coraz szybciej, robią coraz większe przebiegi w ciągu roku - muszą, żeby sprostać coraz szybszemu tempu życia. Takie auto po 3 - 5 latach zazwyczaj ma już nakulane 500000 km, po czym licznik zmienia wartość na 160 tysięcy i idzie do Polski, gdzie my takowe kupujemy i narzekamy, że zaczyna się sypać. Nie ma się co dziwić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam passata 108tys km, orginalny przebieg,spalilo mi sie sprzeglo,na luzie biegi wrzucam itp,czy wie ktos czy jego spalenie sie rzutuje na trwalosc dwumasy i wysprzeglika?, czyli czy teraz wystarczy ze kupie tarcze i docisk? czy musze jeszcze wysprzeglik i ewentualnie dwumase. Wczesniej przed awaria a takze po niej jak zaczelo sie sprzeglo slizgac i spalilo to nie mialem problemow z wibracjami ani stukotami jak przy uszkodzonych dwumasach... I dziekuje za rady typu najlepiej z wysprzeglikiem i dwumasa wymienic bo to to wiem sam, ale niestety nie przelewa sie z kasą i chcialbym zrobic tylko to co konieczne,tylko nie chcialbym zeby sie okazalo ze zaraz bede musial dwumase wymieniac... z tad moje pytania. Nowke sprzeglo z wysprzeglikiem mam za 750zl, mam tez uzywane z dwumasą bez wysprzeglika(sam nowy 200zl), wygląda swiezo,niby ma miec 9tys mil i jest z 2009r za 550zl,jezeli spalenie sprzegla nie rzutuje na dwumase to lepiej kupic nowe sprzeglo chyba, tylko ze nie wiem czy rzutuje czy nie, prosze kogos o rade, Pozdro forumowicze

Edytowane przez Ra _-_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe i po co kupować w dzisiejszych czasach diesla? Passata ma ojciec ale ja mam Golfa 4 z silnikiem 1.6 benzyna, za sprzęgło kompletne zapłaciłem 350zł :D . Ludzie nauczcie się że diesel robi ogromne przebiegi w Niemczech (w Polsce też zresztą) i diesla kupuje się do jazdy a nie do patrzenia w garażu. A potem handlarze cofają o 100tyś km czy 200 tyś km bo nie widać przebiegu w Passacie i potem są problemy. Dzięki Bogu że benzyna choć ciut droższa na dystrybutorze i paląca tyle, ile 2.5 TDI w automacie to odwdzięcza się zdecydowanie niższymi częściami zamiennymi i mniej skomplikowaną naprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem musiałem przygazować na wstecznym (podjazd) i zaczeło smierdziec, wydaje mi się że to sprzęgło ale nie jestem pewny. Przejechalem jakies 3 km i dalej śmierdzi.. poradzcie coś;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,tarcza na pewno uległa przypaleniu.Dopóki autko się nie ślizga na wyższych obrotach to można śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zanim moje sie spalilo to zagotowalem je z xx razy... A rano juzgo nie bylo na drugi dzien :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności