Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

SIEMA WSZYSTKIM. MAM TAKIE PYTANIE CZY TE ZAWIESZENIE Z AUDI A4 B6 BĘDZIE PASOWAĆ DO PASSATA B5 FL ??? http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-zawieszenie-s-line-1be-1-8t-avant-i4475156443.html

 

nie bedzie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Koledzy na MTSach gwintowanych jest jakieś oznaczenie po niżej którego jak się zejdzie to gwarancja przepada? Pytam bo piszą róznie jedni 7cm drudzy 8cm że można obniżyć. Ogólnie chcąc u mnie zejść do 60cm od ziemi do nadkola muszę obniżyć 8cm a to już taka granica jak widzę.

 

nie panikuj krec ile trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAPET podziękował na info.

 

PS: Nie dawałeś znać i kupiłem u kogoś innego, mam tylko nadzieję że będzie jeździło i nie padnie bo jak się nie ma kogoś zaufanego to z reklamacjami bywa różnie zdążyłem się przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c8a9a422b9fc764ae3d46517b384.jpg

 

Koledzy czy tylna regulacja ma być w ten sposób zamontowana? Jutro się biorę za montaż i wole uniknąć nieporozumień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo gdzieś w tym temacie wyczytałem że gumy seryjne z dołu sprężyny się wywala i tam ma iść ta regulacja zamiast ich.

 

PS: Czy na amortyzatorze MTSa tył ma być odbój z osłoną czy nie bo w kpl nie ma i nie wiem czy kupować coś co podejdzie.

Edytowane przez kbc85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien być chyba że chcesz mieć tam syf z drogi taki jak piach błoto woda itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie amorki polecicie do sprężyn eibacha E8557-140 do paska kombi z dieslem AFN? Aktualnie mam seryjne sprężyny i amory gazowe bilsteina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu założyłem gwint, siadł chyba ciut za nisko bo koła wchodzą w nadkola z 1cm.

IMAG0527.jpg

IMAG0526.jpg

Edytowane przez kbc85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narzekaj dobrze siedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalacie osłony silnika i skrzyni czy macie to zostawione u siebie? Poczekam do zimy bo ogólnie ten setup jest całoroczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywalacie osłony silnika i skrzyni czy macie to zostawione u siebie? Poczekam do zimy bo ogólnie ten setup jest całoroczny

 

nie wywalaj, a nawet proponuje Ci zmienić na taką z blachy, co do zimy hmmmm..... powodzenia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 206 na zimę na większe śniegi :) Passat to tak na niedzielę się z rodziną przejechać tak to stoii. Zimy ma nie być :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak dokładnie powinien być gwint? Bardzo twardy czy tak jak ja mam trochę dziwnie jak jade i napotkam mulde na drodze to albo jedno albo drogie lub oba kola tra o błotniki . jak by to mówiąc jest miękkie . a powinno być twarde tak ze nie da się go rozbujac gora dol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jak dokładnie powinien być gwint? Bardzo twardy czy tak jak ja mam trochę dziwnie jak jade i napotkam mulde na drodze to albo jedno albo drogie lub oba kola tra o błotniki . jak by to mówiąc jest miękkie . a powinno być twarde tak ze nie da się go rozbujac gora dol

 

zależy od gwintu, jedne są "miękkie" np. ta lub mts a są też mega twarde betony jak np.: supersport....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to takie buty. a ile za taki supersport?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi nie chcesz twardego gwintu :) Jeździsz po niemieckich autostradach to tak ale w innym wypadku nie brał bym czegoś tak twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę jeszcze o pneumacie bo czasem muszę objechac pewne drogi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedne są "miękkie" np. ta lub mts

 

Mts fakt jest miękki , ale o ta nie można tego powiedzieć... ten zawias jest zajebiście twardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem TA w Audi i powiem tak, nie wiem jak to powinno pracować normalnie bo ja posadziłem auto na max w dół tak że odboje przednie miały jedno jajo reszta wycięta. Twardy był ale tą ocenę postawiłem po przesiadce z 225/40/18 na 215/35/18. Od kilku dni mam MTSa i powiem że jak na razie jest rewelacja pod względem wygody. Mam 19" i w porównaniu z TA to ten jest miodzio. Nie jeździłem jeszcze po jakich tam wybojach bo w okolicy mam nowe drogi porobione więc nie wypowiem się jeszcze na max w tej sprawie ale już widzę że lepiej wybiera jakieś tam małe nierówności w porównaniu z TA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez jezdze na mts obecnie zmienilem tyl by zyskac na komforcie dla podruzujacych na kanapie :)

Jako gwint jest calkiem przyjemny, da sie przywyknac, Fk do dopiero beton czy tam Technix... Mts jest jeszcze w miare, ale ponoc na tylnej kanapie juz nie da sie wytrzymac.

 

Zima??

 

Ja przejechalem cala zime na skreconym zawiasie. Gdzie nie gdzie balem sie bo szorowalo, balem sie o miske, skrzynie i zawieche. NO i najwazniejsze zderzak. Udalo sie bez wiekszych klopotow dotrwac do wiosny. Do nadkola mam jakies 66 cm i to wystarcza, nie mam zamiaru spuszczac tego nizej bo nie ma sensu.

 

Pneumat? Ohh czlowieku to jest dopiero rewelacja, na trasie w dol i lecisz sobie, na miescie czy osiedlu gdzie pelno progow i kraweznikow wiadomo w gore i to wszystko za pomoca jednego przycisku badz 4 :P

 

MImo tego jak ktos chce sztywnego komfortu to brac Mts'a, jeden minus nie ma tivu, ja do poruszania sie potrzebuje miec wbity, w Polsce tego nie wymagamy. Temu musze sie przezucic na cos innego.

 

Furacz pieknie siadl na tych kolkach, ladnie widac tarcze :P:P MOze jakies RS6 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności