Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

8D0411105AS (oznaczenie kropkowane 1x zoly/1x brazowy) - 393,18PLN/szt

8D0411105CT (oznaczenie kropkowane 1x szary/2x niebieski) - 393,18PLN/szt

 

info mam z AutoSudety Wałbrzych z grudnia zeszlego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 zł za sprężyny :lol jak ktoś kupuje takie w tych cenach, to ja się idę przeżegnać lewą nogą :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gegas, podpowiedz mi gdzie można dostać te sprężyny? Ty kupiłeś używane?

 

Oczywiście,że używki.Szukaj na portalach aukcyjnych.Wystawiają różne,nie koniecznie "sport".Trzeba podzwonić i popytać czy mają akurat "w takich kolorach" jak potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a gwint uzywany FK??? mam i chetnie zmieni wlasciciela.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko.....

Kupiłem i wczoraj założyłem gwint MTS od Mapeta.

Jak ustawiałem równo nakrętki na kolumnach to auto stało krzywo - prawa strona niżej o ok 15mm - ułoży się pewnie, ale z tyłu jest masakra jakaś.

Z tyłu jak równo dałem regulację z obu stron to lewy tył stał niżej o ok 40mm od prawego......!!?? Ktoś ma pomysł czy te aż 40mm może się ułożyć....!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40mm to trochę duzo :P tyle to sie raczej nie ułoży. Z przodu inaczej sie nic nie da zamontować, ale z tylu moze jakos inaczej strony zamontowales? No z jednej dalej poduszki gumowe a z drugiej nie?

 

A moze mierzyles zaraz po opuszczeniu z lewarka/podnośnika? Bo zawsze przed mierzeniem po wymianie proponuje pojeździć chwile autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;)

 

Mam następujące pytanie: co wybrać do obniżenia o ok 40 mm do Passata B5 Variant? Brać kit MTSa, Eibach Pro Kit + amortyzatory MTS czy od razu gwint MTS? Jeżeli 17 to opony 205 lub 215 o profilu 40 a jeżeli 18 to także 205 lub 215 ale profil 35. Auto nie jeździ na zloty, użytkowane na co dzień, ma dobrze wyglądać, pewniej się prowadzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kojarzy ktoś z Was sprężyny sportowe,czerwone o takim symbolu - VW046 VR 17/07 ? Czyżby jakiś oryginał ? Znalazłem takie do FL 1.9TDI 130KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No z jednej dalej poduszki gumowe a z drugiej nie?

Z obu stron tak samo złożone - guma tylko u góry, u dołu bez gumy, tylko nakrętka z regulacją...

Bo zawsze przed mierzeniem po wymianie proponuje pojeździć chwile autem.

Po wymianie zrobiłem na razie ok 25 km - jest lepiej ale nadal spora różnica....

Czy może być tak że jedna sprężyna jest dużo twardsza od drugiej....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. jaki polecacie gwint, najlepiej w kolejności od najlepszego do najgorszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki przedział cenowy Cię interesuje, bo po co mamy pisać o gwintach za 5 tysięcy jak Ty masz np. tysiąc. Druga sprawa, czy chcesz kupić używany czy nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od najlepszych: KW oraz Eibach, Weitec, AP wraz z wysokim modelem FK (chociaż tu jestem otwarty na opinie innych ;) ), MTS, Ta Technix, TuningArt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze o H&R oraz Bilsteinie. Też trzeb wziąć pod uwagę, że tych gwintów z każdej marki jest często po parę różnych modeli. Chociażby jest Bilstein ma modele B14 i B16, które się róznią - jeden zwykły, drugi z regulacją twardości. Tak samo KW ma 3 rodzaje. Więc to jest temat rzeka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj jaki przedział cenowy Cię interesuje, bo po co mamy pisać o gwintach za 5 tysięcy jak Ty masz np. tysiąc. Druga sprawa, czy chcesz kupić używany czy nowy.

 

Do 2 tysięcy i tylko nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do 2 tysięcy i tylko nowy.

 

to bierz ap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, bralbym AP. Najlepszy gwint na ktory wystarczą 2 tysiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0088.jpg

 

 

co zrobic zeby tyl usiadl nizej? sprezyny z gwintu bez regulacji juz siedza i wyjete gumy, jak balast z bagaznika wyciagam to jeszcze sie podnosi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co możesz zrobić to kupić jakieś niższe sprężyny i skrócić amora. Sam mam ten problem, ale jeszcze się za niego nie zabrałem. Trzeba znaleźć niższe sprężyny, które będą pasowały na te "cycki" w których siedzi sprężyna, a potem trochę skrócić amora, aby sprężyna po podniesieniu auta nie była zbyt luźna, bo może w jeździe wypaść i będzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]104126[/ATTACH]

 

 

co zrobic zeby tyl usiadl nizej? sprezyny z gwintu bez regulacji juz siedza i wyjete gumy, jak balast z bagaznika wyciagam to jeszcze sie podnosi :/

 

ja bym tak zostawił tylko felgę większą i ładniejszą zapodał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Air ride ciezko sie schodzi a ty na gwincie tak nisko chcesz zejsc ale dobra, słyszałem o takich ludzich którzy poprostu pod wpływem siły sciskaja na prasach i zmniejszaja poprstu długosc sprezyny , tylko niewiem jak z twardoscia to potem wyglada i zreszta, bo nie wgłebiałem sie w temat. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności