Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podpowiedzcie Panowie jak bedzie wygladal moj passat na sprezynkach od Passat Variant (3B6) 1.6, 2.0, 1.8 T ohne Automatik 11.00 - 1070 kg 1200 kg 10-85-002-08-22 30 mm 30 mm przod EW 1532001 VA a tyl zalozyl bym normalnie od 1,9 tdi chodzi mi o sam przod czy nie beda za miękkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Mam do Was pytanie. Mogę kupić Eibach Pro-Kit od B5FL (sedan 1.8T) w ktalogu Eibacha napisane jest, że nacisk na oś 1070/1070, ja mam przed lifta też w sedanie i z 1.8T, ale w katalogu Eibacha jest, że mam 1020/1010 czyli jak założę od polifta to mi nie siądzie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nowe sprężyny sportowe od razu siadają ile maja siąść czy trzeba im dać troche czasu na ułożenie sie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trochę pojeździsz to siądą jeszcze z centymetr.Wsio zależy od producenta,bo różnie to wygląda :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pytanie laika - czy regulowanie gwintowanego zawieszenia (podwyższenie, opuszczenie auta na nakrętkach) wymaga ustawienia geometrii czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak, ale ja nigdy tego nie robię, to samo po przemianie z serii na gwint, sprawdzałem nie raz i nic się nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rob geometrie! na 100% sie zmienia

 

kiedys 1 raz czytalem posty ze niby na wielowahaczu sie nie zmienia i opony po sezonie byly na smietnik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzałem i mi się nie zmieniła ani razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypadek i szczesliwy traf bo na 100% ja zmieniam zawias kazdego roku 2 razy i na pewno nigdy nie zmienie bez geometrii ustawiania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem gwint weiteca u siebie w passacie b5, powinien zostac tależyk z tyłu z góry i z dołu spręzyny? zostawiłem tylko ten z góry, może ma ktoś z Was podobny gwint? zaintrygowało mnie to bo jest mniej wiecej w połowie wysokości a nie wsadzę palca pomiedzy koło a nadkole (seryjna stal 15)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tobie chyba chodzi o te gumy co są nad i pod sprężyna na tylnej osi bo tam żadnych tależyków nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dokładnie o te gumy chodzi. Mają zostac z gory i dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od ciebie mozesz zostawic te gumy a możesz obydwie wywalić a mozesz zostawić jedna to już od ciebie zalezy jak tobie się bardziej podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc chodziło mi o prawidłowy montaż, teraz jest temat dla mnie jasny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawiasz gume tam gdzie nie ma regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zostawiasz gume tam gdzie nie ma regulacji
Właśnie o to mi chodziło, tak zrobiłem bo jakoś specjalnie ta nakrętka nie chciała wejsc na gumę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów ;p

otóż sprawa jest taka że chcę obniżyć mojego b5 fl kombi tak aby ładnie wyglądał na 18" kołach o profilu opony 40 . Jakie obniżenie polecacie i ewentualnie jaką firmę sprężyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów ;p

otóż sprawa jest taka że chcę obniżyć mojego b5 fl kombi tak aby ładnie wyglądał na 18" kołach o profilu opony 40 . Jakie obniżenie polecacie i ewentualnie jaką firmę sprężyn?

 

a nie myślałeś o ori sprężynach montowanych do paska kombi? chyba że chcesz jakieś firmowe to polecam sklep MAPET'a ja brałem MTS i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmissiek no też myślałem nad MTS-em ale nie wiem czy obniżenie -40mm będzie dobre i czy nie będzie mi nic obcierało:rumieniec

Przydała by się fotka takiego Passata na 18" i z zawiasem -40mm, chciałbym widzieć jak mniej więcej się to prezentuje :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmissiek no też myślałem nad MTS-em ale nie wiem czy obniżenie -40mm będzie dobre i czy nie będzie mi nic obcierało:rumieniec

Przydała by się fotka takiego Passata na 18" i z zawiasem -40mm, chciałbym widzieć jak mniej więcej się to prezentuje :lol

 

niestety nie posiadam takiego. mam tylko sprężyny takie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności