Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy sprezyny o takich oznaczeniach beda pasowały do VR5 kombi i ile sie bryczka położy EIBACH PR , EW 1558202HA

KBA 90492 , EW1532001VA ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam sprężyny eibach -30mm z racji tego że moje amory (przód) zostały uszkodzone i chwilowo jeżdżę na "pożyczonych" które nie są w dobrym stanie, przymierzam się do zakupu właśnie amorów i polećcie mi coś sensownego do założenia albo na sam przód albo jakiś komplet tak żeby to fajnie pracowało z eibachem auto to pasior 1.9 tdi 115 variant... chodzi mi o zachowanie choć min.komfortu za opinię bardzo dziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie z tyłu MTS+H&R i nie ma tragedii. Na przód też będę zakładał MTS amorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawieszenie na gwincie 2500 zł. Gleba...Komfort z jazdy, dobre prowadzenie, świetnie trzyma się drogi. Gorzej z dziurami na drodzę. trzeba uważać. Ale o tym się nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki też właśnie myślałem o MTS.

 

 

Powiedzcie czy przy zmianie amorów na np.MTS trzeba jakoś skracać bałwanki itd? czy nie ma takiej potrzeby wiadomo przy pringach -30mm ? za info z góry dzięki

Edytowane przez ERNI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem

 

ja troszkę z innym pytaniem: właśnie kupiłem felgi 17" et35 i sprężyny mts 40/40mm. czy ma sens montowanie takich springów do seryjnych amorów? czytałem też o niemożliwości ustawienia kątów, przez co przy takim setupie tnie opone? może ktoś wypowie się w tej kwestii bo zbaraniałem już do reszty...im więcej czytam tym większy kocioł w głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej lepiej te sprężyny będą współpracowały ze sportowym amorem ale niech się też inni wypowiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czołem

 

ja troszkę z innym pytaniem: właśnie kupiłem felgi 17" et35 i sprężyny mts 40/40mm. czy ma sens montowanie takich springów do seryjnych amorów? czytałem też o niemożliwości ustawienia kątów, przez co przy takim setupie tnie opone? może ktoś wypowie się w tej kwestii bo zbaraniałem już do reszty...im więcej czytam tym większy kocioł w głowie

 

Ma sens tylko amorki ci się szybko wysypią, a kątów się nie ustawia. Ja mam takie obniżenie i opon mi nie tnie, tylko po obniżeniu jedź na zbieżność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o amorkach to wiem, że szybciej polecą tylko właśnie kwestia cięcia opon nie daje mi spokoju. skoro masz tak założone jak ja planuje (a z tego co się orientuję przeglądając forum, nie jesteś jedyny z takim zestawem), i jest git - to tez się skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pro po krótszych sprężyn i seryjnych amortyzatorów mogę wypowiedzieć się na przykładzie Golfa MK3. Kupiłem prawie 3 lata temu już obniżonego o około 30-40mm i do dziś amortyzatory nie wykazują przyśpieszonego zużycia, samochód bez problemu przechodzi przeglądy. A trochę śmiga po naszych dziurawych drogach (oczywiści staram/starałem się wszystkie omijać, teraz śmiga nim dziewczyna).

 

Jedyną wadą takiego setup,u jest efekt ping-ponga. Ale tak jak pisałem, to na przykładzie MK3.

 

Ja uważam że śmiało możesz montować taki zestaw. Zostaw tylko w razie czego seryjne sprężyny gdyby Ci coś nie spasowało.

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady. pasek jeździ już na mts -40mm i jest git:) wiadomo jest twardszy, bardziej telepie, ale jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Myślicie, że który zestaw będzie najlepszy do mojej passty?

 

http://allegro.pl/sprezyny-hr-audi-a6-a4-vw-passat-b5-komplet-i1820433153.html

http://allegro.pl/sprezyna-sportowa-passat-1-9-tdi-kombi-i1818856278.html

http://allegro.pl/sprezyny-eibach-federin-passat-b5-i1810481285.html

 

Chyba najlepsze będą te drugie (KW) - ale nie mogę ich znaleźć w katalogu KW nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak same sprezyny to H&R badz Eibach ale to uzywka wiec loteria...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma możliwość wrzucenia zdjęcia 3BG na 18stkach (225/40) z obniżeniem 30/40/50/60. Zastanawiam się czy jest sens obniżać niżej niż -40 (które uzyskam na sprężynach). Owszem wiadomo, że te 10mm (do -50) może dać bardzo ciekawą "różnicę" na aucie, ale czy gwint (nawet ta technix z regulacją twardości) skręcony tylko na -50 nie rozkręci mi auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na aucie, ale czy gwint (nawet ta technix z regulacją twardości)
ta technix nie ma regulacji twardości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta technix nie ma regulacji twardości

 

A o ile chcesz się założyć, że ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe zalezy jaki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe zalezy jaki

 

Oczywiście ten z regulacją :D - ale, żeby nie zaśmiecać tematu, pozwolisz Mapet, że zarzucę linkiem

 

http://www.mapet-tuning.com/sklep/vw-c-2414_2642_2647.html?osCsid=1rbafpet7m5rkjev81s9egr1d3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie widziałem że jest nowy, ale 2 tyś za ta, lepiej szukać v2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest nic nowego to jest juz od ponad roku napewno w ofercie TA jak nie lepiej :)

tylko mala popularnosc

 

no tyle ze KW to tak x3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności