Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

to Wy myślicie że im droższa oliwa tym lepsza? hahahaha spoko...kasa w błoto

 

a że tak zapytam...co ile k km robicie wymiane oleju?

Edytowane przez CargoHS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to Wy myślicie że im droższa oliwa tym lepsza? hahahaha spoko...kasa w błoto
nikt tak nie myśli, tyle że po tyle jest taka sama oliwa u przedstawiciela Castrola w beczkach 200 litrowych... a nawet trochę drożej bo 25 zł/netto... ale w Polsce mamy same cuda... samochody tańsze niż w Niemczech pomimo iż od Niemca sprowadzone, olej tańszy pomimo opakowań litrowych, olej tańszy niż z Orlenu i Lotosu, a do tego cuda we władzach... żyć nie umierać...

 

Jakby ktoś wiedział jak to mozliwe aby po tyle sprzedawać olej to proszę o info.

 

Co do kasy to popieram... szkoda nawet podatków płacić, bo wszystko ląduje w błocie.

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reasumując...nie wiem jak Wy ale ja leje do swojego paska Castrol Edge 5W40 po 140 zł za 4l. Zrobiłem już na nim jakieś 50 tyś i wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taką prawdziwą "zagwozdką" jest czy dany olej spełnia odpowiednie normy. W moim przypadku VW505.01. Jest oczywiste, że im wyższa liczba "letnia", tym lepiej. Ale tak najbardziej to patrzę na klasyfikację wg API. No i widzę, że są już oleje w tej klasie o klasyfikacji API - SN. Większość renomowanych marek ma w swoim zestawie przynajmniej jeden rodzaj oleju takiej klasy. Ostatnio wykryłem takie oleje produkowane praez Lotos i przeznaczone dla VW. Hmmm... Lepsze to niż podrabiany Castrol czy Mobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio wykryłem takie oleje produkowane praez Lotos i przeznaczone dla VW. Hmmm... Lepsze to niż podrabiany Castrol czy Mobil.

 

ja leje orlena obecnie, kupuje prosto ze sklepu internetowego na stronie producenta. Ciekawe tylko co z jakością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja leje orlena

No i bardzo dobrze, polskie oleje mają dużo dodatków uszlachetniających, a jak spełniają odpowiednie normy, to nie ma się co czaić. Tu jest biuletyn VW zawierający oleje (również polskie), które spełniają odpowiednie normy.

http://www.myturbodiesel.com/images/pdf/vwoiltsb.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normy spełniają bez problemu... jeśli chodzi o same normy to wcale nie mamy gorszych olejów niż reszta świata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelw912

najlepiej castrol ciut drozszy ale za to lepszy zdecydowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjaśniam dlaczego olej z allegro jest tańszy niż w sklepie czyb serwisie.

 

bo sprzedający na allegro najczęściej nie płaci żadnych podatków gdy olej sprowadza z za granicy.

jedzie busem na zachód i przywozi a hurtownik musi zapłacić podatki.

 

mozna to porównać ze sprowadzanymi samochodami - samochód po wszystkich płatach jest dużo droższy niż przed opłatami.

 

Tyle z mojej strony.

 

ps

 

Spróbujcie kupić kilka lub kilkanaście palet od handlarza z allegro - zapewniam , że się nie uda. Próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjaśniam dlaczego olej z allegro jest tańszy niż w sklepie czyb serwisie.

 

bo sprzedający na allegro najczęściej nie płaci żadnych podatków gdy olej sprowadza z za granicy.

jedzie busem na zachód i przywozi a hurtownik musi zapłacić podatki.

 

mozna to porównać ze sprowadzanymi samochodami - samochód po wszystkich płatach jest dużo droższy niż przed opłatami.

 

Tyle z mojej strony.

 

ps

 

Spróbujcie kupić kilka lub kilkanaście palet od handlarza z allegro - zapewniam , że się nie uda. Próbowałem.

wszystko fajnie, tylko jeżeli ma Ci wystawić jakiś rachunek czy to paragon czy faktura to powinno być wszystko rolczione włącznie z podatkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo sprzedający na allegro najczęściej nie płaci żadnych podatków gdy olej sprowadza z za granicy.

jedzie busem na zachód i przywozi a hurtownik musi zapłacić podatki.

 

chyba nie do końca, jak już pisałem w beczce 25zł/litr netto 5W30 (przedstawiciel Castrol Polska) - beka duża 200 litrów, na alledrogo 28 zł/litr - 1,4 prowizja od sprzedaży = 26,60 zł - opakowania jednostkowe min -15 % (4 zł) = 22,60 zł/litr - zysk, koszta (około 6 zł)= 16,60 zł/litr castrola - nie wspominam że co niektórzy piszą że wystawiają FV. Czyli biorąc że to była cenna brutto... to netto pewnie wyszłoby coś około 12zł/litr.

 

A teraz najlepsze... niech ktoś powie ile w dużym hurcie kosztuje np. Lotos 5W30.

 

Jak ktoś mi załatwi po 12 zł litr castrola 5W30 netto w beczce biorę od razu ze 3 sztuki.... jest tu jakiś przedstawiciel Castrola :)

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś porównywałem ceny olejów w Niemczech, to jakoś wcale nie widziałem aby w handlu ogólnie dostępnym była jakakolwiek znacząca różnica w porównaniu do PL. A na tym oleju jeszcze ktoś musi przecież zarobić, pokryć prowizję allegro, zapłacić za transport. Może za słabo szukałem, może nie umiem wyszukać dobrej oferty albo jestem jakiś upośledzony, bo wszyscy moi znajomi mi mówią że kupują od Pana Władka z allegro/bazaru, oryginalnie niemiecki olej, lepszy niż ten w Polsce, w 5 litrowej bańce a cena niższa niż w Polsce za 4 litry. Nie wiem jakim cudem Pan Władek załatwia taki olej, podobno z niemieckich sklepów. A mi się wydaje, że to po prostu jakiś turas spuszcza olej po frytkach, ze swojej budki z kebabem gdzieś w slamsach w berlinie i woła, "Polaczku, mam dla ciebie dobry olej - niemiecki, z "4" w kodzie kreskowym... prawdziwy long life, frytki na nim smażyłem cały tydzień"... Polaczek robi inters i pędzi z tym do polski... sorry, inaczej tego nie widzę. Te ceny z allegro to jeszcze nic, mój sąsiad mi kiedyś proponował olej "z niemiec" za ok 60% ceny Polskiej - jakim cudem?

 

edit:

To jest tak samo jak z autami... niech ktoś mi znajdzie w Niemczech, pewne auto w dobrej cenie i dobrym stanie... guzik znajdziecie... wszystko będzie w porównywalnych cenach jak w Polsce, więc jakim cudem handlarze sprowadzają "igły" auta, zarabiają, płacą za transport i wystawiają w atrakcyjnych cenach... Takie cuda to tylko "polaczki" i turasy robią... Oryginalne oleje i niskie pzrebiegi to polska specjalność.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadajcie z Wesem albo Marcinem od Motula - a rozwieją wasze wątpliwości jakie tu macie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pogadajcie z Wesem albo Marcinem od Motula - a rozwieją wasze wątpliwości jakie tu macie
wszystko fajnie, tylko jeżeli ma Ci wystawić jakiś rachunek czy to paragon czy faktura to powinno być wszystko rolczione włącznie z podatkami

Weso słuchamy gdzie jest haczyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest tak samo jak z autami... niech ktoś mi znajdzie w Niemczech, auto w dobrej cenie i dobrym stanie... guzik znajdziecie... wszystko będzie w porównywalnych cenach jak w Polsce, więc jakim cudem handlarze sprowadzają "igły" auta, zarabiają, płacą za transport i wystawiają w atrakcyjnych cenach... Takie cuda to tylko "polaczki" i turasy robią

 

A to ponoć odbywa się tak że jeśli wykupisz jakiś tam abonament np na mobile.de to widzisz wszystkie ogłoszenia. Ci bez abonamentu widzą z aut tylko okruchy. Stąd najlepsze auta idą poza naszym zasięgiem czyli zwykłego szarego Polaka.

 

---------- Dodano o 13:18 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:16 ----------

 

Weso słuchamy gdzie jest haczyk ?

 

Ja mogę tu napisać ile sam wiem od nich. Chodzi o ilość zakupu :) jak będą mieli czas i ochotę oczywiście może zdradzą rąbka tajemnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weso słuchamy gdzie jest haczyk ?

haczyk jest taki ze znacząca większość produktów jest podrobiona, My do tej pory wysyłaliśmy do ekspertyzy 2 motule z allegro i oba podrobione:) jeden mam na sklepie dla potomnych:). Ostatnio miałem klienta który mobila z allegro do testów dawał i 15% było w nim wody. Chwile przed nim był klient który pracuje w drukarni i mówił że drukowali komuś etykiety na castrola... także nie ma co tu gdybać o cenach. Nie mówię oczywiście że wszsytko co tanie na allegro to podrobione ale duża większość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko fajnie, tylko jeżeli ma Ci wystawić jakiś rachunek czy to paragon czy faktura to powinno być wszystko rolczione włącznie z podatkami

 

paragony i faktury też da radę wystawić tak , żeby na koniec nie placić podatku.

 

towar może być sprzedawany po 1 grosz a jego wartość rynkowa to 100 zł - już masz możliwość obejścia podatku dochodowego . następnie może się uszkodzić towar , może zginąć .

na stracie można jechać latami.

vat też jest do obejścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszsytko jest do obejścia, swoją drogą były przypadki że część towaru to lewizna z niemiec np była a część normlanie od jakiegoś importera. Rachunki były tylko co w niektórych paczkach. Podkładką czy olej oryginalny była faktura od oficjalnego dystrybutora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze sprawa tego rodzaju ,ze na allegro olej sprzedawany jest po kosztach a zarabia się na przesyłce.

 

Weso

jeśli jesteś autoryzowanym punktem sprzedaży Motula to czy możesz potwierdzić , że twoje ceny sprzedaży reguluje "motul"?

czyli zbyt tanio , np z marżą niż np 15 % ,też nie możesz sprzedawać? - czyli masz ustaloną cenę minimum .

 

U wielu producentów tak to się odbywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze sprawa tego rodzaju ,ze na allegro olej sprzedawany jest po kosztach a zarabia się na przesyłce.

 

Weso

jeśli jesteś autoryzowanym punktem sprzedaży Motula to czy możesz potwierdzić , że twoje ceny sprzedaży reguluje "motul"?

czyli zbyt tanio , np z marżą niż np 15 % ,też nie możesz sprzedawać? - czyli masz ustaloną cenę minimum .

 

U wielu producentów tak to się odbywa

dokłądnie wielu tak ma, motul niestety na polskim rynku tego nie ma;/ i prze te ceny są jakie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności