Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Moje? Nie mam odniesienia, bo to moja druga wymiana i zalałem to samo. Na ciepłym chodzi cichutko i nie klepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak Twoje subiektywne odczucia po zmianie oleju ?

 

Pozytywne, jako tylko kierownik auta cieżko coś więcej napisać. Zobaczę po 15 tys czy będę musiał coś dolać. motula może z setke dolewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Motul to Mid saps a nie Low saps tak jak wczesniej pisano

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Olej Motul Specyfic 5w30 504 /507 z norma ACEA C3 to Mid Saps....A serwis VW mowi zeby lac olej z norma Low saps a sam leje Motula...Jak to jest bo nie rozumiem?? Czyli jaki olej bylby dobry do naszego passata z norma Low Saps??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A serwis VW mowi zeby lac olej z norma Low saps a sam leje Motula

 

Gdzie takie ASO masz?? VW nie ma z tego co wiem umowy z Motulem. Castrol i Mobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie takie ASO masz?? VW nie ma z tego co wiem umowy z Motulem. Castrol i Mobil.

 

sorry,faktycznie. Masz racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek

 

VW zaleca oleje niskopopiołowe, tak samo jak bmw mercedes opel etc

takie są też oleje które do nich wlewamy ( aprobata 504.00 507.00), kryterium spełnienia tej normy -> obniżona zawartość popiołów - to wymóg własnie vaga i reszty

 

 

oleje low saps o jeszcze niższej zawartości popiołu niż zalecane do vaga to popularna C1, C4 np do mazdy która takich poziomów siarki fosforu wymaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dla mnie nie potrzebnie siejemy zamęt. Lałem motula w swoim B5 przez 8 lat w CC lałem przez 2 teraz przeszedłem na LM. Nic się nie działo z silnikami. Ważne by nie lac oleju z beczki a wydać na markowy olej u naszych sprzedawców komercyjnych - pewne źródła i uwierzcie mi nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam ci wierzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No !!! :D i dlatego jutro pieczesz mi kiełbaski na grilu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z serwisu. Olej i filtry wymienione. Do tej pory jak wcześniej wspominałem używałem Elf Solaris LLX 5W30. Francuski olej wyprodukowany w technologii syntetycznej. Nie powiem o nim złego słowa. Wlałem go 2 razy do silnika i przejechałem na nim 30000km. Możecie mi wierzyć lub nie, ale przez cały ten okres nie dolałem ani kropli. Oleju ani nie ubyło ani co ważne nie przybyło Jedyne co mnie skłoniło do przejścia na Millers Oils XF LongLife 5W30 to fakt, że jest to olej w 100% syntetyczny i posiada bardzo wysokie oceny użytkowników.

Edytowane przez Supernorby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłem z serwisu. Olej i filtry wymienione. Do tej pory jak wcześniej wspominałem używałem Elf Solaris LLX 5W30. Francuski olej wyprodukowany w technologii syntetycznej. Nie powiem o nim złego słowa. Wlałem go 2 razy do silnika i przejechałem na nim 30000km. Możecie mi wierzyć lub nie, ale przez cały ten okres nie dolałem ani kropli. Oleju ani nie ubyło ani co ważne nie przybyło Jedyne co mnie skłoniło do przejścia na Millers Oils XF LongLife 5W30 to fakt, że jest to olej w 100% syntetyczny i posiada bardzo wysokie oceny użytkowników.

 

to zdaj relacje jak sie jezdzi na millersie czy jakies odczuwalne zmiany na plus czy na minus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni olej z aprobatą 504.00 507.00 z beczki a z opakowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czym się różni olej z aprobatą 504.00 507.00 z beczki a z opakowania ?

 

Niczym, o ile pochodzi z pewnego źrodła i jest odpowiednio przechowywany. Jakbym miał do wyboru olej z beczki lub z butli to wybrałabym ten drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak usune DPF to na jakim Motulu moge jezdzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak "na oko", domowymi sposobami mozna ocenic, ze olej A jest "dobry", a olej "B" zly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wloz na 2 godziny do zamraźalnika a pozniej zobacz jak sie leje jaka maja konsystencje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to mi powie moze cos o tym jak sie olej zachowuje w niskiej temperaturze. Wciaz ciezko powiedziec o tym jak sie przenosi to na zywotnosc silnika jeszcze. No i moze kogos specjalnie taki przypadek nie obchodzic, bo rzadko lub wcale nie odpala samochodu w niskiej temperaturze.

 

A czy ma ktos wyniki badan dla duzej grupy samochodow, gdzie mozna zobaczyc porownanie miedzy olejami jesli chodzi o zywotnosc silnika?

Edytowane przez -Maverick-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytales o domowe warunki i na oko.... To czego oczekujesz ze ktos w domu ma sprzet do testowania olejow ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytales o domowe warunki i na oko

 

Chyba o takie warunki chodzi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz jeszcze koledze z tropikow bo takie temp jak sam stwierdzil nie dla wszystkich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności