Skocz do zawartości
Seaquest

Co myślicie o zestawach HID (Xenon) ?

Jaka barwe żarnika polecacie ?  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka barwe żarnika polecacie ?

    • 4300k
      83
    • 5000k
      53
    • 6000k
      116
    • 8000k
      15
    • 10000k
      12


Rekomendowane odpowiedzi

To ma wyglądać czy świecić ?
kiedy miałem "nieświadomie" 8000k świeciło dobrze, a wyglądało jeszcze lepiej. tyle z mojego własnego doświadczenia.

zresztą gusta są różne i niema co o tym dyskutować.

ponawiam swoją prośbę, mógł by mi ktoś podesłać jakiegoś linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy miałem "nieświadomie" 8000k świeciło dobrze

 

skoro lubisz swiatlo spawarkowe. a oczy Ci sie nie meczyly??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę świeciło dobrze i nie zauważyłem żeby męczyły mi się oczy. a tak na marginesie przyznam szczerze, że byłem trochę zawiedziony jak założyłem 4300k, na 8000k auto lepiej się prezentowało. może jakbym miał porównanie w sensie dwa paski, jeden 8000k i drugi 4300k to zauważył bym różnice taką, że te drugie świecą jaśniej. ja tego nie zauważyłem. myślę, ze taką opcją pośrednią jest 6000k i jeśli kiedykolwiek będę wymieniał żarniki jeszcze raz to chyba na takie się zdecyduje skoro wszyscy tak narzekają na 8000k to coś w tym musi być.

 

pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę, ze taką opcją pośrednią jest 6000k i jeśli kiedykolwiek będę wymieniał żarniki jeszcze raz to chyba na takie się zdecyduje skoro wszyscy tak narzekają na 8000k to coś w tym musi być.

Nie kolego nikt nie narzeka. Powyżej 6000K świeci w kolorze niebieskim przechodzącym w fiolet (ok 12000K). Są to kolory dla lansiarzy i miłośników wiejskiego "tijuningu", do tego koloru z przodu spoiler do ziemi i robić jako spycharko-spawarka. Wybacz troszkę podrwiłem. Jeśli tobie takie coś się podoba.... no cóż o gustach się nie dyskutuje. Proponowałbym obejrzenie gdzieś na forum Magda wrzuciła tabelę z barwami zenonów, porównaj a może masz kolegę, który ma założone np. 5000K lub 6000K. Poczytaj forum a na pewno coś znajdziesz, jak i również linki do sprzedawców zenonów.

Edytowane przez J@ceq
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie założone palniki 6000K i jak dla mnie barwa światła jest za bardzo niebieska. W najbliższym czasie będę zmieniał na 4300K.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid139

mam passka b5 zwykłe lampy. można zamontowac hidY??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można zamontowac hidY??

 

Nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid139

ale w czym jest problem>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w czym jest problem>>

 

w tych 429 postach których nie przeczytałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid139
w tych 429 postach których nie przeczytałeś...

acha.jeste nowy ...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tych 429 postach których nie przeczytałeś...

 

dobre :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupilem zestaw HID'ów firmy M-Tech (350zl)

Zestaw zostal zamontowany w passacie b6 (3C)

 

Problem wyglada nastepujaco:

czasami ksenony pieknie pala a czasami ani jeden nie chce sie zalaczyc (tylko pala sie same zarowki pozycyjne)

lub

zalaczy sie jeden palnik a drugi nie pali...

zauwazylem ze jadac wieczorem z reguly zapalaja sie prawidlowo oba ksenony.

Mial ktos z was podobny problem?

moze wina przetwornic?

sam juz zglupialem co z tym fantem dalej robic.

Prosze o pomoc.

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim pasku B4 mam zamontowane te xenony http://www.allegro.pl/item526635649_mcu_xenony_h1_h3_h7_h11_hb3_hb4_spr_sprzedawca.html

dzialaja jak trzeba zadnych zakłóceń na CB ani w radiu. policja wogole sie mnie nie czepia po mimo bardzo czestych kontroli drogowych z winy braku dopasowania pedkosci w terenie zabudowanym :P... szczerze polecam xenonki. po zamontowaniu udalem sie na stacje kontroli w celu sprawdzenia swiatelek jest wsio oki. jezeli zainwestujesz w dobry sprzet nie bedziesz mial problemu. namontowalem sie tych zestawow od groma i widze co ludzie kupuja. az sie smiac k.... chce. zestaw za 150zl smiechu warte.ja juz na swoich xenonach smigam od lipca 2008r i zadnych problemow.

 

SMERCZ spotkalem sie z takim nietypowym zajsciem ale tylko raz...zakladalem koledze zestaw xenonowy firmy PHILIPS i bylo to samo. po kilkukrotnym wlaczeniu swiatel jedna z lapm wogole sie nie zapalala. byla to wina przetwornicy. przelozylismy ta przettwornice na drugi reflektor i bylo identycznie to samo. myslelismy ze palnik jest uszkodzony ale oba byly sprawne. sprawdzalismy w moim aucie dzialaly jak trzeba...ZESTAW ZWROCILISMY I DOSTALISMY NOWY.koles od reklamacji zadzwonil i powiedzial ze to na 100% przetwornica i bez gadania wymienil na nowy zestaw

 

JESZCZE JEDNA DOBRA RADA

jak macie zamontowane xenon w zestawie H1 i macie reflektor H1+H1 nie mrugajcie swiatlami drogowymi jak nie macie zapalonych xenonów bo podczas zalączenia swiatel drogowych zalączaja sie xenony i palniki sie wypalaja o wiele szybciej to jest jeden minus z dwóch ktory zauwazylem, a drugi jaki jest to jak zgasnie wam auto i beda zalaczone swiatla xenonowe wylaczcie je i odpalajcie auto wtedy unikniecie przepalenia palnika. przetwornica dostaje takiego strzala ze palniki sie jaraja... to tyle co moge wam doradzic

Edytowane przez auchi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zamiar wymienić lampy przednie. Chciałbym kupić angel eys m-ki depo lub FK i do tegp HID Philipsa. Napiszcie mi ze swojego doświadczenia czy będę z tego zadowolony.

I jeszcze jedno czy jak dokonam takiej wymiany to nie będę miał halogenów? U mnie są zespolone w jednej lampie i zawsze na nich w nocy jeżdżę bo normalne światła to porażka w pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze cholera wie czy będziesz zadowolony a po drugie nie będziesz juz miał halogenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę który do 3B założył Angel Eyes a w nie HIDy i jest zadowolony.

Oto zdjęcie jego passka;

 

obraz071qt8.th.jpg

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Tak zadowolony tylko pytanie brzmi czy zadowolenie jest na tyle, by iść w koszta. Lampy Angel eys -550 i zestaw HID- 350= 900 zł. Wydając 900 zł chciałbym nie ryzykować tylko usłyszeć opinie użytkowników jak bardzo jest widoczna różnica w nocy podczas jazdy. Czy te lampy nie parują, nie żółkną odbłyśniki. Nie jest to kwestia, że mi na nie szkoda kasy tylko kwestia wydania 900 zł nie dla wyglądu, estetyki tylko realnie dla mojego komfortu jazdy w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak zadowolony
Lampy Angel eys -550
zestaw HID- 350= 900 zł.

 

ja za HID płaciłem 750 ale wiem co mam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego założyłem HIDy, wprawdzie miałem soczewki w lampach i jestem zadowolony, kolega jeździ już 2 lata i cały czas cieszy się z HIDów jak dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności