Skocz do zawartości
Seaquest

Co myślicie o zestawach HID (Xenon) ?

Jaka barwe żarnika polecacie ?  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka barwe żarnika polecacie ?

    • 4300k
      83
    • 5000k
      53
    • 6000k
      116
    • 8000k
      15
    • 10000k
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialem barwy swiatla: najpierw 5000K, 4300K, a teraz mam 6000K i jezeli bede nastepnym razem zmienial to tylko na 5000K

co nie tak z 4300 i 6000 ??? pomijajac to ze barwa nie biala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda, czy Ty czytasz ze zrozumieniem ? Wypij kawke albo redbula i przyczytaj jeszcze raz temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co nie tak z 4300 i 6000 ??? pomijajac to ze barwa nie biala

Moim zdaniem 5000K najjasniej oswietlaja droge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wszystko jasne ... bo np czy zakres swiatla sie zmienia przy 4300 i przy 6000 ale juz znalazlm chodzilo mi mniej wiecej o to

 

hid-chart.jpg

 

zakres pola widzenia przy roznej ilosci kelvinów

Edytowane przez Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam powiem tak :P tylko 4300!! jak dla mnie, mam takie osramy w B5 i jest pięknie! kolega ma 5000 i jak dla mnie to trochę za niebiesko już, ale jak ktoś chcesz szał robić pod disco to może i 12000 założyć :D

 

inny kumpel ma audi z tego samego rocznika co mój B5, tez ma ksenony 4300, tylko że moje są na nowych palnikach i po czyszczeniu lamp i soczewek i widać różnicę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5000 i jak dla mnie to trochę za niebiesko już

 

To adams zależy pewnie od rodzaju hida. Jacek ma 5000 i jak w nocy zajechał do mnie pod dom to dech mi zaparło. Piękne białe światło nic niebieskiego tam nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie czekam na kuriera z moimi 5000K:) zobaczymy co z tego wyjdzie:))))) porównywałem na żywca 4300 i 6000 ... to fakt 4300 za bardzo podchodzi halogenem, a 6000 nasączone jest niebieskim :) więc myślę ze 5000 zda egzamin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie czekam na kuriera z moimi 5000K

 

Podaj linka skąd brałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie wszystko jasne ... bo np czy zakres swiatla sie zmienia przy 4300 i przy 6000 ale juz znalazlm chodzilo mi mniej wiecej o to

 

najlepszy zasięg świecenia mają palniki 4300K - 3300 lumenów (światło delikatnie wchodzące w żółtawą poświatę), 5000K - 3200 lumenów (najbielsze światło), 6000K - 2800 lumenów (delikatna niebieska poświata)

czyli im więcej kelvinów (lanserzy-spawarkowicze) tym mniej lumenów (mniej widać przed autem)

różnica między 4300K a 5000K to tylko 100 lumenów a światło z palników 5000K bielutkie :)

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5000K - 3400

 

3200 Bartoszu mają 5000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3200 Bartoszu mają 5000K

 

hehe no fakt 3200 miało być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za wasze rady opinie i sugestie ... wiele spraw sie wyjasnilo ... przynajmniej jak dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie radze jeśli niemasz spryskiwaczy świateł i samo poziomowania " ja takie założyłem no i poszedłódrazu dowodzik " pozrdawiam i odradzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie radze jeśli niemasz spryskiwaczy świateł i samo poziomowania " ja takie założyłem no i poszedłódrazu dowodzik " pozrdawiam i odradzam

Oj, to miales pecha, a w jakich lampach miales zalozony xenon, bo ja jezdze juz ponad 2 lata z xenonem, najpierw Peugeot 206, a teraz passat i z tego dosyc duzo po niemczech i jak narazie zero problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B to co się kolego dziwisz że ci zabrali. Tu wkładamy zenki do soczewek i chyba na forum nie było tfu tfu odpukać przypadku że niebiescy zabrali komuś dowód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie radze jeśli niemasz spryskiwaczy świateł i samo poziomowania " ja takie założyłem no i poszedłódrazu dowodzik " pozrdawiam i odradzam

 

Nie ma podstaw do zabrania jeśli nie świecą na niebiesko i nie oślepiają. Auto przechodzi badanie techniczne. Gdyby policja zabierała dowody, nie przeszłoby.

Między książki proszę włożyć sobie takie bajki.

 

Inaczej ma się sprawa w przypadku chińskiego badziewia.

 

Osobom które mają niebieskie szperacze w normalnych lampach powinni nie tylko dowód rejestracyjny zabierać, ale i osobisty, zmieniając na żółte czy jak kto woli zielone papiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cows30

a powiedz mi jak palniki zamocowałeś, bo.......... k........ nie da sie zamocować?, jakieś specialnie blzki trzeba czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności