Skocz do zawartości
Gość luki88

Ile palą wasze passaty?

Rekomendowane odpowiedzi

bo jak patrze na te wasze 12-13l PB to aż mnie skręca

 

to akurat jest kwestią ilości przejeżdżanych kilometrów i pieniędzy jakie jesteśmy w stanie przeznaczyć na paliwo...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kojot121

Benzyna a diesel to nie to samo ;>

Chciałbym, aby mój Passat spalał 5l/100km i rwał się tak jak teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak spalanie jest dobre, bo jak patrze na te wasze 12-13l PB to aż mnie skręca

mój pali 10 w cyklu mieszanym ile bym mu nie deptał (gazu)

Twój:

Mieszany: 5,5 do 130km/h poźniej juz ok 0.5l więcej.

Więc u mnie:

10 x 2,5 zł = 25 zł

U Ciebie:

6 x 4,7 zł = 28,2 zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój w mieście ok. 6,5 ; na trasie ok. 4-5l oczywiście zależy od prędkości ;) bo np. przy 160 to z 7 weźmie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 x 4,7 zł = 28,2 zł

 

A ja to mnożę x 3 zł...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja to mnożę x 3 zł...

a ja to:

Więc u mnie:

10 x 2,5 zł = 25 zł

mnożę razy 2.

 

napisałem wg cen na cpn'ach(mniej więcej bo nie wiem ile dokładnie co kosztuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój Passat 1.8 z LPG spala w mieście około 18l gazu.Teraz i tak jest nieźle.Z dwa miesiące temu spalał 34l.Regulacja gazu dała tyle że spalanie spadło do 21l ale silnik szarpał.Wyregulowałem to sam to pali te 18 i nie przerywa pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 miasto a 8.5 trasa. średnio 10 ;(( ALE CENA BENZYNY NA SZCZĘŚCIE SPADA W DÓŁ ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój Passat 1.8 z LPG spala w mieście około 18l gazu.Teraz i tak jest nieźle.Z dwa miesiące temu spalał 34l.Regulacja gazu dała tyle że spalanie spadło do 21l ale silnik szarpał.Wyregulowałem to sam to pali te 18 i nie przerywa pracy.

I dalej jeździsz na gazie?? Chyba ekonomiczniej już na benzynie jeździć lub autko zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zatartą lub zapchaną pompę paliwa i/lub filtr powietrza do wymiany.Więc na benzynie jeździ jedynie na biegu, z którego ruszam, a po zmianie biegu gaśnie(poza zmianą między jedynką a wstecznym).Po kupieniu palił około 12 l LPG więc dość ładnie.Przy okazji być może wiecie czym spowodowane są objawy, które opisałem? Pisałem w wątku dla nowych użytkowników lecz link, który dostałem dotyczył problemu podczas jazdy na LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ... zalałem jakieś dziadostwo .. smierdzi troche ropa .. taka benzyna z ropa .. auto jedzie tyle ze potrafi sie zmulic i kopci na niebiesko i na biało .. nic tam sie nie moze stac ze wtryskiem ? dolac mu paliwa i spokojnie jezdzic .. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie ... zalałem jakieś dziadostwo .. smierdzi troche ropa .. taka benzyna z ropa .. auto jedzie tyle ze potrafi sie zmulic i kopci na niebiesko i na biało .. nic tam sie nie moze stac ze wtryskiem ? dolac mu paliwa i spokojnie jezdzic .. ?

ile tego wlałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 1,9 TDi (1Z) to palił mi średnio 5,5l ON w cyklu mieszanym i maksa 6,5l ON w cyklu miejskim.

A teraz jak wyjdzie mi 8l ON to jest dobrze.:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem B4 1.8 to spalał około 10L średnio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał emenek

panowie ... zalałem jakieś dziadostwo .. smierdzi troche ropa .. taka benzyna z ropa .. auto jedzie tyle ze potrafi sie zmulic i kopci na niebiesko i na biało .. nic tam sie nie moze stac ze wtryskiem ? dolac mu paliwa i spokojnie jezdzic .. ?

 

ile tego wlałeś??

 

heh juz po temacie .. paliwo dostało sie do oleju i mozliwe ze wtrysk roz*****o .. bo leje nawet gdy mam go na gazie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko do was odnosnie spalania podczas hamowania silnikiem...

ile wam pokazuje MFA spalania paliwa przy hamowaniu silnikiem???

 

chodzi mi o to ze jak hamuje silnikiem jadac z gorki czy po prostej kasuje MFA 1 i po kilku sekundach pokazuje mi ze mam spalanie 2,6 litra na 100 km :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kasuje MFA 1 i po kilku sekundach pokazuje mi ze mam spalanie 2,6 litra

No to nie kasuj............po kasowaniu zaczyna zliczać od jakieś stałej śrdniej a że masz podczas hamowania silnikiem wysokie podciśnienie w kolektorze ssącym dlatego zaczyna zbijać do spalania chwilowego które przy wolnych obrotach wynosi około1,2 litra..........niestety wiecznie na jałowym biegu nie da sie jechać..........spróbuj osiagnąć średnią 5,8 silnikiem 2E bez kasowania zaczynając od wskazania na MFA około10 litrów......mi sie raz udało .delikatne przyspieszanie z częstym hamowaniem silnikiem...cos jak to robią pekaesiarze......buja taki autosana do 60 km/h na odcinku pół km a potem na luzie jedzie kilometr............no i chłpaki maja oszczędności jak jasna cho...lera.... nie żebym jakiegoś kierowcę międzymiastowych autobusów obrażał....wręcz odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kopcić i tak kopci xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b4 1,9 td 55koni ile moze srednio palic miasto a trasa

 

---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

 

mialem dziwne jak dl mnie zjawiskobyl mroz -20stopni odpalam i pokazuje 10l mniej sie zdygalem po przejechaniu wskazowka odniosla do takiej wartosci na jakiej byla z ostatniej jazdy to normalne

 

---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:25 ----------

 

dolacze jeszcze pytanko1.9td jakie obroty przy zmianie biegow jadac ekonomicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paska od września. Jak było jeszcze w miare ciepło to wyszło mi około 6,5. W grudniu przy około -20 stopniach i bardzo słabych świecach żarowych wyszło mi nawet 8,3. Ostatnio około 7,5. Niektórzy twierdzą że dizle zawsze palą tyle samo bez względu na ciężkość nogi, załadunku czy warunków atmosferycznych ale po moim pasku sądze że jednak to ma równiez duży wpływ na spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności