Skocz do zawartości
przemas32

Oznaczenie reflektorow - anglik - europejczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość turnaround

problem w tym, że podane w Twoim opisie strzałki są opisane odwrotnie niż w rozporządzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem w tym, że podane w Twoim opisie strzałki są opisane odwrotnie niż w rozporządzeniu.

 

Dobrze by było jakbyś zacytował post do którego się donosisz. Ale, brak strzałki oznacza reflektor do aut z kierą po "właściwej" stronie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie oznaczenie maja bi xenony anglik i europejczyk bo dzisiaj na przegladzie koles powiedział mi ze mam prawa lampe od angola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie oznaczenie maja bi xenony anglik i europejczyk bo dzisiaj na przegladzie koles powiedział mi ze mam prawa lampe od angola

Nie potrzebujesz oznaczenia, żeby sprawdzić, czy masz lampę od angola-wystarczy stanąć przed ścianą i zobaczyć kształt granicy światło-cienia. Jeśli masz rzeczywiście bi-xenon z anglika, to poszukaj samego odbłyśnika na wymianę (Passat B5 3BG, Audi A6 C5)-po co się bawić w wymianę całego reflektora ;) Odbłyśnik bi-xenonowy z soczewką kupisz na allegro za niecałe 100zł.

Na załączonej fotce masz oznaczenia reflektora bi-xenonowego z Passata 3BG w wersji europejskiej.

IMG_3187.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopuję kotleta, bo przekopałem forum - jak widać mało skutecznie.

Niech mi ktoś wyjaśni taką rzecz, mianowicie 6 lutego 2008 roku, użytkownik przemas32, pisze taką rzecz:

 

Niby tak powinno byc, ale na stronach Helli oznaczenie lamp dla ruchu prawostronnego jest okreslone jako E1 1186, dla ruchu lewostronnego (w e-sklepie InterCarsu)E1 1202 oraz E1 1203.

Nie ma mowy o strzalkach itp.

 

Spojrzalem u siebie i w obu przypadkach mam oznaczenia E1 1186 i E1 1187,

natomiast na prawym reflektorze strzalki --><--, a na lewym --> -->.

Tym czasem, użytkownik krawcol82 w swoim poście powyżej z dnia 18 maja 2010 roku, pisze"

Na załączonej fotce masz oznaczenia reflektora bi-xenonowego z Passata 3BG w wersji europejskiej. - i załącza zdjęcie mówiące dokładnie o odwrotnych oznaczeniach!!!

 

Znajdzie się ktoś mądry w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spojrzalem u siebie i w obu przypadkach mam oznaczenia E1 1186 i E1 1187,

natomiast na prawym reflektorze strzalki --><--, a na lewym --> -->.

Nie patrz na oznaczenie homologacji bo to ma mniejsze znaczenie niż myślisz. Napisz pod jakimi oznaczeniami masz te strzałki bo mi to wygląda na lampy z anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie patrz na oznaczenie homologacji bo to ma mniejsze znaczenie niż myślisz. Napisz pod jakimi oznaczeniami masz te strzałki bo mi to wygląda na lampy z anglika.

 

Witaj GURALU.

Poniżej załączam zdjęcia lamp, które dostałem od kumpla - "ja nawet nie wiem skąd je mam, a Ty masz paszteta to weź, a jak Ci się nie przyda to sprzedaj...". Więc wziąłem i zacząłem węszyć....

 

LEWA

003.lewa.jpg003.lewa.jpg

 

PRAWA

004.prawa.jpg

004.prawa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj GURALU.

Poniżej załączam zdjęcia lamp, które dostałem od kumpla - "ja nawet nie wiem skąd je mam, a Ty masz paszteta to weź, a jak Ci się nie przyda to sprzedaj...". Więc wziąłem i zacząłem węszyć....

 

LEWA

003.lewa.jpg003.lewa.jpg

 

PRAWA

004.prawa.jpg

004.prawa.jpg

Lampki z anglika.

 

PS.

Ile za nie chcesz??

 

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:27 ----------

 

Jeśli były by to lampy Europejskie, pod oznaczeniem DCR nie było by strzałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampki z anglika.

 

PS.

Ile za nie chcesz??

 

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:27 ----------

 

Jeśli były by to lampy Europejskie, pod oznaczeniem DCR nie było by strzałki.

GURALu niestety nie sprzedam Ci ich.

A wykorzystując Twoją wiedzę, załączam dwa zdjęcia z Passerattti mojego ojca. Będę Ci niezmiernie wdzięczny jeśli i tutaj wydałbyś swoją, jakże cenną dla mnie opinię!

 

LEWA

005.lewa.jpg

 

PRAWA

006.prawa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GURALu niestety nie sprzedam Ci ich.

A wykorzystując Twoją wiedzę, załączam dwa zdjęcia z Passerattti mojego ojca. Będę Ci niezmiernie wdzięczny jeśli i tutaj wydałbyś swoją, jakże cenną dla mnie opinię!

 

LEWA

005.lewa.jpg

 

PRAWA

006.prawa.jpg

:hmm To są takie same lampy jak te z poprzedniego posta, czyli Angliki.

 

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

 

Można poprosić o numery lamp? Numer nadwozia (VIN) też by się przydał (może być na PW) bo coś mi tu nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w tym tkwi cały szkopuł Drogi Guralu, obie lampy pochodzą od tego samego samochodu! Pierwszy zestaw lamp został zdjęty z samochodu bo diagnosta stwierdził, że to brytyjczyk i nie może ich ustawić. Więc koleś kupił wersję "europejską". Od razu zamontowali w warsztacie, uregulowali i świecą do dziś. Te pierwsze właśnie dostałem ja i zacząłem zgłębiać temat i zgłupiałem, bo jak się okazało TO SĄ IDENTYCZNE LAMPY!

Dlatego Guralu nie chcę ich sprzedawać tylko zaimplementować u siebie!

Numer VIN samochodu z którego były zdjęte, rozkodowywałeś mi już na forum (dzięki wielkie po raz kolejny!) i mogę podać raz jeszcze: WVWZZZ3BZ3P352344 i to jest/był rzeczywiście Angol.

Z tego wychodzi, że mam dwa komplety reflektorów brytyjskich, z których drugie są brytyjskie a pierwsze nie <hahaha> ... dobre dobre.... :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Numer VIN samochodu z którego były zdjęte, rozkodowywałeś mi już na forum (dzięki wielkie po raz kolejny!) i mogę podać raz jeszcze: WVWZZZ3BZ3P352344 i to jest/był rzeczywiście Angol.

Z tego wychodzi, że mam dwa komplety reflektorów brytyjskich, z których drugie są brytyjskie a pierwsze nie <hahaha> ... dobre dobre...

Skoro autko to były anglik to nawet nie sprawdzam.

A możesz podać numery tych niby europejskich lamp? Bo ja wciąż twierdzę że są to angole (może tylko mają ustawioną przesłonę na symetryczne świecenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery? Chodzi Ci o te naklejki z boku!? Nie wiem gdzie tego szukać....

Guralu! Cofam głupie pytanie...

podaję numery darowanych mi lamp (te z postu #47):

prawa: 3B7941016N, ewentualnie: 1LL008 340-04

lewa: 3B7941015M, ewentualnie: 1EL008 346-01

Edytowane przez pricho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo? Guralu? Jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Halo? Guralu? Jesteś?

 

Sorry, nie zauważyłem że odpisałeś. :)

Bardziej chodziło mi o numery lamp tych co świecą niby dobrze, tych co są założone do auta.

A numery lamp które podałeś wcześniej są na 100% do angielskiej wersji.

 

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:03 ----------

 

PS.

 

3B7941016N, ewentualnie: 1LL008 340-04

O takie numery pytałem =&gt;3B7941016N :) To tak przykładowo podaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numery lamp zamontowanych w tej chwili w passeratti kolegi podam być może wieczorem, już dzwoniłem do niego - ma podać (jak dojrzy!)

A szanowny Guralu, czy lampy, których numery Ci podałem: prawa: 3B7941016N, lewa: 3B7941015M, można zaimplementować w naszych warunkach? Mam możliwość przekładania przesłony (abstrahując od konieczności montowania spryskiwaczy i samopoziomowania - to temat do innego wątku!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A numery lamp które podałeś wcześniej są na 100% do angielskiej wersji.
No a ja mam właśnie wątpliwości do Twojej teorii. Mam dwie lampy xenon, obie pod literami DC mają strzałki w kierunku kierowcy i świecą po europejsku.

Powiem więcej, zainteresowany tym tematem, obejrzałem dziś każdego napotkanego VW i Audi z tamtego czasu z soczewkami z przodu (jeden new beatle, dwa A4), każdy pod literami DC miał narysowane strzałki w kierunku kierowcy. Tak więc na podstawie swoich dzisiejszych spostrzeżeń wnioskuję, że powyższe lampy są europejskie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A numery lamp które podałeś wcześniej są na 100% do angielskiej wersji.

 

Tak więc na podstawie swoich dzisiejszych spostrzeżeń wnioskuję, że powyższe lampy są europejskie!

 

 

za to właśnie kocham forum internetowe :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za to właśnie kocham forum internetowe
sprzeczność poglądów. Jak już mówiłem, kucałem dziś przy każdym reflektorze grupy VW z soczewką. 3B z xenonem znaleźć ciężko, 3BG niestety nie ma nadruków na kloszach, ale znalazłem w A4 i w Beetlu i wszystkie miały strzałki pod oznaczeniem DC w kierunku kierowcy, czyli -&gt;

Ponad to moja hipoteza zgadza się też z info z tego postu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=785528#post785528 (poprzednia strona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra... to zmięnię ciut temacik, bo jakby dyskusja dyskusją a niecierpliwość niecierpliwością... Zakupiłem do tych "dziwnych" lamp przetwornice i po zmontowaniu wszystkie do kupy żarniki się nie zapalają :( przesłona słychać jak przeskakuje, pozostałe żarówki w lampie świecą prawidłowo... wszystko działa oprócz xenonu!?

Czy bylibyście tak uprzejmi o podpowiedzieli gdzie szukać błędu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności