Skocz do zawartości
Gość Blackpedro

Wymiana licznika immo 3 pełny FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Blackpedro

Witam. Nie wiedzie czy da rade zapakować licznik z immo 3 do VW Bory 2000r. z immo 2? Mam 1/2 FIS a zdobyłem licznik z 2003r z pełnym fisem i chciałbym zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, różnice w immo dyskwalifikują licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety sipowitz nie ma racji - wiem ze stary post al eja wsadzałemi odpalałem bezproblemowo licnziki z immo 3 w autach z immo 2 - ba nawet licnziki z CAN w autach bez CANa - więc informacj a była nieprawdziwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety sipowitz nie ma racji - wiem ze stary post al eja wsadzałemi odpalałem bezproblemowo licnziki z immo 3 w autach z immo 2 - ba nawet licnziki z CAN w autach bez CANa - więc informacj a była nieprawdziwa

Proszę? :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jak to jest bo ja mam 3B z 1/2 fisem ... a chce pełen... 2000 rok nie wiem czy na szynę Can ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety sipowitz nie ma racji - wiem ze stary post al eja wsadzałemi odpalałem bezproblemowo licnziki z immo 3 w autach z immo 2 - ba nawet licnziki z CAN w autach bez CANa - więc informacj a była nieprawdziwa
Pochwal sie kolego jak odpalałeś liczniki z Can w autach bez szyny Can,bo napewno wielu jest na forum właścicieli Passatów bez Can z zwykłymi licznikami,którzy chcialiby mieć u Siebie liczniki z fisem bez zakładania can-adapterów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2000 rok nie wiem czy na szynę Can

O ile się nie mylę to liczniki z numerem XXX 920 XXX maja szynę CAN, a liczniki XXX 919 XXX nie maja. Musiałbyś sprawdzić jaki masz numer licznika i wszystko jasne.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie jak to jest bo ja mam 3B z 1/2 fisem ... a chce pełen... 2000 rok nie wiem czy na szynę Can ...
Jak masz u Siebie w B5 licznik z 1/2 Fis to masz zapewne szyne Can,bo nie było w B5 liczników z 1/2 fis bez can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak zwykle problem tkwi w naszej nie znajomości problemu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej nieznajomości, nikt nie wie wszystkiego ale wiadomo że jeżeli kolega ma 1/2 FIS oraz passata z 2000 roku to ma CAN. :)

A licznik z immo3 w aucie z immo2 można zamontować, ludzie montują sobie liczniki z B5 FL w passatach przed FL z CAN i wszystko działa, ja nie próbowałem bo nie miałem takiej potrzeby ale na zagranicznych forach ludziska robią takie kombinacje, ale i tutaj też, tylko mało jest takich, którzy chcieli by się podzielić z innymi swoim doświadczeniem w temacie.

Tak samo licznik z CAN w aucie bez CAN, tego też ludzie próbowali, i też się da tylko wymaga więcej kombinacji, na pewno jakiś "adapter" jest potrzebny.

Po prostu trzeba szukać rozwiązań samemu bo nikt na tacy tego nie poda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie montują sobie liczniki z B5 FL w passatach przed FL z CAN i wszystko działa

Kosztem dezaktywacji immo...

Tak samo licznik z CAN w aucie bez CAN, tego też ludzie próbowali, i też się da tylko wymaga więcej kombinacji, na pewno jakiś "adapter" jest potrzebny.

Jasne, nazywa się to dokładnie CAN BUS Adapter, który konwertuje sygnały typu chwilowe spalanie, świece żarowe, itp. na sygnał cyfrowy. Jedynym mankamentem zastosowania CAN BUS Adaptera są przekłamania w spalaniu chwilowym (zaniża).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum a4 jest juz taki wątek, przekładaja i wszystko działa, immo tez ;) tylko trzeba zasiegnac pomocy elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee e... to ja znalazlem kolesia ktory to zrobił mam chyba nawet linka do tego ;>

 

Pdobno założył liczniki z immo3 do golfa z immo2 i wszystko dziala bez zadnych kombinacji

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1921113

 

Tutaj jest opis ze zdjeciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znów jestem mądrzejszy, licznik z immo3 zagada z autem w którym siedział licznik z immo2 w drugą stronę już nie (czyli licznik z immo2 nie zagada w aucie z immo3). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności