Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zadałem podobne pytanie w innych wątku odnośnie automatów, ale teraz krótko:

Czy może ktoś mi polecić warsztat, specjalistę, który zajmuje się przekładkami automatów na manuale w rejonie Warszawy lub Radomia?

Jak do tej pory znalazłem tylko warsztat z Krakowa, ale jednak trochę daleko. Z góry dziękuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przekladalem w Świebodzinie ale to tez kawał drogi dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spetz daj namiar na ten kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spetz daj namiar na ten kraków

 

668-183-712

Libertów, ul Świetlista 72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdechł mój automat 4 biegowy w AVB doradźcie jaką szukać skrzynie 5 biegowa do tego silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda spasi z dizla. Czy stare 90/110 koni na VP lub 101/115/130.

Tylko z tych słabszych będziesz miał przy 3000 obr/min około 140 km/h a jak weźmiesz skrzynię z 130 konnego to przy 3000 obr/min będziesz miał 160 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat skrzyni FEC - 5 BIEGOWA

doczytałem ze ma większe sprzegło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakim aucie jeździła? Z jakim silnikiem?

Z opisów wynika że z 130 konnego, więc spasi. Będziesz miał większe sprzęgło i potencjał pod ewentualne mody. Przy serii na 5 biegu będzie troszkę słabszy niż jego 101 konni bracia.

Edytowane przez wojtekmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanko co do pedałów czy z B5 sa takie same co z B5 FL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Pedały są takie same w przed i po lifcie.

 

Co do doboru skrzyni to warto założyć skrzynie ze słabszej wersji niż się ma gdy dużo ciągamy przyczepy/lawety. Miałem kiedyś B4 1Z ze skrzynia od benzyny jakiejś mocnej. Na piątce miałem o 300 albo 400 obrotów więcej niż przy standardowej skrzyni. Latałem rok z laweta i było ekstra. Szczególnie odczuwałem plusy tej skrzyni latając z lawetą w górach. No na na pusto na piątce tak się zbierał że wciskało w fotel. Aktualnie wiem ze nadal ten pasek jeździ i nakręcił już 400.000 km na tej skrzyni i silnik żyje. Nie zajeździł się od zbyt dużego przełożenia jak to często ludzie straszą.

Do B5 też ładują warsztaty jak popadnie i to działa.

Edytowane przez Grypsik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Pedały są takie same w przed i po lifcie.

Absolutnie NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nadzieje ze ktos sie zajmnie moim problemem.

Mam 1.9 TDI AFN, byl automat DMX, teraz mam skrzynie DQS.

Jednomas : http://allegro.pl/kolo-sprzeglo-audi-a4-a6-vw-passat-1-9-tdi-2-0-i4630700676.html

i teraz mam problem z dopasowaniem rozrusznika. Stary z automatu wiadomo nie pasuje lecz gdy chcialem dzis kupic inny to sprzedawca mnie zagiol i zapytal sie ile ma miec zebow i jaka duza ma byc zebatka w rozruszniku czy bendix (to kolko ktore napedza wieniec, nie wiem jak to nazwac :( ) Powiedzialem mu by mi pokazal rozruszniki z AVF, AWX i BRD (bo to niby to samo powinno byc) no i od 2,5TDI bo taka skrzynia jest. Kazdy rozrusznik mial rozna ilosc zebow i ich rozmiar.

Teraz pytanie ktory rozrusznik zakupic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 6-cio biegówki. Rozrusznik "długi". np z AVFa. od 2.5 TDI nie pasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od 6-cio biegówki. Rozrusznik "długi". np z AVFa. od 2.5 TDI nie pasi.

 

 

Dzieki mnichu. Jade kupic i dam pozniej znac czy bedzie oki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja taki włąsnie miałem.

lezal przez rok wystawiony na tablicy za 80 zl i zero zapytania :( to wywalilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedałów są 2 rodzaje - pompka sprzęgła z krótkim króćcem i długim. Ja mam akurat u siebie od FLa i wsio gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chętnie zmienię tiptronika na manualna szóstkę, jestem z wlkp. Proszę o kontakt chętną osobę, do niedzieli jestem na miejscu gotowy na taki zabieg.

131km, avf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fred nie to żebym zniechęcał ale to nie jest takie HOP SIUP, sama robota to dwa dni. Owszem możena to zrobic w jeden ale warsztaty maja tez innych klientów.

 

Poza tym musisz mieć komplet częsci a jak nie masz to Cię odpowiednio za to skasują.

tutaj masz wykaz aukcji, moze akurat cos sie trafi

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=pd&string=przek%C5%82adka+manual+passat&bmatch=s0-default-1021

 

pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie chętnie zmienię tiptronika na manualna szóstkę, jestem z wlkp. Proszę o kontakt chętną osobę, do niedzieli jestem na miejscu gotowy na taki zabieg.

131km, avf.

Witam. Rozumiem ze odrazu przekłada wchodzi w grę? Czy zamiana na skrzynie tylko. Skrzynia sprawna czy coś z nią nie tak? Ja bym się chętnie zamienił. Mam Avf z manualem po przekładce skrzynia po naprawie łożysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem odpowiedzi, dziś rano ruszył zabieg zamiany tiptronika na 6biegowy manual, jutro odbieram auto.

Moja skrzynia zaczynała poszarpywac przy przelaczeniu z p na r, a regenerowana byla 70.000km wstecz.

Klamoty tzn komputer półosie itd wystawie na sprzedaż, skrzyni nie bede sprzedawał poniewaz nie ma zadnej gwarancjji czy wymiana oleju pomoże... (ja wolałem nieryzkowac i nie placic "paną" od automatow, i miec pol roku gwarancji na ich usluge)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności