Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy można dostać bana po pierwszym poście.... ? :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie ban od razu ale jakiś "mute" by się przydał pewnym osobom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu taka spina na dzień dobry, skutecznie odstraszacie. Edytowałem post..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełożyłem automat na manual w passacie B5 99r. silnik 1.8 ARG i mechanicznie wszystko śmiga jak marzenie, ale pojawił się problem natury elektronicznej. Nie mogę przekodować sterowników silnika i ABS. W obu sterownikach występuje błąd komunikacji ze sterownikiem skrzyni.

sytuacja z ABS:

stare kodowanie: 04177

zatem nowe kodowanie to login 09675 i coding 04175

kodowanie przyjmuje, ale kontrolki nie gasną i mruga kontrolka ręcznego a w sterowniku pojawia się błąd nieprawidłowego kodowania

testowałem tez inne kodowania i też nic to nie daje.

sytuacja ze sterownikiem silnika:

obecne kodowanie: 05531

nie korzystam z vaga tylko z innego fejsa (launch), który nie podpowiada kodów. Nie znam prawidłowego kodowania dla silnika ARG i nie mogę takowego znaleźć w sieci. Metodą prób i błędów wiem, że nie mogę zmienić ostatnich dwóch cyfr i znalazłem kilka kodów, które przyjął mianowicie: 2531, 4531, 5031, 2031, 4031. Po wprowadzeniu tych kodów sterownik nadal łapie błąd komunikacji ze sterownikiem skrzyni.

 

Proszę o pomoc i podanie prawidłowego kodu dla silnika ARG na manual. Może jak silnik załapie kodowanie to i ABS się zaadaptuje?

Edytowane przez danzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam małe pytanko Paszczak 1.9 tdi Silnik ASZ 131 km z automatem 5HP19 EMA chce przełożyć skrzynie na manual i chce się upewnić czy trzeba przełożyć jednak cały wózek bo wyżej napisano że do 5 biegowej skrzyni wózek wymieniamy przy 6 biegowej nie trzeba i jaką skrzynie wsadzić w tego passata 5czy6 biegową ?:D i o oznaczenie prosił bym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko jest na forum.... ale mam dobry dzień......

 

5b > FHN

66 > np DQS (2.5 TDI V6)

 

Z sankami jest tak jak piszesz. Przy jednej jak i drugiej skrzyni..... ogrom pracy. Proponowałbym jednak 5b jeśli mało jeździsz po autostradach. Na autostrady... 6b i tylko DQS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przekaźnika nr 175, który przekaźnik mam zmostkować? I mam jeszcze jedno pytanie, czy pedały z benzyniaka pasują do TDI? Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja Passat manual Udana ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w koncu jaką skrzynię włożyłeś?

Gdzie części kupowałeś i ile cię wyszło wszystko?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w koncu jaką skrzynię włożyłeś?

Gdzie części kupowałeś i ile cię wyszło wszystko?

Pozdro.

 

Skrzynia FHN

Zestaw za 1500 z nowym sprzęgłem dwumsa i docisk plus śruby przegłuby pompka sprzęgłowa wybierak sanki itd oczywiście zestaw z walniętego Passata w tyłek po remoncie skrzyni i podzespołów od znajomego. Przekładkę sam zrobiłem ze szwagrem więc robocizna kosztowała mnie kratę piwka ;D powiem że jest ciężko z dojściem do śrub ale jak ktoś by chciał uzyskać informacji co i jak chętnie odpowiem . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki objaw iż wymieniłem automata tipa w 1.9 TDI 130 km na manuala 5 biegów i pali mi się jeszcze esp na liczniku i poduszka się pali ale to może gdzieś tam było coś ruszone przy montażu tej skrzyni i jeszcze jedno pytanie czy tempomat będzie chodził bo nie testowałem go a jak nie to jak to zrobić żeby śmigał jak na automacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam taki objaw iż wymieniłem automata tipa w 1.9 TDI 130 km na manuala 5 biegów i pali mi się jeszcze esp na liczniku i poduszka się pali ale to może gdzieś tam było coś ruszone przy montażu tej skrzyni i jeszcze jedno pytanie czy tempomat będzie chodził bo nie testowałem go a jak nie to jak to zrobić żeby śmigał jak na automacie

 

Witam wszystko jest na forum musisz jechać do znajomego lub mechanika który podłączy ci samochód pod kompa i przekoduje ci abs silnik itd. kodów niestety nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z tym, że Etka dla AVF przewiduje różne wały w przypadku manuala i auto nie będzie niespodziewanych trudności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pomoc ale nie rozumiem info pytasz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym pomoc ale nie rozumiem info pytasz....

 

Chodzi mi o to czy zmieniając skrzynie auto na manual nie będzie problemów z wałem korbowym w TDI. Etka pokazuje różne numery wałów dla obu skrzyń, na forum nie czytałem żeby ktoś miał z tym problem w dieslu i to mnie zastanawia.

O ile w A4 B6 i B7 mam to w małym palcu, to w przypadku Passata wole zapytać mądrzejszych :dobrze

Auto, to B5FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ratujcie mojego paszczaka ;/ jakie są kody żeby przekodować silnik i esp proszę o pomoc silnik 1.9tdi ASZ 1999 r 131 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy po przekładce?

wszystko jest gdzieś w temacie przekładki opisane.

Na czym poległeś,na jakim etapie jesteś i co nie tak jest?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Akcja Passat manual Udana ! :D

Aha zauważyłem że przecież ty już po kompletnej przekładce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiar na kogoś kto zajmuje się przekładkami w okolicach Wrocławia/Oleśnicy?

Myślę nad przekładką skrzyni 4-ro biegowej DMV na 5 biegowego manuala

Edytowane przez Hezen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki problem,padł mi silnik więc kupiłem drugi który nie chce wejść,silnik jeden i drugi to AVF,czy mogą się różnić bo ten drugi nie chce się pożenić z tiptronikiem,czy da się to jakoś rozwiązać czy szukać drugiego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy po przekładce?

wszystko jest gdzieś w temacie przekładki opisane.

Na czym poległeś,na jakim etapie jesteś i co nie tak jest?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Aha zauważyłem że przecież ty już po kompletnej przekładce:)

 

po przekładce jestem to fakt komp i abs odrzuca mi kody wpisywane podane na forum i mam problem nie wykrywa mi wszystkich czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności