Skocz do zawartości
Gość rzeznik

Pomóżcie przy rozrządzie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rzeznik

Jeśli komóś sie zerwał pasek rozrządu w Passacie B3 z rocznika `92 z silniczkiem 1.8. To czy mógłby mi udzielić informacji czy głowica a dokładniej zawory zostały pokrzywione ,czy jest to głowica tzw. bezawaryjna przy zerwaniu.Bo nie wiem czy rozbierać od razu i szukać nowej czy coś można z tym zrobić.???? Za info z góry dziękuję i pozdrawiam.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,8...

Było kilka silników tej pojemności.

Keśłi chodzi o kolizyjność tych silników, to krążą sprzeczne informacje na ten temat.

Istnieje jednak prosty sposób sprawdzenia.

Zdejmujesz pokrywę głowicy, ustawiasz wałek rozrządu tak, by któryś zawór był w pozycji pełnego otwarcia.

Kręcisz wałem korbowym, robisz 1-2 obroty i już wiesz.

Dla pewności sprawdź w ten sposób kilka zaworów ssących i wydechowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem golfa z silnikiem 1.8 z 93 roku i jak zerwał się pasek to głowica i zawory były ok. Mechanik mowił ze silnik 1.8 w golfie jest bezkolizyjny. Przypuszczam ze w pasacie jest ten sam silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

W golfie III zreszta jak i w passacie byly silniki 75KM i 90KM,mysle ze ten ostatni jest na 90% kolizyjny,nie wiem jak 75konny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.8 75km jest bezkolizyjny, natomiast 90km jest kolizyjny....

Silnik 90 konny ma większy stopień kompresji - płaskie denka tłoków, bez nacięć na zawory, 75 konny ma wklęsłe denka z "miejscami" na zawory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a silnik 1.8 107KM? tłoki wklęsłe (chyba ze moj to byla jeszcze wieksza rzezba niz myslalem :D) a zaworki pokrzywiło przy strzale paska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gdiześ czytałem, że 1.8 ABS są bezkolizyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a se czytalem, a se czytalem. jak poszedl pasek bylo szarpniecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,8 ABS jest na 100% bezkolizyjny. Przy zakupie samochodu zainteresowałem się tematem i sprawdziłem temat dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamm , Ja tez sprawdzilem na wlasnym przykladzie ze silnik 1.8 90km RP jast bezkolizyjny , po paru prubach wymiany i ustawienia rozrzadu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jedno "ale"!!!

Nie ma silników bezkolizyjnych. niekolizyjne!!!

Powie ktoś, że to przejęzyczenie, ale jak się o czymś wypowiadamy to starajmy się używać właściwych określeń.

Zapobiegnie to w przyszłości ewentualnym nieporozumieniom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje czy Ty się już któryś raz o to czepiasz? Skoro kilka osób pisze bezkolizyjny a Ty niekolizyjny - to może jednak obie formy są poprawne?

 

Zresztą - i tak nie ma chyba nikt wątpliwości zarówno w przypadku jednego jak i drugiego stwierdzenia o czym tu rozmawiamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtaho

M. in. od doświadczonego użytkownika golfa 1.8 RP (90KM) z forum golfa dowiedziałem się że 1.8 RP (1988-1992) są na 100 % bezkolizyjne bądź niekolizyjne jak kto woli!. Na własnej skórze nie sprawdzałem ... :)pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności