Skocz do zawartości
13gruby

Ogrzewana przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mialem wymieniana przednia szybe. Mialem bez ogrzewania terz mam z, tak im sie pomylilo. Jak juz mam to tylko zapytam, czy duzo i co trzeba zrobic aby to podlaczyc(co kupic i gdzie zakodowac). Moze jakos podlaczyc razem z tylnia i bedzie dzialac? Bawil sie ktos tym kiedys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bawil sie ktos tym kiedys.

Jeszcze nikt nie zrobił instrukcji na forum.

Mialem wymieniana przednia szybe. Mialem bez ogrzewania terz mam z, tak im sie pomylilo. Jak juz mam to tylko zapytam, czy duzo i co trzeba zrobic aby to podlaczyc(co kupic i gdzie zakodowac).

Tylko pozazdrościć takiej wymiany szyby-podpowiedz, gdzie tak się mylą ;)

Ale na wróćmy do tematu-potrzebne będzie pociągnięcie instalacji do szyby, podłączenie przekaźnika, bezpiecznika, wymiana panelu od climatronika na taki, który obsługiwał podgrzewanie przedniej szyby. Jak to podłączyć-nie wiem, ale zapewne niedługo ktoś z naszych forumowiczów popełni tą instrukcję ;)

Podłączenie pod tylną szybę raczej nie przejdzie.

Jeśli chodzi o kodowanie-potrzebne takie będzie przy użyciu VCDS, ale to dopiero, jak instalacja będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nikt nie zrobił instrukcji na forum.

 

Myślę nad tym, tylko że moja obecna szyba ma się dobrze :)

 

 

Jak to podłączyć-nie wiem, ale zapewne niedługo ktoś z naszych forumowiczów popełni tą instrukcję

 

Bardzo proste podłączenie :)

 

+ z szyby do przekaźnika który znajduje się na podszybiu od strony komory silnika koło komputera auta

- z szyby do masy np na środku dachu koło lampek

+ z przekaźnika (PIN 3) do skrzynki bezpieczników SB27 lub SB52 a bezpiecznik 60A

+ z przekaźnika (PIN 5) wyjście na szybę

sterowanie przekaźnika (PIN 2) pod złącze B (PIN 2) w Bortnez

PIN 1 z przekaźnika na masę ścianę grodziową

 

Kodowanie:

w centralnej elektryce 09 zaznaczyć Bit 2 w Bajcie 17 - zainstalowana ogrzewana przednia szyba

 

grzanaszyba.jpg

 

daj znać jak podłączysz

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę nad tym, tylko że moja obecna szyba ma się dobrze

Moja ma się średnio-jeśli przez przypadek trafi w nią kamień i będzie do wymiany, to zakręcę tak, żeby była podgrzewana... I wtedy się zgłoszę do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w Passacie b6 Variant miałem zwykłą szybę. Została zmieniona przez ASO na podgrzewaną. Chciałbym teraz to podłączyć - ale jak???

Tzn co potrzebuję poza szybą?? ;)

na pewno jakąś wiązkę ale jaką. Pewnie jakieś przekaźniki? pewnie też bym musiał zmienić panel klimatyzacji na taki z przyciskiem do podgrzewania przedniej szyby. Robił ktoś coś takiego???? Proszę o listę części (z oznaczeniami) i Instrukcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o listę części (z oznaczeniami) i Instrukcję

 

proszę

 

tutaj masz mój opis, tzw instrukcja http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/19338-Ogrzewana-przednia-szyba?p=1513753&viewfull=1#post1513753

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś listę części jakie są potrzebne do podłączenia szyby??? z oznaczeniami???

 

Dzięki - już mam opis kodowania :), została jeszcze lista części i opis jak to wszystko podłączyć :)

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opis jak to wszystko podłączyć

 

Masz w poście 83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi gdzie wiązkę przeprowadzić, jaki przekaźnik, jaka wiązka - a tego nie ma nigdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam. Mialem wymieniana przednia szybe. Mialem bez ogrzewania terz mam z, tak im sie pomylilo. Jak juz mam to tylko zapytam, czy duzo i co trzeba zrobic aby to podlaczyc(co kupic i gdzie zakodowac). Moze jakos podlaczyc razem z tylnia i bedzie dzialac? Bawil sie ktos tym kiedys.

 

 

Napisz ile kosztowala cie taka szyba w ASO i ile wzieli za wymiane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosilbym o podanie nr szyby z podgrzewaniem i podlaczeniem czujnika deszczu

 

oraz nr panela z podgrzewaniem i webasto o ile takie cos istnieje...poniewaz mam webasto na srodkowm i dolnej czesci pokretla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosilbym o podanie nr szyby z podgrzewaniem i podlaczeniem czujnika deszczu

 

:wmorde już to raz pisałem :lol

 

 

Zwykła z czujnikiem deszczu 3C0845011AG - 1320.97

ogrzewana z czujnikiem deszczu 3C0845011BR - 2090.80

 

---------- Dodano o 18:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:20 ----------

 

oraz nr panela z podgrzewaniem i webasto o ile takie cos istnieje...poniewaz mam webasto na srodkowm i dolnej czesci pokretla...

 

Nowy climatronic?

siedzenia grzane masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

face palm :) przed chwila czytalem post od poczatku do konca i to sobie nawet zapisalem...

 

dobra zalozmy mam paska 2006, powinno byc na szybie ''6'', czy takie szyby mozna dostac w aso czy to sa szyby bez cyferek roku auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra zalozmy mam paska 2006, powinno byc na szybie ''6'', czy takie szyby mozna dostac w aso czy to sa szyby bez cyferek roku auta?

 

raczej nie dostaniesz szyby z "6" pewno będzie bieżąca produkcja, chodzi Ci pewno o to że przy sprzedaży ktoś może się doczepić iż nie jest z tego samego roku co inne i że był "bity"

Przez wymianą na podgrzewaną zrób fotki a przy sprzedaży pokaż że nic nie było uszkodzone oprócz szyby.

 

w piątek gadałem z kumplem co wymienia szyby i nie oryginalna podgrzewana z czujnikiem kosztuje 600-700 wiec chyba w ASO się nie opłaca, no chyba że z AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, to lepiej jednak szukac w uzywce z tego roku...

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ogólnie mówiąc, brat kupił nowego Galaxy, wsiadłem i od razu zauważyłem szybę pokrytą siatką i się pytam o co "loto", mówi, że podgrzewana. W zasadzie to było w nocy itd. itp., ale rzuciło się po oczach, tak jakbym miał okulary z polaryzacją. Nie wiem jak to wygląda, jak wstajesz rano i masz szron/lód/śnieg na szybie, ale zapewne przydatność>zauważalność!

Sam mam od niedawna Passka B7 i niestety tego dodatku sobie nie zamówiłem, a szkoda.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w konsoli climatronika mam nadmuch na przednią szybę, w przypadku gdybym wymienił sobie szybe zwykłą na podgrzewaną, czym będę to ogrzewanie włączał/wyłączał? mogę wykorzystać któryś z istniejących przycisków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel do klimatronika jest bodajże inny dla podgrzewanej szyby.. jest osobny guzik na grzanie a osobny na nadmuch na szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności