Skocz do zawartości
13gruby

Ogrzewana przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem u okulisty i wada na jedno oko mi się cofnęła :D Musze się jeszcze dokładniej temu przyjrzeć. Czy przycisk od grzania szyby różni się czymś od tego zwykłgo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma wzorek trochę inny jak na tylną szybę ale podobny.Sam nawiew jest na innym przycisku i ma inny wzorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś zdjęcia, na których widać oba guziki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wicked! Dodam coś od siebie, tak sobie myślę, że coś z tą szybą Ci wmówili ale nie przejmuj się. Przypuszczam,że ja kupowałem Passata tam gdzie Ty i sprzedawcom udało mi się wmówić (a przez długi czas w to wierzyłem) że silnik w moim samochodzie 1.8 TSI ma turbo + kompresor:D. Dopiero na forum mnie wyprostowano. :D Dla sprzedawców celujacy z marketingu.;)Pała z wykrzyknikiem za znajomość zagadnień technicznych:mad:

Edytowane przez 07mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
Masz może jakieś zdjęcia, na których widać oba guziki?

 

Może ta fotka podpowie: DSC00002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam pytanie jak laik ... z innej troszkę beczki ... mianowicie do czego są takie wzorki w koło szyby przedniej ? na samych rantach, do czego to ma służyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że jestem jak krecik :D. A jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Na środkowym pokrętle mam NO/OFF i DUAL na lewym mam ogrzewanie tylnej szyby i nadmuch na przednia :( a już myślałem że to ogrzewanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs
Może ta fotka podpowie: [ATTACH]5399[/ATTACH]

 

Lewy przycisk nawiew przedniej szyby prawy podgrzewanie przedniej szyby i tyle ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę zamontować przednią szybę podgrzewaną(muszę wymienić bo mam duży odprysk po kamieniu). Szyba elektryczna ma dwa przewody ze złączkami po jednym z każdej strony i pas miedziany na górze szyby. Moje pytanie to czy z tego pasa na górze jest brana masa , a przewody to dwa plusy (ewentualnie dwa stopnie grzania) , czy pas miedziany to jakiś ekran , a masę i plus przykładamy do przewodów z boku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz climacontrol z opcja podgrzewanej szyby czy nawiewu na szybe? moge sie mylic ale passat ma sterowanie po masie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja będzie niezależna , ze skrzynki na czasowym przekaźniku i odzielnym włączniku.

--- scalone ---

Może ma ktoś schemat serwisowy takiej szyby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne mam już podłączoną i grzeje super. Jak ktoś by potrzebował to listwa miedziana to masa , a dwa boczne to plusy , można ję złączyć w jeden i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile cie kosztowała taka przyjemność? Masz to podłączone pod fabryczny przycisk od nawiewu na przednią szybę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystałem zaślepkę przy skrzyni biegów , mam dobrany podświetlany włącznik. Za wszystko z przekażnikiem czasowym zapłaciłem 80,-. Szyba firmy niezależnej kosztowała jakieś 780,- z montażem. Tylko ten montaż trochę skopali bo nie podłączyli mi masy , która wchodzi pod lampkami na podsufitce , ale dobrze że widziałem tą szybę przed montażem i znalazłem upchany pasek przy czujniku deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppawian
Masz może jakieś zdjęcia, na których widać oba guziki?

 

napisz maila to ci podeslę fotę nawet jeszcze z opcją składanych lusterek

 

w pasacie B5 masz w środkowej konsoli 6 miejsc na przyciski

i tak lewa kolumna od góry

1. ogrzwanie szyby tył

2. podgrzewanie fotela

3. ESP itp.

 

prwa kolumna od góry

1 awaryjne

2 podgrzewanie fotela

3 podgrzewanie przedniej szyby

 

znaczek wyglada tak jak ogrzewania tylnej tylko zarys szyby nie jest prostokątem tylko ma kształt jak na włączniku nawiewy przedniej szyby.

 

wrócę jeszcze do widoczności siatki w szybie.

w passacie i fordach (mają to na standardzie) druty widać jak sie przyjżysz, a w avensisie nic nie widać a ogrzewanie jes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast podgrzewanej szyby polecam Webasto ;)

Zastępuje podgrzewanie szyby przedniej, odladzanie bocznych, tylnej, śnieg spływa też z dachu, nie potrzeba podgrzewania foteli, kierownicy ani dźwigni biegów ;)

 

A tak na poważnie to dziwię się, że VW stosuje druciki w szybie. Pewnie z powodu kosztów. Istnieją natomiast szyby podgrzewane elektr. z zatopioną pełną warstwą przewodzącą i w żaden sposób nie da się odróżnić jej od zwykłej.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mi podpowie gdzie moge kupić ten przycisk ogrzewania PRZEDNIEJ szyby i za ile? Chodzi mi do 3BG wiem że po 2004 było już tego sporo w passatach. Szukałem na Allegro ale nie ma ani jednego a w serwisie aż boje się zapytać ile takie cudo kosztuje. Może ktoś wie jaki to ma numer i ile kosztuje. Bende wdzięczny za każdą podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigbenek

szybka podgrzewana to wypasik. Nie widze roznicy w korzystaniu z nawigacji tzn. palmtop "mio" wczesniej uzytkowalem ta nawigacje w starszym passacie b4 nie widac roznicy. polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podępnę się do tego wątku bo mam pytanie odnośnie tej ogrzewanej przedniej szyby. Mam taką w moim B6 ale jak nacisne przycisk to zapala się dioda (na przycisku) na około 1 sek i gaśnie. Czy są jakieś warunki kiedy to działa? Temperatura albo coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności