Skocz do zawartości
13gruby

Ogrzewana przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jeszcze z innej beczki a mianowicie gdzie można dostać taką szybę ogrzewaną do passata b5 97r. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b5 nie ma czegos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
b5 nie ma czegos takiego

 

Uściślając, B5 3b nie ma, a B5 3BG miało taka opcje od 2003-go roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość reid

Nie moge zalozyc nowego watku, jako nowy uzytkownik, wiec podepne sie z pytaniem pod ten;

 

Chodzi o PAROWANIE SZYB, moze Ktos z Was wie, co to moze byc za usterka, ze co jakis czas, NAGLE szyby zaparuja (w calym aucie bardzo silnie, w krotkim okresie czasu!). Filtr kabinowy zmieniony na weglowy, wiec to nie to, ze zapchany. Nie pomoglo. Zaznacze, ze dzieje sie to co jakis czas, szczegolnie w okresie jesienno-zimowym, przy wlaczonej klimie, wylaczenie nie pomaga, obieg ukladu oczywiscie otwarty). Zaznacze, ze w zadnym moim VW nigdy takiej "przygody" nie mialem. Auto jest bezwypadkowe w 100%, przebieg rowniez 100% pewny. Zatem tym mocniej zastanawia mnie owa "upierdliwosc" parowania szyb..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego może zacina się klapa od obiegu wewnętrznego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

A nie orientujesz się czy może występować szyba przednia w konfiguracji

 

- z paskiem przeciwsłonecznym

- zielona

- ogrzewana

- bez sensora deszczu?

 

Czyli czy można kupić szybę bez czujnika deszczu z opcjami pasek, zieloną i ogrzewaną. Również nie mam instalacji do grzania i czujnika deszczu, ale chciałbym rozbudować swojego Passata o tą funkcjonalność, bo to na pewno przyda się w zimie..

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gvvPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje (w ASO) szyba ogrzewana i zwykla z czujnikiem deszczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje (w ASO) szyba ogrzewana i zwykla z czujnikiem deszczu?

 

Zwykła z czujnikiem deszczu 3C0845011AG - 1320.97

ogrzewana z czujnikiem deszczu 3C0845011BR - 2090.80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybe mam do wymiany, i zastanawiam sie czy przeszedlby taki myk - zeby zamiast tej nieogrzewanej wstawic ogrzewana - za wymiane placi TU w ramach OC, ale nie wiem, czy beda sprawdzac dokladnie, jaka szybe mialem i jaka mi wstawia. Ciekawe czy mozna sie z kims dogadac z VW czy TU, albo ewentualnie doplacic roznice. Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybe mam do wymiany, i zastanawiam sie czy przeszedlby taki myk - zeby zamiast tej nieogrzewanej wstawic ogrzewana - za wymiane placi TU w ramach OC, ale nie wiem, czy beda sprawdzac dokladnie, jaka szybe mialem i jaka mi wstawia. Ciekawe czy mozna sie z kims dogadac z VW czy TU, albo ewentualnie doplacic roznice. Jak myslicie?
sprawdzą po VIN-ie i taką wstawią jak z fabryki wyjechał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co w sytuacji kiedy ktoś wymienił w międzyczasie i nikomu nie dał znać jaka szyba jest ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co w sytuacji kiedy ktoś wymienił w międzyczasie i nikomu nie dał znać jaka szyba jest ?:)
j/w jeżeli wstawisz do ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nikt po VINie nie sprawdzał jaką szybę mam, ja wymieniałem swoją z Auto Szyba, miałem zwykłą zieloną z czujnikiem deszczu, a chciałem jeszcze z paskiem przeciwsłonecznym, to się dogadałem z ubezpieczalnią i dopłaciłem za nową z paskiem 60zł.

Myślę że myk z szybą ogrzewaną by przeszedł, pod warunkiem że nie będą chcieli oglądać starej szyby. Moją szybę wymieniał mój znajomy co ma firmę z szybami i mówi że tą moją starą musi z fotografować i wysłać im zdjęcia. Jakby zobaczyli że bez paska a wymienił na taką z paskiem to nie oddali by mu kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo bym sie nie rozpedzał z tą podmianą szyby. Niedawno sam wymieniałem szybę. Też kamień. Pełne AC. No i zaczęły się jaja. Szyba podgrzewana z czujnikiem deszczu. Oczywiście zaprowadziłem do serwisu VW. Przyjeli. Spisali protokól. Następnego dnia oddali. A jakże. Koszt naprawy z klejami i robocizną prawie 3 tys. Wszystko ekstra. Nawet samochód umyli. Po miesiącu przychodzi wezwanie do zapłaty na prawie 700 zł od VW. Okazuje się, że TU nie płaci za oryginalne cześci w samochodach powyżej 3 lat. I wogóle wg. ich taryfikatora to szyba kosztuje dużo mniej i tyle nie zapłacą. Odwołałem się od decyzji TU, że niby bezpieczeństwo, że zamiennik szyby obniży wartośc auta, że przecież mam rachunki.... ale mieli to głęboko w ..... i musiałem te siedem stówek wybulić . Ot, takie to mamy pełne AC. No i oczywiście 10% zwyżki za szkodę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ot, takie to mamy pełne AC. No i oczywiście 10% zwyżki za szkodę.

 

Dlaczego nie kupiłeś sobie ubezpieczenia Auto Szyba, wtedy tak samo była by wymieniona szyba, no może nie na oryginał, ale na pewno nic nie zapłaciłbyś i też zwyżki by nie zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mam wykupioną pełną wersję AC bez wkładu własnego z wszystkimi dostępnymi opcjami dodatkowymi. Opcja autoszyba nie jest dostępna u wszystkich ubezpieczycieli. Zresztą gdybym wziął szybe - zamiennik to też nie zapłaciłbym ani złotówki. Ale przecież nie o to chodzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio płaciłem cały pakiet z AC/OC/NW i Assistance (+zagranica) w PZU. Oczywiście dodałem sobie auto-szybę. Agent z ubezpieczalni zapytał mnie, do jakiej wartości chcę ubezpieczyć szybę. Do tej kwoty PZU wypłaci ubezpieczenie, jeśli szyba będzie droższa - trzeba będzie dopłacić. I jeszcze jedno - jeśli będziemy chcieli skorzystać z tego ubezpieczenia, to PZU wskazuje nam warsztat w którym mamy wymienić szybę. Nie ma mowy o tym, ze szyba ma być ze znaczkiem VW, tylko dostępny zamiennik. Do servisu możemy się udać tylko wtedy, gdy brakuje odpowiednika naszej szyby w zamienniku (pewnie tak jest z podgrzewaną szybą+czujnik światła i deszczu). W servisie wymieniają szybkę, ale gdy przekroczymy kwotę, na którą była ubezpieczona szyba - dopłacamy z własnej kieszeni.

To info od pracownika PZU, na szczęści na własnej skórze nie musiałem tego weryfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie ye*** Was ci polscy ubezpieczyciele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku kamień uderzył w szybę i poszła pajęczynka. Jeszcze w czasie jazdy zadzwoniłem do ubezpieczyciela i poinformowałem o zajściu, a że było to późne popołudnie to na infolinii poinformowali mnie, że ktoś jutro się ze mną skontaktuje w celu umówienia terminu wymiany. Przed południem telefon z firmy zajmującej się szybami samochodowymi, z którą ubezpieczyciel miał umowę podpisaną ( już nie pamiętam co to za sieć tego typu serwisów była). Ustaliliśmy termin wymiany oraz rodzaj szyby (w moim przypadku z czujnikiem deszczu). Cała wymiana trwała ok. 3 godzin. Jestem zadowolony, a że szyba bez znaczka VW - przeżyję :). Koszt dodatkowego ubezpieczenia szyb mniej niż 100 zł - uważam, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie. I tu tkwi sedno. Przeżyjesz. Ja wcale nie twierdzę, że autoryzowany serwis jest najlepszy na świecie. Że każdy zamiennik jest gorszy od oryginału. Ale niestety życie pokazuje, że tak jest. A płacąc ubezpieczenie (wcale nie małe) chciałbym, żeby samochód po naprawie nie odbiegał od oryginału. I nie zawsze (wbrew obiegowej opinii) płacimy tylko za znaczek VW. Miałem parę razy wątpliwą okazję naprawiać samochody na warunkach ubezpieczyciela. Warsztaty, z którymi mają podpisane umowy (a tylko w tych można naprawiać) nie koniecznie mają dobrą renomę. Fuszerki, wpisywanie do rachunku części których wogóle się nie wymieniło, ba... podmiana na gorsze..... to wcale nie pojedyncze przypadki. Ale jeśli ktoś jest zadowolony. To fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności